تغییر قوانین مهاجرتی کانادا برای کمک به دانشجویان 2020 _ سالانه بیش از ۶۰ هزار دانشجوی بین المللی، موفق به اخذ پذیرش در دانشگاه‌های کانادا شده و بیش از ۲۲ میلیارد دلار به اقتصاد کانادا کمک می‌کنند. حضور دانشجویان بین المللی مزایای اقتصادی، اجتماعی بسیاری برای کشور کانادا دارند.

به همین دلیل کانادا همواره درصدد جذب نیروی کار ماهر و دانشجویان بین المللی بوده است.دانشجویان بین المللی مزایای اقتصادی و اجتماعی چشمگیری دارند به همین دلیل کانادا درصدد جذب آن ها به این کشور است.

پیش از شروع همه گیری ویروس کرونا، کانادا میزبان بیش از 640،000 دانشجوی بین المللی بود.اما با شیوع کرونا، از تعداد درخواست‌های ویزای تحصیلی کانادا کاسته شده و بسته شدن مرزها، امکان سفر به کانادا برای حضور در کلاس‌های ترم پاییزی را نداشتند. به همین خاطر، اداره مهاجرت و پناهندگی کانادا (IRCC)، برای کمک به دانشجویان بین المللی، اقدام به ایجاد تغییراتی اساسی در ساختار قوانین مهاجرتی خود کرده است.

تغییر مقررات مهاجرتی کانادا برای کمک به دانشجویان بین‌المللی2020

(PGWP) مهمترین دلیل برای تحصیل در کانادا

تغییر قوانین مهاجرتی کانادا برای کمک به دانشجویان 2020 – یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب کانادا از سوی دانشجویان ایرانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند، قوانین مهاجرتی کانادا است.

قوانینی که به دانشجو این امکان را می‌دهد تا از طریق Post – Graduation Work Permit یا اجازه کار بعد از تحصیل، مجوز اقامت در کانادا را بعد از اتمام دوران تحصیل در کانادا داشته و بعد از آن برای اقامت دائم و شهروندی کانادا (express entry) اقدام نمایند. البته دانشجویان بین المللی برای گرفتن PGWP یا مجوز کار در کانادا پس از دوران تحصیل، باید واجد شرایط اعلام شده از طرف دولت کانادا باشند.

سازمان شهروندی، پناهندگی و مهاجرت کانادا (IRCC) اعلام کرد چندین تغییر قوانین مهاجرتی کانادا برای کمک به دانشجویان 2020 صورت گرفته است تا دانشجویان بین المللی بتوانند تحصیلات خود در کانادا را دنبال کنند.

به دانشجویان بین المللی مزایای اقتصادی و اجتماعی به خصوصی تعلق می گیرد و به همین دلیل است که کانادا به دنبال جذب دانشجویان به این کشور است.پیش از پاندمی کووید-19، کانادا میزبان بیش از 640,000 دانشجوی بین المللی بود.

تغییر قوانین به نفع دانشجویان بین‌المللی کانادا

 در بیانیه ای که امروز منتشر شد، IRCC به شیوه های زیر به دانشجویان بین المللی کمک می کند:

  • IRCC رسیدگی به پروسه مجوز تحصیلی برای دانشجویانی که تقاضانامه آنلاین را کامل پر کرده اند، در اولویت قرار می دهد.
  • IRCC یک پروسه دو مرحله ای موقت برای دانشجویانی که هنوز تقاضانامه اجازه تحصیل را کامل پر نکرده اند و افرادی که به تازگی می خواهند تحصیلات آنلاین خود در کانادا را آغاز کنند، معرفی کرده است. این پروسه موقت برای افرادی که برنامه خود را از پاییز امسال شروع کنند و افرادی که تقاضانامه اجازه تحصیل خود را تا 15 سپتامبر 2020 بفرستند، در دسترس می باشد.
  • همانگونه که پیش از این نیز اعلام شد، دانشجویان می توانند تحصیلات خود را به صورت آنلاین و در حالی که خارج از مرزهای کانادا هستند ادامه دهند و این ساعات به طور قانونی جزء اجازه کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) محسوب می شود.

IRCC بیان داشت این قوانین در راستای کمک به دانشجویان برای آغاز سال تحصیلی در پاییز 2020 می باشد. طبق تشخیص این مرکز، بحران پاندمی کووید-19 سبب بلاتکلیفی برخی دانشجویان بین المللی شده است.

IRCC برخی مزایای دانشجویی را نیز تغییر داده است. دانشجویان بین المللی می توانند به راحتی برنامه آموزش آنلاین خود را در امنیت و سلامت شروع کنند و مطمئن باشند به اهداف مهاجرتی، شغلی، و تحصیلی خود می رسند.

دانشجویان به دلیل کیفیت بالای آموزش در کانادا خواستار مهاجرت تحصیلی به این کشور می باشند. به علاوه، آنان جذب موقعیت های شغلی کانادا در حین تحصیل و پس از آن نیز می شوند، و به صورت بالقوه می توانند ویزای اقامت دائم بگیرند تا در آینده تبدیل به یک شهروند کانادایی شوند.

جذب دانشجویان بین المللی به کانادا یک موقعیت برد – برد برای هر دو طرف محسوب می شود.

دانشجویان می توانند تحصیلات خود را در یکی از بهترین کشورها از لحاظ استانداردهای آموزشی ادامه دهند. ههمچنین هزینه تحصیل در کانادا به مراتب کمتر از دیگر کشورها، نظیر ایالات متحده، می باشد. به علاوه دانشجویان می توانند همزمان که مشغول تحصیل هستند، شغلی نیز داشته باشند و به این ترتیب هم هزینه های زندگی را مدیریت کنند و هم پس اندازی برای آینده داشته باشند.

پس از پایان تحصیلات می توانند با PGWP به مدت 3 سال در کانادا مشغول به کار باشند. سابقه شغلی که به دست می آورند می توانند ویزای اقامت دائم و در نهایت شهروندی کانادا را به دست آورند.

دانشجویان بین المللی سبب غنی سازی تجربه یادگیری در دانشگاه ها و موسسات آموزشی کانادا می شوند. همچنین این دانشجویان سالیانه 22 میلیارد دلار به اقتصاد کانادا کمک می کنند که پشتوانه 170,000 موقعیت شغلی در کانادا می باشد.

تغییر مقررات مهاجرتی کانادا برای کمک به دانشجویان بین‌المللی2020

قوانین جدید برای دانشجویان ترم پاییز

خلاصه ماجرا از این قرار است که دانشجویانی و یا دانش‌آموزانی که بعد از شیوع بیماری کرونا، از یکی از موسسات آموزشی کانادا موفق به اخذ پذیرش شده اما امکان سفر به کانادا و یا اخذ ویزای این کشور را ندارند، می‌توانند به صورت آنلاین درخواست خود را برای اخذ ویزای تحصیلی و study permit، در سایت دولت کانادا ثبت نموده، تا درخواست آن‌ها در اسرع وقت بررسی شود.
در صورت تایید درخواست، دانشجو می‌توانند تحصیل در ترم پاییز را به صورت غیر حضوری شروع کرده و پس از عادی شدن شرایط، برای ادامه روند بررسی اخذ ویزا و انگشت نگاری، به سفارت کانادا در ترکیه مراجعه نماید. همچنین درصورتی که دانشجویان قبل از به نیمه رسیدن اجازه تحصیل خود به کانادا سفر کرده و نیم دیگر دوران تحصیل خود را به صورت تمام وقت در دانشگاه حضور داشته باشند، مشکلی برای اخذ Post – Graduation Work Permit (PGWP)، بعد از فارغ‌التحصیلی نخواهند داشت.
ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *