نکات قبل از سفر خارجی – اگر برای بار اول است که به خارج از کشور سفر میکنید احتمالا به فکر این افتاده اید که ملزومات سفر چه هست و چه نکاتی را باید در نظر   بگیرید، چه وسایلی باید همراه ببرید و چه مواردی را باید رعایت کنید! در این نوشته به نکات قبل از سفر خارجی و نکاتی که پیش از اخذ ویزا و خرید بلیط خارجی باید در نظر داشته باشید می پردازیم. با قصران گشت همراه باشید.

نکات قبل از سفر خارجی که باید مدنظر قراردهید

 سلامت و موارد امنیتی و شخصی

1.بیمه و پرونده پزشکی خود را چک کنید

قبل از سفر به پزشک خود مراجعه کنید و مطمئن شوید که همه واکسن های مورد نیاز برای سفر را تزریق کرده اید. اگز نیاز بود از پزشک خود درخواست کنید نسخه پزشکیتان را تجدید کند. در صورتی که بیمه شما شامل سفرهای خارجی نیز می شود از کارگزار خود درخواست کنید سفر شمارا پوشش دهد. اگر این طور نیست حتما برای سفر بیمه نامه دریافت کنید.

نکات قبل از سفر خارجی

2. یک کپی از پاسپورت خود داشته باشید

یکی از نکات قبل از سفر خارجی این است که از گذرنامه خود چند نسخه کپی داشته باشید، تا در صورتی که در سفر پاسپورتتان مفقود یا دزدیده شد بتوانید شهروندی خود را ثابت کنید. همچنین یک نسخه از کپی پاسپورتتان را نزد یکی از بستگانتان بگذارید، بهتر است یک اسکن از صفحه اول پاسپورت در گوشی خود نیز داشته باشید.

3. با سفارت خود در ارتباط باشید

مراتب سفر را به سفارت کشور خود اطلاع دهید( البته در روند اخذ ویزا سفارت در جریان سفر خواهد گرفت) تا اگر در کشور مقصد دچار مشکلی شدید تحت حمایت دولت کشور خود قرار گیرید.

نکات قبل از سفر خارجی

پول

1.پول کشور مقصد را همراه داشته باشید

یکی از نکات قبل از سفر خارجی همراه داشتن مقداری پول رایج محل اقامتتان است. قبل از سفر از ارز رایج در کشور مقصد مطلع شوید و پول آنجا را به قدر کافی همراه داشته باشید.

2. از سالم بودن کارت اعتباری خود مطمئن شوید

اکثر بانک های اروپایی کارت هایی را معتبر می دانند که از فناوری تراشه و پین امن پیروی می کنند.  تقریبا کارت هایی با نوار مغناطیسی  منسوخ شده اند. قبل از سفر از به روز و کارآمد بودن کارت اعتباری خود مطمئن شوید.

3. به بانک یا دستگاه خود پرداز مراجعه کنید

مراکز تبدیل پول در فرودگاه یا اطراف شهر معمولا دارای مشکل هستند و کار تبدیل ارز را به خوبی انجام نمی دهند. یکی از نکات قبل از سفر خارجی برای این کار این است که، به بانک مراجعه کنید، هم کارمزد کمتری پرداخت خواهید کرد و هم مطمئن تر است.

نکات قبل از سفر خارجی

4. پول نقد محلی همراه داشته باشید

به خاطر داشته باشید مقداری پول نقد همراه داشته باشید. همیشه و همه جا کارت اعتبار ی قبول نمی کنند؛ مانند اتوبوس و یا متروهای شهری.

5. به بانکی که صادر کننده کارت اعتباری شما است اطلاع دهید

گاهی بانک ها فکر میکر می کنند اگر تراکنشی در خارج از کشوری که کارت را صادر کرده اند اتفاق بیفتد کلاهبرداری صورت گرفته! مثلا شما اهل جرسی هستید و کارت شما صادره از آنجاست اما در بالی در حال خرید و تراکنش هستید! در این مواقع ممکن است بانک به تشخیص خود کارت را مسدود کند.

6. مبالغ ورودی و خروجی را بپردازید

برخی از کشورها مبالغی را برای ورود و خروج به کشورشان مطالبه می کنند. این مبلغ جدای از پول بلیط است. در بحص نکات قبل از سفر خارجی ، قبل از سفر از آن اطلاع پیدا کنید؛این مقدار چیزی در حدود 25 تا 200 دلار متغیر است.

 

نکات قبل از سفر خارجی

تحقیقات محلی

1.قبل از سفر بلیط مکان هایی را که قصد دیدن دارید تهیه کنید

اگر از قبل از سفر بلیط جاهای دیدنی را تهیه کنید از اتلاف وقت و ایستادن در صف های طولانی (مثلا موزه) جلوگیری خواهید کرد و وقت بیشتری سیو می شود.

2. کتاب راهنما تهیه کنید

کتاب های راهنما دارای نقشه ی محل، اطلاعات اصلی و دقیق از محلی که قصد سفر به آن را دارید هستند.یکی از نکات قبل از سفر خارجی همین اطلاعات درباره نقشه محلی است که در آن هستید. شما همچنین با دانلود کردن اپلیکیشن های مربوط به سفر در گوشی، قبل از آغاز سفر خود می توانید از جزئیات محل و مکان های دیدنی و خصوصیات محله ای که هتل رزرو کرده اید با خبر شوید.

نکات قبل از سفر خارجی

3. درباره قصد خود اطلاعات کسب کنید

در زمان سفر و استقرار در کشور مقصد درباره فستیوال ها، جشنواره ها، مکان های دیدنی و جشن ها اطلاعات کسب کنید تا از ایونت ها و برنامه های مهم جا نمانید. حیف است جایی را که به خاطر رویدادی خاص مشهور است بدون تجربه کردن آن ترک کنید. مثلا در فستیوال رنگ در هند شرکت نکنید و آنجا را ترک کنید.

وسایل الکترونیکی

1. شارژر همراه خود داشته باشید

از نکات قبل از سفر خارجی همراه داشتن وسایل مهم الکترونیکی است. کشورهای مختلف دارای پریزهای برق مختلف با اشکال متنوعی هستند. فراموش نکنید سیم شارژ خود را همراه داشته باشید تا با اتصال آن به آداپتور موجود در هتل یا هر جای دیگری که می روید وسایل الکترونیکی خود را شارژ کنید.

2. ولتاژ وسایل الکترونیکی خود را چک کنید

هیچ چیز بدتر از این نیست که در سفر متوجه شوید شوید ولتاژ و قدرت وسایل برقی تان مانند سشوار به اندازه کافی قوی نیست و نمی توانید از آن استفاده کنید. قبل از سفر از قدرت برق کشور مقصد و وسایلتان اطمینان حاصل کنید.

نکات قبل از سفر خارجی

3. کسب اطلاعات درباره رومینگ و تماس خارج از کشور

برخی از مشترکان تلفن همراه پس از انجام سفرهای خارجی با مشکلات مختلفی در هزینه مربوط به تلفن همراه خود مواجه شده و گاهی قبض‌های میلیونی دریافت می‌کنند. برای اینکه این اتفاق نیفتد بهتر است از قوانین و هزینه های رومینگ بین المللی برای سیم کارت خودتان مطلع شوید تا دچار مشکلات نشوید. توصیه می کنیم در سفر خارجی از سیم کارت های اعتباری کشورهای مقصد استفاده کنید و از تماس اینترنتی استفاده کنید.قطعا استفاده از اینترنت برای برقرای تماس صوتی ارزان تر از استفاده از مکالمه صوتی رومینگ همراه است!

4. از اپلیکیشن های سفر استفاده کنید

یکی از نکات قبل از سفر خارجی استفاده از این اپلیکیشن‌هاست. این نرم افزارها به شما کمک می‌کنند تا برنامه جامع و کاملی از موارد مورد نیاز، وعده‌های غذایی، جاهای دیدنی و مسائل مورد نیاز دیگر داشته باشید و برنامه مسافرتی شما دچار آشفتگی و بی‌نظمی نشود. برنامه های کاربردی که اطلاعات دقیقی از محل اقامت، جزئیات شهر، مکان های دیدنی و حتی راه های ارتباطی و سیستم حمل و نقل و ایستگاه های نزدیک به شما ارائه می دهد. یکی از آنها را دانلود کرده و در گوشی خود داشته باشید. شما می توانید با مراجعه به صفحه اینستاگرام قصران گشت، پست مربوط به اپلیکیشن های سفر را ببینید و از آنها مطلع شوید.

چمدان و وسایل

1. تعدادی وسایل اضافه همراه خود ببرید

در ساک دستی خود یک دست لباس اضافه داشته باشید و این احتمال را در نظر داشته باشید که شاید چمدان وسایل و لباس های شما در فرودگاه گم یا مفقود شد!بحث وسایل همراه در سفر یکی نکات قبل از سفر خارجی مهم است.

2. میزان بار مجاز را چک کنید 

هر ایرلاینی مقررات مخصوص به خود را دارد. قبل از سفر همه چیز با ایرلاین خود چک کنید. از تعداد چمدان و میزان باز مجاز اطلاع کسب کنید. اگر در ازای بار اضافه مبلغی را باید پرداخت کنید از آن مطلع شوید تا در مجموع دچار سردرگمی نشوید.شما میتوانید از مقاله مقدار بار مجاز در هواپیما نیز استفاده کنید.

نکات قبل از سفر خارجی

3. همراه خود تنقلات ببرید

سفر همیشه جنبه سرگرمی دارد و داشتن تغذیه و تنقلات آن را به یادماندنی تر می کند. همراه خود مقداری تنقلات برای سرگرمی داشته باشید. همچنین ممکن است تا زمانی که یک رستوران خوب برای صرف غذا پیدا کنید کمی زمان ببرد. دارا بودن مقداری خوراکی می تواند به شما کمک کند تا بر گرسنگی غلبه کنید تا رستوران دلخواه خود را پیدا کنید .

قبل از اخذ تور اروپا و خرید بلیط این مطلب را بخوانید و از نکات قبل از سفر خارجی اطلاع پیدا کنید. با کارشناسان ما در قصران گشت در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *