با نزدیک شده به جام جهانی قطر، هیاهو برای اخذ تور جام جهانی قطر 2022 و دیدار بازی های جام جهانی از نزدیک بسیار بالا رفته است و در این میان شهرهای میزبان جام جهانی قطر 2022 اقدام به تجهیز شهر و اقامتگاه های زیادی برای علاقه مندان حضور در جام جهانی نموده اند.

تور جام جهانی 2022

جام جهانی قطر در 5 شهر مهم این کشور برگزار می شود که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

شهرهای میزبان جام جهانی قطر 2022

جام جهانی فوتبال 2022 در کشور قطر و از 21 نوامبر آغاز شده و تا 18 دسامبر ادامه می یابد. بر طبق برنامه ریزی هایی که انجام شده است جام جهانی قطر در 5 شهر این کشور برگزار می شود که این شهرها شامل الریان، دوحه، الخور، الوکره و لوسیل برگزار می شود.

شهر دوحه پایتخت قطر

شهر دوحه، پایتخت قطر و یکی از مهمترین و پرجمعیت ترین شهرهای قطر است. این شهر نیز یکی از شهرهای میزبان جام جهانی است. دوحه در سال های گذشته رشد چشمگیری داشته و به یکی از مهمترین مقاصد برای گشت و گزار و سفر تبدیل شده است.

دوحه همیشه مقصد مناسبی برای توریست ها و اقامت بوده است. معماری زیبا و مدرن این شهر در کنار ساحل زیبای خلیج فارس منظره ی بی نظیری را برای علاقه مندان سفر به کشورهای عربی فراهم کرده است.

جاذبه های دیدنی شهر دوحه فراوانند؛ جزیره مصنوعی مروارید قطر، پارک آبی دوحه، قلعه دوحه، موزه هنرهای اسلامی و پارک حیات وحش الماها تنها تعدادی از جاذبه های گردشگری شهر دوحه هستند.

استادیوم الثمامه و راس ابوعبود دو استادیومی هستند که برای میزبانی جام جهانی آماده شده اند. 12 بازی مرحله گروهی قطر در این دو ورزشگاه برگزار می شوند. 8 آذر 1401 بازی ایران و آمریکا در ورزشگاه الثمامه انجام میشود.

به خاطر داشته باشید که با دریافت هایا کارت می توانید از سیستم حمل و نقل عمومی و خدمات دیگر به طور رایگان استفاده کنید.

میزبان جام جهانی قطر 2022

شهر الخور قطــر

الخور در شمال قطر قرار دارد و فاصله آن تا دوحه 50 کیلومتر می‌باشد. بخش عمده ای از خط ساحلی قطر در اختیار شهر الخور است به همین جهت زیباترین مناطق برای گردشگران و استفاده از تفریحات ساحلی در این شهر قابل دسترسی است.

با اخذ ویزای قطر و سفر به شهر الخور که یکی از شهرهای میزبان جام جهانی است، جاذبه های دیدنی فراوانی ر پیش رو خواهید داشت. پارک الخور، ساحل التکیره، ساحل الفرکیه و موزه الخور از مکان هایی است که درسفر به قطر وشهر الخور می توانید از آن بازدید کنید.

استادیوم الخور قطر ، با مرکز شهر فقط 4 کیلومتر فاصله دارد و دسترسی به آن بسیار راحت است. همچنین اگر در شهر دوحه  ساکن هستید برای سفر به الخور و دیدار بازی های جام جهانی قطر مسیر دشواری نخواهید داشت.

میزبان جام جهانی قطر 2022

شهر الریان قطــر

یکی از زیباترین و توریستی ترین شهرهای میزبان جام جهانی ، شهر الریان است که فاصله چندانی با شهر دوحه ندارد. با میزبانی قطر برای بازی های جام جهانی الریان نیز خود را برای میزبانی علاقه مندان بازی های فوتبال آماده کرده است. از جمله افزودن تعداد بسیاری هتل و اقامتگاه در شهر و ایجاد امکانات رفاهی بیشتر فضا را برای میزبانی علاقه مندان فراهم کرده است.

علاوه بر دیدار بازی های جام جهانی می توانید از سایر جاذبه های گردشگری در الریان نیز دیدن کنید. مرکز خرید ویلاجیو، پارک اسپایر، موزه هنرهای مدرن متحف از مکان هایی هستند که در سفر به الریان می توانید از آنها دیدن نمایید.

استادیوم های الخلیفه و احمد بن علی در این شهر قرار دارند و تعدادی از بازی های جام جهانی در این استادیوم انجام می شود. بازی ایران و انگلیس که در تاریخ 30 آبان برگزار می شود در استادیوم الخلیفه و و در تاریخ 30 آبان در ورزشگاه احمد بن علی بازی پلی آف ایران و انگلیس انجام خواهد شد.

میزبان جام جهانی قطر 2022

لوسیل، شهری نو در قطر

در 15 کیلومتری دوحه شهر تازه تاسیس لوسیل واقع شده است. این شهر در ابتدا روستایی کوچک بود که در 2005 اقدام به تاسیس و رشد کرد و هم اکنون یکی از شهرهایی است که میزبان بازی های جام جهانی قطر است. این شهر به سرعت رشد کرد به گونه ای که هم اکنون یکی از شهرهای لوکس و پر زرق و برق قطر است.

با اخذ ویزای قطر و سفر به شهر لوسیل یکی از شهرهای میزبان جام جهانی ، می توانید از تفریحات ساحلی این شهر، جزایر مصنوعی و مراکز خرید لوکس و پر زرق و برق این شهر دیدن فرمایید.

استادیوم شهر لوسیل 80 هزار نفر ظرفیت دارد که بازی نیمه نهایی و فینال در آن برگزار خواهد شد.

میزبان جام جهانی قطر 2022

 

شهر الوکره قطر

الوکره دومین شهر بزرگ قطر پس از دوحه است و تنها 20 دقیقه با دوحه فاصله دارد. انواع مراکز خرید  و تفریحی در این شهر به چشم می خورد و گردشگران می توانند با حضور در سواحل، انجام آفرود، زیپ لاین و شتر سواری خاطره ای جذاب از سفر به قطر را داشته باشند.

استادیوم شهر الوکره که یکی از شهرهای میزبان جام جهانی است، از ورزشگاه هایی است که بازی های جام جهانی در آن انجام می شود. 5 بازی در مرحله گروهی و 1 بازی در مرحله یک شانزدهم در این استادیوم برگزار می شود.

در اطراف این ورزشگاه که در خارج الوکره قرار دارد رستوران، مراکز خرید و برخی امکانات رفاهی و تفریحی قرار دارد.

میزبان جام جهانی قطر 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *