بازگشایی درب های ۴۸ کشور به روی گردشگران _ همه ما شاهد حضور ویروسی به نام کرونا از نزدیک به ۷ ماه پیش در جهان هستند و همین همه گیری باعث شده تا ضربه مهلکی به بدنه اقتصادی تمام کشورهای جهان وارد شود و قوانین و محدودیت ها نیز بر این آسیب دامن زده اند.

با گذشت چند ماه از شیوع ویروس کرونا و این باور که تا سال های آینده حتی با کشف واکسن بیماری کوید ۱۹ ناچار به تحمل شرایط هستیم و باید این ویروس ناخوانده را در کنار خود قبول کنیم، بازگشایی درب های ۴۸ کشور به روی گردشگران البته به صورت آزمایشی می تواند بارقه امیدی برای یادگیری زیست در کنار این بیماری باشد.

بازگشایی درب کشورها 

بنا بر اعلام خسارات وارد شده به ویژه از طرف کشورهایی که بیش ترین سود را از جانب گردشگری به دست می آوردند و در حال حاضر، با فقدان مالی مواجه شده اند، این توافق می تواند یکی از راه حل هایی باشد که دوباره جانی تازه در رگ و پی این کشور دمید.

بازگشایی درب های ۴۸ کشور به روی گردشگران
بازگشایی درب های ۴۸ کشور به روی گردشگران

کاهش تدریجی محدودیت های سفر

بر اساس آخرین اعلام رسمی سازمان جهانی گردشگری، بیش از ۲۶ درصد از مقاصد اروپایی با برقراری سیاست های ویژه برای عبور و مرور گردشگران به صورت آزمایشی دروازه های جاذبه های گردشگری خود را به روی گردشگران و مسافران جهان گشودند. در این میان قاره های آسیا و اقیانوسیه برای شروع کار ۲۵ درصد از مقاصد گردشگری خود را برای شروع صنعت گردشگری و توریسم فعال کردند.

۳۷ مقصد در اروپا یعنی ۲۴ کشور از ۲۶ کشور عضو شینگن شامل کشورهای کرواسی، استونی، اتریش، اسلوونی، بلغارستان، مونته نگرو، ایتالیا، آلمان، دانمارک، ترکیه، ایسلند، یونان، سوئیس، بلژیک، جمهوری چک، فرانسه، لهستان، رومانی، هلند، مالت، پرتغال و اسپانیا با رعایت پرتکل های بهداشتی که از طرف سازمان بهداشت جهانی مورد تایید قرار گرفته آماده پذیرایی از مسافران و گردشگران جهان هستند.

البته تمام این بازگشایی ها به طور تدریجی انجام می شوند و برای این که این مقاصد به حالت پیش از کرونا خود برگردند زمان بیش تری لازم است. با این که ایتالیا یکی از آسیب دیده ترین کشورهای جهان از زمان شیوع ویروس کرونا به حساب می آید، در این امر پیشگام شده است و درب های خود را جلوتر از کشورهای دیگر به روی گردشگران گشوده است.

فصل تابستان همیشه به آغاز سفر و گردش معروف بوده است و به همین خاطر جزایر کارائیب نیز با رعایت نکات بهداشتی آماده ارائه خدمات به مسافران و گردشگران علاقمند به مناطق ساحلی شده است. ناگفته نماند که در آسیا و آفریقا محدودیت ها همچنان برقرار است و تنها ۳ مقصد در آسیا و ۲ مقصد در اروپا پذیرای مسافران و گردشگران هستند.

بازگشایی درب های ۴۸ کشور به روی گردشگران
بازگشایی درب های ۴۸ کشور به روی گردشگران

به خاطر آمار بالای ابتلا به کرونا امکان دارد که مسافران تا ۱۴ روز به صورت قرنطینه تحت مراقبت باشند و سپس به آن ها اجازه گردش در کشور داده شود. علاوه بر کشورهای اروپایی، کشورهای دیگری شامل کامبوج، و جزایر ویرجین ایالات متحده، آنتیگوآ و باربودا، جزایر قناری، آروبا، سنت لوسیا، باهاما، مالدیو، جمهوری دومینیکن، سنت وینسنت و گرنادین ها نیز استارت بازگشایی تدریجی مرزها و توریسم تابستانی را از اوایل ژوئن زده و با اعمال قوانین خاص سفر امکان ورود گردشگران به کشور خود را فراهم کرده اند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *