اگر شما هم قصد تحصیل در کشور دیگری را دارید بدون شک ذهنتان درگیر این مسئله است که کدام کشور برای تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی مناسب است؟ 10 کشور برتر برای تحصیل کدامند و کدام کشورها در اعطای ویزای تحصیلی آسان تر هستند؟تفاوتی نمی کند قصد تحصیل در کدام کشور را داشته باشید، پیش از هر اقدامی می بایست از مزایا و معایب تحصیل در آن کشور اطلاعات کسب کنید.

در این نوشته به معرفی 10 کشور برتر برای تحصیل می پردازیم.

10 کشور برتر برای تحصیل

US News در آخرین گزارش خود 10 کشور برتر برای تحصیل را به شرح زیر اعلام کرده است:

  1. کانادا
  2. سوئیس
  3. سوئد
  4. استرالیا
  5. آلمان
  6. آمریکا
  7. نروژ
  8. دانمارک
  9. هلند
  10. فنلاند

همانطور که مشاهده می کنید اغلب کشورهای موجود در لیست در قاره اروپا و حوزه شینگن قرار دارند و برای تحصیل در آنها باید ویزای شنگن دریافت کنید.

شاخص های بسیاری در این گزارش مورد بررسی قرار گرفته اند که از مهمترین آنها سطح کیفی تحصیل، رفاه اجتماعی، بازار کار، تعداد دانشگاه ها و خدمات دولتی برای دانشجویان می باشد.

10 کشور برتر برای تحصیل

تحصیل در کانادا

کانادا در صدر لیست 10 کشور برتر برای تحصیل قرار دارد. کانادا کشوری مهاجر پذیر است و در سال های اخیر این روند را با جدیت بیشتری دنبال کرده است. بعد از روسیه کانادا دومین کشور وسیع دنیاست و جمعیتش نسبت به مساحت آن کم است به همین دلیل دولت این کشور از پذیرش مهاجر و اعطای ویزای کاری کانادا به شدت استقبال می کند.

کشور کانادا با ارائه انواع ویزاهای کانادا مانند ویزای توریستی کانادا، ویزای کاری کانادا و ویزای تحصیلی کانادا امکان جذب مهاجر را فراهم کرده است.

تحصیل در سوئیس

سوئیس یکی از کشورهای حوزه شینگن است و برای سفر به این کشور با هر هدفی باید ویزای شنگن سوئیس دریافت کنید. اگر درسوئیس دانشجو هستید و همزمان قصد کار نیز دارید باید از اداره مهاجرت این کشور مجوز دریافت کنید.

اگر قصد دارید سریعا وارد بازار کار شوید بهتر است در کالج های این کشور مشغول به تحصیل شوید. پذیرش از کالج های سوئیس نسبت به دانشگاه های آن آسانتر است.تحصیل در سوئیس که جزو 10 کشور برتر برای تحصیل است، در هر سه مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری امکان پذیر می باشد. در صورت دارا بودن شرایط دریافت ویزای تحصیلی این کشور می توانید برای تحصیل در سوئیس اقدام نمایید.

تحصیل در استرالیا

با دارا بودن ویزای تحصیلی استرالیا امکان کار نیمه وقت در این کشور را نیز خواهید داشت. از برترین رشته های دانشگاهی در استرالیا می توان به حسابداری، کشاورزی و مهندسی هسته ای اشاره کرد. استرالیا نیز دارای دانشگاه هایی است که هر ساله در لیست برترین دانشگاه های دنیا قرار میگیرند.

تحصیل در آلمان

وجود دانشگاه های برتر در آلمان و هزینه نسبتا کم تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشورها آلمان را به مقصدی مطلوب برای مهاجرت تحصیلی  تبدیل کرده و جزو 10 کشور برتر برای تحصیل است.

تحصیل در آلمان در اغلب دانشگاه های دولتی رایگان و یا کم هزینه است و امکان دریافت اقامت دائم آلمان بعد از تحصیل برای شما فراهم است. برای دریافت اقامت آلمان پس از تحصیل می توانید با تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری در این کشور مشغول به کار شده و سپس و در صورت داشتن شرایط اقامت دائم آلمان را دریافت نمایید.

10 کشور برتر برای تحصیل

تحصیل در آمریکا

در اینکه برترین دانشگاه های دنیا در آمریکا قرار دارند شکی نیست. تحصیل در آمریکا و ویزای تحصیلی این کشور امکان تحصیل در کشوری که میزبان برترین دانشگاه های دنیا است را برای شما فراهم می کند. دانشگاه های آمریکا امکان اعطای بورسیه های تحصیلی را نیز برای افرادی که  واجد شرایط هستند در نظر گرفته است. برای تحصیل در آمریکا می بایست از یک دانشگاه یا موسسه آموزشی پذیرش دریافت کنید. در صورتی که مدارک شما تکمیل باشد و از معدل و رزومه خوبی برخوردار باشید دریافت ویزای تحصیلی آمریکا کار دشواری نخواهد بود.

تحصیل در هلند

هلند نیز یکی 10 کشور برتر برای تحصیل است که در منطقه شینگن قرار دارد، برای تحصیل در هلند باید ویزای تحصیلی شنگن دریافت کنید. دانشگاه های هلند نیز مانند آلمان تقریبا کم هزینه هستند. با اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی هزینه کمی را پرداخت می کنید. همینطور اگر از بورسیه های تحصیلی این کشور استفاده کنید هزینه های تحصیل شما کمتر می شود.

امکان تحصیل در هلند از مقطع دبستان تا دکتری فراهم است. فقط کافیست واجد شرایط دریافت ویزای تحصیلی این کشور باشید. برخی از دانشگاه های هلند به زبان انگلیسی است و برای پذیرش از این دانشگاه ها باید مدرک زبان داشته باشید.

10 کشور برتر برای تحصیل

از بهترین رشته های تحصیلی در هلند میتوان به رشته کشاورزی، حقوق، موسیقی و یا دامپزشکی اشاره کرد.

قطعا تحصیل در کشورهای دیگری مانند دانمارک، نروژ، سوئد و فنلاند که در این لیست قرار دارند دارای مزایای بی شماری است. به طور کلی برای دریافت ویزای تحصیلی و تحصیل در کشوری دیگر باید از موسسه یا دانشگاه مدنظر پذیرش دریافت کنید.

بعد از دریافت دعوتنامه و با فراهم کردن سایر مدارک درخواست شده می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی آن کشور اقدام کنید.در جمع آوری مدارک دقت نمایید زیرا در صورت نقص یا ایراد در مدارک ممکن است با درخواست شما موافقت نشود و اصطلاحا ریجکت شوید.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *