میتوان با ویزای شینگن به انگلیس سفر کرد؟ – شاید این سوال برای شما نیز پیش بیاید که میتوان با ویزای شینگن بدون دریافت ویزای انگلیس به این کشور سفر کرد؟ باید به این موضوع توجه داشته باشید که انگلیس عضو  حوزه شینگن محسوب نمی‌شود و در حالت کلی دریافت ویزای شینگن (مولتی و یا سینگل) به شما اجازه ورود به ۲۶ کشور این حوزه از جمله (اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لیختن‌اشتاین، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلوواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس) را تا پایان اعتبار ویزا می‌دهد.

با ویزای شینگن امکان سفر به انگلیس وجود نداشته و برای سفر به این کشور ملزم به دریافت ویزای انگلیس به صورت جداگانه خواهید بود. البته در برخی مواقع قدرت و اعتبار بالای پاسپورت و یا قرارداد بین دو کشور این اجازه را به فرد می‌دهد تا بدون دریافت ویزا به کشوری سفر کند، اما این موضوع شامل حال شهروندان ایرانی نمی‌‌گردد.

 بنابر اطلاعات ارائه شده در وب‌سایت schengenvisainfo، برخی از کشورهای غیراتحادیه اروپا هستند که به دارندگان ویزای شینگن اجازه ورود بدون نیاز به دریافت ویزای ملی آن کشور را می‌دهند، میتوان با ویزای شینگن به انگلیس سفر کرد؟ در ادامه با ما همراه باشید:

میتوان با ویزای شینگن به انگلیس سفر کرد؟

بلاروس

ملیت‌های ال‌سالوادور، هوندوراس، چین که قصد ورود، ترانزیت و اقامت کوتاه در کشور جمهوری بلاروس را (برای حداکثر ۳ روز) دارند، می‌توانند با ویزای شینگن و بدون داشتن ویزای بلاروس این کار را انجام دهند.

بلغارستان

از تاریخ ۳۱ ژانویه ۲۰۱۲ جمهوری بلغارستان ورود، ترانزیت و اقامت را برای دارندگان ویزای شینگن مجاز اعلام کرد. زمان مجاز اقامت شهروندان خارجی دارنده ویزای شینگن در بلغارستان حداکثر ۹۰ روز در یک بازه ۶ماهه است.

کامبوج

دارندگان پاسپورت‌های زیر در صورت برخورداری از مجوز اقامت و یا ویزای شینگن امکان اقامت و دسترسی بدون ویزا را برای حداکثر ۹۰ روز در کلمبیا خواهند داشت:

کامبوج- چین- هند- ماکائو- میانمار- تایلند- ویتنام

گرجستان

گرجستان نیز از این قانون تبعیت کرده و به دارندگان ویزای شینگن این اجازه را می‌دهد تا برای حداکثر ۹۰ روز در یک بازه ۱۸۰ روزه در این کشور اقامت داشته باشند. البته لازم به ذکر است که شهروندان ایرانی بدون نیاز به ویزای شنگن نیز امکان سفر به گرجستان را با پاسپورت ایرانی خواهند داشت.

صربستان

از تاریخ ۳۰ اکتبر ۲۰۱۴، جمهوری صربستان به شهروندان خارجی دارای ویزای شینگن معتبر این امکان را می‎دهد تا بدون ویزای صربستان برای حداکثر ۹۰ روز در یک بازه زمانی ۶ ماهه به این کشور سفر کنند.

رومانی

متقاضیان خارجی دارای ویزای شینگن تایپ C (دابل و مولتی) امکان ورود، اقامت و ترانزیت در رومانی را بدون نیاز به دریافت ویزای ملی این کشور خواهند داشت. مدت مجاز اقامت شهروندان خارجی در این کشور ۹۰ روز در یک بازه ۶ماهه است و باید پیش از سفر به این کشور ویزای شنگن در یکی از کشورهای حوزه شینگن استفاده شده باشد.

مکزیک

چنانچه دارای ویزای شینگن معتبر باشید، برای امور گردشگری، تجارت و یا اهداف ترانزیت در مکزیک نیازی به دریافت ویزای این کشور نخواهید داشت. ورود به کشور مکزیک با ویزای شینگن مستلزم داشتن اعتبار کافی ویزا و پاسپورت متقاضی است.

قبرس

در صورت برخورداری از ویزای شینگن تایپ C (دابل و یا مولتی) متقاضیان خارجی سفر به قبرس از دریافت ویزای این کشور مستثنی خواهند بود. مدت زمان مجاز اقامت در قبرس از طریق ویزای شینگن حداکثر ۳ماه در یک بازه زمانی ۶ماهه است.

کرواسی

از تاریخ ۲۲ جولای ۲۰۱۴، جمهوری کرواسی به دارندگان ویزای شینگن اجازه ورود، ترانزیت و اقامت را بدون دریافت ویزای کرواسی می‌دهد. از این رو آنها می‎توانند با استفاده از ویزای شنگن دارای اعتبار خود برای حداکثر ۹۰ روز در یک بازه ۶ ماهه در این کشور اقامت داشته باشند.

بوسنی هرزگووین

شهروندان خارجی که دارای ویزای شینگن مولتی دارای اعتبارهستند، در صورتی که از ویزای خود در یکی از کشورهای حوزه شینگن استفاده کرده باشند، می‌توانند بدون نیاز به ویزای ملی برای حداکثر ۱۵ روز در هر بار ورود و در هر بازه ۱۸۰ روزه در کشور بوسنی و هرزگووین اقامت یابند.

ترکیه

بنابر قوانین کشور ترکیه، شهروندان آنگولا، بنگلادش، افغان، بنین، بوتسوانا، بورکینافاسو، بوروندی، کامرون، کیپ‌ورد، جمهوری آفریقای مرکزی، چاد، کوموروس، ساحل عاج، جمهوری دموکرات کنگو، جیبوتی، مصر، گینه استوایی، اریتره، اتیوپی، گابن، گامبیا، غنا، گینه، گینه بیسائو، هند، عراق،کنیا، لسوتو، لیبریا، لیبی، ماداگاسکار، مالاوی، مالی، موریتانی، موزامبیک، نپال، نیجر، کره‌شمالی، پاکستان، فیلیپین، جمهوری کنگو، رواندا، سائو تومه و پرینسیپ، سنگال، سیرالئون، سومالی، سودان، سوازیلند،تانزانیا، توگو، اوگاندا، ویتنام، یمن، زیمباوه می‌توانند با در دست داشتن ویزای شنگن معتبر به این کشور سفر کنند.

میتوان با ویزای شینگن به انگلیس سفر کرد؟

در نتیجه باید به این نکته اشاره کنیم که در شرایط بالعکس یعنی با در دست داشتن ویزای انگلیس در اروپا نیز امکان سفر و ورود به کشورهای حوزه شینگن را نخواهید داشت، مگر اینکه از پاسپورت و حق شهروندی انگلیس برخوردار باشید که در آن صورت داشتن ویزای شینگن مطرح نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *