Categories: وبلاگ

بهترین زمان خرید بلیط

یکی از دغدغه های مسافران خرید بلیط هوایپما و بهترین زمان خرید بلیط است. بسیار پیش آمده است که افراد خود را به روزهای نزدیک به سفر موکول می کنند و با مشکل مواجه می شوند. همچنین با در نظر گرفتن برخی مسائل می توانیدبلیط خود را با بهترین قیمت خریداری نمایید. بهترین زمان خرید بلیط هواپیما موضوعی است که در این نوشته به توضیح آن می پردازیم.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما

اغلب افراد این تصور را دارند که هر چه به روزها و حتی ساعات سفر نزدیک شویم، قیمت بلیط کاهش پیدا می کند. البته این موضوع تا حدودی درست است، اما ریسک بالایی دارد و ممکن است بلیط پرواز خود را پیدا نکنید.

قیمت بلیط در ابتدای عرضه با قیمت بالاتری مواجه است، البته بیشتر از نرخ مصوب نیست. اما با گذشت زمان و در صورتی که ظرفیت هواپیما تکمیل نشود قیمت بلیط پرواز با کاهش رو به رو خواهد شد.

مناسبات و ایام هفته نیز در میزان قیمت بلیط بسیار تاثیر گذار است. افرادی که اهل سفرند با این مسئله آشنا هستند و بر حسب تجربه به این نتیجه رسیده اند.

بهترین ساعت و روز هفته برای تهیه بلیط هواپیما

تجربه نشان داده است که بهترین زمان خرید بلیط ، اواسط هفته است. به نظر می رسد که روزهای دوشنبه و سه شنبه بهترین روز برای خرید بلیط هواپیماست و چهارشنبه گرانترین روز!

البته این مورد قطعی نیست و ممکن است همیشه هم به این شکل نباشد. برای مثال تهیه بلیط چارتر که در ادامه به شما معرفی می کنیم همیشه هم به صرفه نیست.

به طور کلی هزینه بلیط در ساعاتی از شبانه روز که متقاضی کمتری دارد پایین تر است. برای مثال نرخ بلیط هواپیما در نیمه شب و یا صبح زود پایین تر است، اگر به دنبال تهیه بلیط هواپیما با قیمتی پایینتر هستید در این ساعات پرواز کنید!

در بحث بهترین زمان خرید بلیط ،میتوان گفت صبح زود علاوه بر نرخ پایین بلیط هواپیما دارای مزایای دیگری نیز هست؛ به دلیل تقاضا و تعداد کم مسافر در این وقت از روز مراحل عبور از گیت و تحویل بار با سرعت بالاتری صورت می گیرد. علاوه بر این مسیر رسیدن به فرودگاه به دلیل خلوتی و نبود ترافیک زمان کمتری از شما می گیرد.

آمارها نشان می دهد که پروازهای صبح با تاخیر کمتری رو به رو هستند. نکته شگفت انگیز دیگر در پروازهای صبح زود این است که در صورت جا ماندن از سفر می توانید با پرواز بعدی سفر کنید و یک روز خود را از دست نخواهید داد!

شاید جالب باشد اگر بدانید قیمت بلیط در فصل ها و آب و هوای نامساعد پایین تر از میزان معمول است زیرا تقاضا برای سفر کمتر است.

بهترین زمان خرید بلیط داخلی در ماه های سال

بستگی به فصل و آب و هوا نرخ بلیط تغییر میکند. بهترین زمان خرید بلیط مثلا در ماه اردیبهشت به دلیل پشت سر گذاشتن سفرهای نوروزی قیمت بلیط های داخلی تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند. به طور کلی ماه اردیبهشت در ایران low – Season  است به همین جهت نرخ بلیط ها پایین است و می تواند زمان مناسبی برای سفر باشد.

درست است که تابستان فصل گرمی است اما به دلیل تعطیلی مدارس افراد بسیاری این فصل را برای سفر انتخاب می کنند. اما سفر به برخی مقاصد در فصل تابستان تقاضای کمی دارد. مثلا قیمت بلیط کیش در مرداد ماه در پایین تر میزان خود است.

در مهر ماه که آغاز شروع مدارس است میزان سفرها کاهش می یابد و در نتیجه آن قیمت بلیط نیز به پایین ترین میزان خود می رسد. اما از سویی سفر به شهرهای جنوبی کشور مانند جزیره قشم خواهان زیادی پیدا می کند و در فصل زمستان قیمت بلیط به شهرهای جنوبی تقریبا بالا می رود که در نتیجه تقاضای بالا برای سفر است.

بهترین زمان خرید بلیط پروازهای خارجی

در سفرهای خارجی بهتر است یکماه پیش از تاریخ مد نظر برای دریافت بلیط اقدام نمایید. نرخ بلیط بسته به ماه و مناسبات تغییر می کند. برای مثال با نزدیک شدن به ایام کریسمس قیمت بلیط بالا می رود و بهتر است بعد از دریافت و 30 روز جلوتر از تاریخ حرکت بلیط هواپیمای خود را تهیه کنید.

مقضد شما تعیین کننده قیمت بلیط است. فصل تابستان زمان خوبی برای سفر به و فنلاند است درتابستان دمای هوا در این دو کشور متعادل است و زمان خوبی برای سفر به اروپاست. طبیعی است با افزایش تقاضا برا ی سفر و به قولی در فصل های سیزن – high Season نرخ بلیط ها بالا می رود.

فصل زمستان بهترین زمان سفر به است و گرمای کمی را تجربه خواهید کرد. دریافت تور آفریقا در فصل پاییز و زمستان متقاضیان زیادی دارد که باعث بالا رفتن مبلغ بلیط می شود. اما اگر با گرمای هوا مشکلی ندارید و قصد سفری اقتصادی دارید تابستان را به شما پیشنهاد می کنیم که هم نرخ پرواز و هم نرخ هتل و اقامتگاه ها در پایین ترین میزان خود است.

بلیط چارتری را فراموش نکنید

 بلیط چارتری به دلیل ارزان بودن آن مشهور است؛ اگر قصد دریافت بلیط ارزان قیمت دارید پروازهای چارتری را فراموش نکنید. البته همیشه هم اینطور نیست، قیمت بلیط چارتری هم بستگی به زمان آن دارد. فلسفه بلیط های چارتری این است که یک آژانس هواپیمایی تعدادی از صندلی های یک هواپیما را می خرد و آن را با قیمتی که خود در نظر گرفته به مسافرانش می فروشد. از انجایی که آژانس های هواپیمایی نمی خواهند بلیط هایی که خریده اند روی دستشان بماند، اقدام به فروش بلیط ها با قیمت کمتر ی میکنند. هر چه به زمان پرواز نزدیک تر می شوید قیمت بلیط های چارتری کاهش می یابد.

به طور کلی بهترین زمان خرید بلیط هواپیما در زمانی غیر از مناسبات است. بدیهی است که در ایام کریسمس و نوروز و مناسبات دیگر داخلی و خارجی نرخ بلیط بسیار بالاتر از سایر وقت ها است. همچنین نرخ بلیط بستگی به کلاس پروازی شما نیز دارد!

vahid fatehi

Recent Posts

همه چیز درباره پیکاپ ویزا انگلیس

شاید شما یکی از متقاضیان ویزای انگلیس هستید که با هدف کسب و کار و…

3 هفته ago

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025احتمالا در قرعه کشی بزرگ لاتاری…

2 ماه ago

قوانین طلاق در کانادا

آیا طلاق در کانادا مشکلی برای شهروندی فرد ایجاد می‌کند؟ کسانی که با مهاجرت کرده‌اند،…

2 ماه ago

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا 2025

راهنمای بررسی برندگان گرین کارت آمریکا 2025 مراحل بعد از برنده شدن لاتاری آمریکا 2025…

3 ماه ago

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن چیست؟ - اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که سفر به…

3 ماه ago

ویزا کارت

نحوه دریافت ویزا کارتویزا کارت یک شرکت چند ملیتی خدمات مالی است، که دفتر مرکزی…

3 ماه ago