برای سفر به اروپا و دریافت ویزای شینگن روش های مختلفی وجود دارد، در واقع کشورهای اروپایی راه های متفاوتی را برای پذیرش گردشگر و یا مهاجر در نظر گرفته اند. انواع ویزای شینگن عبارت است از ویزای شینگن توریسیتی، ویزای شینگن کاری، ویزای تحصیلی و ویزای اسپانسرشیپ یا دعوت از خانواده که متقاضی با توجه به شرایط و هدف خود از سفر یکی از انواع این ویزاها را انتخاب می کند. برای دریافت ویزای دیدار اقوام فردی که در منطقه شینگن حضور دارد، باید برای اقوام درجه یک خود دعوتنامه ارسال کند یا به اصطلاح اسپانسر او شود. در ادامه مطلب درباره نامه اسپانسری شینگن به تفصیل صحبت خواهیم کرد.

نامه اسپانسری شینگن

اگر از طریق یکی از اقوام خود یا فردی دیگر برای سفر به اروپا دعوت می شوید باید از او نامه اسپانسری شینگن دریافت کنید. اما فرد دعوت کننده و یا حامی مالی باید دارای شرایط و ویژگی هایی باشد تا بتواند اسپانسر شما شود.

 در صورتی که از طرف یکی از اعضای خانواده یا فرد دیگری برای سفر به اروپا دعوت می شوید باید با ارائه نامه اسپانسرشیپ شینگن اقدام به دریافت ویزا کنید. فرد اسپانسر هزینه های سفر شما را تامین می کند و تنها کاری که باید انجام دهید این است که سایر مدارک مورد نیاز برای اخذ نامه اسپانسری شینگن را فراهم کنید. نامه باید توسط اسپانسر نوشته شود و وی هزینه های احتمالی سفر را بر عهده بگیرد.

نامه اسپانسری

طریقه نوشتن نامه اسپانسری شینگن

نامه اسپانسری شینگن توسط فرد دعوت کننده  خطاب به سفارت باید نوشته شود. پس از آن فرد اسپانسر باید به معرفی خود و ذکر اطلاعات هویتی، محل زندگی، شغل و میزان درآمد بپردازد. باید به طور کامل بیان کنید که به چه طریق هزینه های سفر و اقامت مهمان خود را پرداخت خواهید کرد.

از ذکر توضیحات بیش از حد خودداری کنید.

نیازی نیست برای افسر پرونده شرح دهید که دلتان برای خواهرتان تنگ شده و به همین دلیل می خواهید او را دعوت کنید.

نامه را بیش از حد طولانی نکنید، نوشتن چند پاراگراف و ذکر ضروریات کفایت میکند.

ذکر آدرس محل سکونت، آدرس ایمیل، شماره همراه را فراموش نکنید.

اگر فرد را برای نمایشگاهی دعوت می کنید باید مشخصات نمایشگاه و محل برگزاری آن ماهیت آن و دلیل اجرای آن توضح دهید.

مدارک مورد نیاز نامه اسپانسری شینگن

فرد اسپانسرشیپ برای اینکه بتواند حامی مالی شود نیازمند ارائه مدارکی میباشد.

  • کپی از شناسنامه و یا گذرنامه
  • اثبات دارایی ها و محل سکونت
  • اثبات مدارک مالی
  • ذکر دلیل دعوت از فرد

بعد از نوشتن نامه اسپانسری شینگن فرد متقاضی اخذ ویزا با در دست داشتن نامه به همراه سایر مدارک خود برای دریافت ویزای شینگن باید اقدام نماید. دقت داشته باشید که در جمع آوری مدارک مورد نیاز برای ویزا دقت لازم را داشته باشید تا دچار نقص در پرونده نشوید.

نامه اسپانسری

تفاوت نامه اسپانسری شینگن و دعوتنامه شینگن

شاید این سوال برای شما هم  پیش آمده باشد که تفاوت نامه اسپانسری و یا دعوتنامه شینگن چیست!

دعوتنامه شینگن(schengen) توسط فردی نوشته می شود که ساکن یکی از کشورهای عضو شینگن است و از فردی دیگر که معمولا یکی از اقوام اوست دعوت می کند که به کشورش سفر کند. این افراد الزامی در پرداخت هزینه های سفر متقاضی ندارند و ممکن است تنها در منزلشان پذیرای او باشد. آدرس محل سکونت میزبان، نام و نام خانوادگی او، تاریخ تولد و شغل و منابع مالی همگی باید در نامه دعوتنامه شینگن موجود باشد.

نامه اسپانسری شینگن

این نامه توسط فردی نوشته و تنظیم می شود که نیازی نیست لزوما در یکی از کشورهای حوزه شینگن حضور و در حال زندگی باشد. در این روش فرد اسپانسر موظف به پرداخت تمام هزینه های سفر مانند بلیط، امرار معاش و هزینه های روزانه وی میباشد و به همین جهت است که خود را اسپانسر یا حامی مالی معرفی می کند.

همانطور که در مطلب سریعترین روش اخذ ویزای شینگن اشاره کریدم به نظر می رسد اخذ ویزای شینگن از طریق اسپانسرشیپ سریعترین روش برای اخذ شینگن است. در این روش فقط کافیست با فراهم کردن مدارک به سفارت مراجعه نمایید و برای دریافت ویزا درخواست دهید.

البته قابل ذکر است که اخذ ویزای تحصیلی شینگن نیز از متقاضیان بسیاری برخوردار است که با داشتن دعوتنامه از دانشگاه یا محل تحصیل مورد نظر می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی شینگن اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *