سفر به هر کشوری نیازمند اخذ ویزا و یک سری هزینه های دیگر است. اولین قدم برای سفر به کشوری خارجی دارا بودن پاسپورت و اقدام برای دریافت ویزا است. در واقع هزینه های یک سفر خارجی با اخذ یا تمدید پاسپورت آغاز می شود. برای سفر به منطقه شینگن هم مانند سایر کشورها باید ویزا دریافت کنید. اما امتیاز این ویزا این است که با دریافت ویزای یکی از کشورهای  شینگن برای ورود به حوزه شینگن از طریق سایر کشورها نیاز به دریافت مجدد ویزا نیستید. اما قبل اقدام به دریافت ویزا بهتر است از هزینه ویزای کشورهای عضو شینگن مطلع شوید که دراین نوشته به توضیح هزینه ویزای کشورهای عضو شینگن می پردازیم.

هزینه ویزای کشورهای عضو شینگن

بسته به کشوری که برای سفر انتخاب می کنید هزینه ویزای کشورهای عضو شینگن می تواند متفاوت باشد. به طور کلی هزینه ویزای شینگن شامل هزینه ویزا و هزینه خدمات ویزا میباشد. هزینه ویزای شینگن معمولا به صورت یورو دریافت می شود. اگر از طریق یک آژانس هواپیمایی اقدام به دربافت ویزا می کنید می توانید با ارائه پول نقد هزینه را پرداخت کنید. اما اگر خودتان اقدام به دریافت وقت سفارت می کنید می توانید از کارت های اعتباری استفاده نمایید.

هزینه ویزای کشورهای عضو شینگن

معافیت از پرداخت هزینه ویزای کشورهای عضو شینگن

  • در مواردی خاص فرد ممکن است از پرداخت هزینه های ویزای شینگن معاف باشد یا هزینه کمتری را پرداخت کند.
  • افرادی که دارای پاسپورت خدماتی یا دیپلماتیک هستند
  • افرادی که به قصد یک ماموریت دیپلماتیک سفر می کنند.
  • افرادی که به قصد تحقیقات و ریسرچ علمی قصد سفر به کشورهای اروپایی را دارند.
  • ممکن است در مواردی خاص برخی افراد و با شرایط ویژه ای مشمول معافیت و یا کسر هزینه های ویزای شینگن شوند. که مراتب در وبسایت کنسولگری هر کشور اعلام می شود.

هزینه ویزای شینگن در کشورهای مختلف

هزینه ویزای شینگن کوتاه مدت برای همه کشورهای عضو این منطقه یکسان است. بنابریان تفاوتی نمی کند قصد سفر به ایتالیا، آلمان یا فرانسه یا کشور دیگری را داشته باشید. همچنین بسته به اینکه برای چه نوع ویزای شینگنی درخواست می دهید هزینه می تواد متفاوت باشد. هزینه ویزای توریستی با ویزای تحصیلی شینگن متفاوت است. برای مثال مخارج ویزای دانشجویی فرانسه از 55 تا 99 یورو نتغیر است.

هزینه ویزای کشورهای عضو شینگن شامل چه مواردی است؟

هزینه ویزای شینگن هزینه درخواست شما برای ویزای شینگن را پوشش می دهد. به خاطر داشته باشید تا زمانی که هزینه های مربوطه را پرداخت نکنید به پرونده شما رسیدگی نمی شود.

چه زمانی باید هزینه ویزای کشورهای عضو شینگن را پرداخت کنم؟

در بیشتر موارد پیش از ارسال درخواست از طریق یک درگاه آنلاین برای پرداخت هزینه هدایت می شوید. معمولا پیش از ارسال درخواست از شما خواسته می شود هزینه را پرداخت نمایید. اما اگر به صورت حضوری برای دریافت وقت سفارت به کنسولگر ی مراجعه می کنید همانجا از شما خواسته می شود هزینه های مربوطه را پرداخت نمایید. به خاطر داشته باشید وجه نقد و یا کارت اعتباری همراه خود داشته باشید.

هزینه ویزای کشورهای عضو شینگن

آیا پس از رد درخواست ویزای شینگن هزینه برگشت داده می شود؟

باید بگوییم در صورتی که با درخواست ویزای شما موافقت نشود، یا شما از دریافت ویزا منصرف شوید هزینه های ویزا بازگردانده نخواهد شد. در صورتی که با درخواست ویزای شما موافقت نشود می توانید برای رفع ریجکتی ویزای شینگن اقدام نمایید.  اما در این مورد استثنائاتی نیز وجود دارد:

اگر مشخص شود که سفارتخانه ای که از طریق آن درخواست ویزا داده اید صلاحیت صدور تصمیم و رای در مورد ویزایتان را ندارد.

در جمع آوری و فراهم کردن داده های بیومتریک مشکلی وجود داشته باشد.

هزینه ویزای کشورهای عضو شینگن توسط قصران گشت

شرکت قصران گشت به جهت رفاه و رعایت حال مسافران ارجمند بهترین قیمت را جهت هزینه ویزای کشورهای عضو شینگن در نظر گرفته است.

هزینه دریافت ویزای شینگن برای تمام کشورهای اروپایی (به جز ایتالیا) که توسط شرکت قصران گشت دریافت می شود 250 یورو است که این هزینه شامل دریافت وقت سفارت، مشاوره جهت جمع آوری مدارک و پر کردن فرم های مربوطه می باشد.

هزینه وازیری به سفارت و انگشت نگاری به عهده مسافر است که این مبلغ حدودا 100 یورو میباشد.

شرکت قصران گشت تمامی تلاش خود را برای اخذ ویزای شینگن تضمینی به کار می گیرد و در صورت تکمیل اطلاعات و مدارک مشکلی از جهت دریافت ویزا نخواهید داشت.

اگر قصد دریافت ویزای شینگن، ویزای شینگن توریستی و یا دریافت تورهای اروپایی را دارید با قصران گشت تماس بگیرید و صفر تا صد مراحل اخذ ویزای خود را به ما بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *