آیا امکان تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم امکان پذیر است؟

شاید این موضوع که آیا امکان تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم امکان پذیر است یا خیر نیز برای شما هم مطرح باشد. در مقاله آیا می توان ویزای توریستی کانادا را به ویزای کار و تحصیل تبدیل کرد درباره این موضوع صحبت کرده ایم. اما آیا در رابطه با ویزای اروپا هم این مسئله صدق می کند؟ در این نوشته به شرح این موضوع می پردازیم که آیا شرایط تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم و یا نوع دیگری از ویزا وجود دارد یا خیر.

ببش از هر چیز باید بگوییم که برای سفر به اروپا به صورت توریستی باید ویزای توریستی شینگن اخذ نمایید که نوعی ویزای کوتاه مدت یا اقامت موقت می باشد. به طور کلی برای اقامت موقت در اروپا باید موفق به اخذ یکی از ویزاهای کوتاه مدت مانند ویزای تحصیلی، ویزای کاری و یا ویزای توریستی شوید. مدت اعتبار ویزاهای کوتاه مدت شینگن 90 روز در بازه 180 روز میباشد. پس از انقضای مدت اعتبار ویزای شینگن باید این حوزه را ترک نمایید.

آیا امکان تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم امکان پذیر است؟

ویزای توریستی و کوتاه مدت شینگن از نوع C بوده و اعتباری محدود دارد و امکان تمدید آن در زمانی که در اروپا اقامت دارید امکان ندارد مگر در مواردی فوق استثنایی!

پس اینطور که مشخص است امکان تبدیل ویزای توریستی اروپا به اقامت دائم وجود ندارد.

خوب است که بدانید در رابطه با ویزای کاری یا تحصیلی امکان تبدیل این نوع از ویزاهای کوتاه مدت به اقامت دائم وجود دارد. پس اگر مصمم هستید که در اروپا و در حوزه شنگن اقامت دائم داشته باشید بهتر است اقدام به دریافت یکی از ویزاهای کاری یا تحصیلی بنمایید.

کسب اقامت دائم از طریق ویزای تحصیلی

یکی از روش هایی که می توانید ویزای موقت شینگن را دریافت کنید ویزای تحصیلی است که نوعی اقامت موقت و کوتاه مدت است میباشد. به این ترتیب که در ابتدا باید از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش تحصیلی گرفته و پس از مکاتبه و اخذ دعوتنامه از دانشگاه برای دریافت ویزای شینگن تحصیلی اقدام نمایید. مثلا اگر برای مقطع کارشناسی اقدام به دریافت ویزا کرده اید مدت 4 سال برای تحصیل شما در نظر گرفته شده و اعتبار ویزا 4 ساله است، در این مدت می توانید مجوز کار دانشجویی خود را دریافت کرده و علاوه بر تحصیل به کار نیز مشغول باشید.

در این مدت فرصت دارید که به فراگرفتن زبان بومی آن کشور پرداخته و سابقه کار خود را قوی کنید، در حین کار کردن به اندازه کافی پس انداز کنید تا بتوانید دولت کشور مورد نظر خود را متقاعد کنید که از پس هزینه های زندگی خود در آنجا بر خواهید آمد.

آیا امکان تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم امکان پذیر است؟

پس از پایان دوره دانشجویی متقاضی این امکان را دارد تا برای ویزای جستجوی کار در اروپا و حوزه شینگن درخواست دهد و با کار تمام وقت یکسال دیگر اقامت خود را در یکی از کشورهای اروپایی حوزه شینگن تمدید کند.

به این ترتیب متقاضی سابقه 5 سال حضور در کشور مورد نظر را دارد و حالا وقت آن است که برای اقامت دائم درخواست بدهد. دریافت اقامت دائم کشورهای اروپایی مستلزم شرایطی مانند تسلط بر زبان کشور مورد نظر و تمکن مالی کافی می باشد.

کسب اقامت دائم از طریق ویزای کاری

کشورهای عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن برای شهروندان خارجی این امکان را فراهم کرده اند که متقاضیان با دریافت ویزای کاری به کشور آنها مهاجرت کرده و پس از آن در صورت تمایل اقامت دائم کشور مذکور را کسب کنند. دریافت ویزای شینگن کاری دارای پیچیدگی ها و گاهی شرایط دشواری میباشد، زیرا کارفرماها تنها در صورتی که نتوانند از نیروی کار موجود در کشور خود فرد مناسبی پیدا کنند مجاز هستند از نیروی کار خارجی استفاده نمایند. به این ترتیب شما باید به عنوان متقاضی اخذ ویزای کاری شینگن مهارت های خود را تا حد امکان بالا برده و دارای ویژگی ها و تخصص های منحصر به فردی باشید تا توسط کارفرمای اروپایی برگزیده شوید.

درصورتی که از طرف کارفرما پذیرفته شوید برای شما دعوتنامه ای مبنی بر پذیرش شما ارسال می شود که با همراه داشتن آن اخذ ویزای کار به آسانی انجام می شود. مدت اعتبار ویزای کاری شینگن معمولا 5 سال است در صورتی که فردی بتواند برای 5 سال در کشورمورد نظر به فعالیت و انجام کار قانونی و مورد پذیرش دولت بپردازد می تواند پس از گذراندن این دوره اقامت دائم خود را اخذ نماید.

آیا امکان تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم امکان پذیر است؟

برای مثال کشور آلمان را در نظر بگیرید:

فرد دارای ویزای توریستی آلمان در مدت زمان حضورش در آنجا باید به دنبال شغل مناسبی باشد یا شرایطی را برای کارآفرینی در آلمان فراهم کند. متقاضی می تواند پس از بازگشت به ایران برای تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم آلمان، برای دریافت ویزای دیگری مثل ویزای کاری یا کارآفرینی اقدام نماید.

در مدت زمانی که با ویزای توریستی در آلمان ساکن هستید در صورتی که توانستید شغل مناسبی پیدا کنید این امکان را دارید کارفرمای خود را متقاعد کنید که برای شما دعوتنامه کاری تهیه کند. پس از اتمام مدت ویزای توریستی به کشور خود بازگردید و با داشتن دعوتنامه کاری خود دوباره برای اخذ ویزای کاری آلمان درخواست دهید. با ویزای کاری می توانید 5 سال در آلمان اقامت داشته باشید و بعد از 3 سال می توانید برای کسب اقامت دائم درخواست دهید.

آیا امکان تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم امکان پذیر است؟

اهمیت دارا بودن اقامت دائم کشورهای اروپایی

از مزیت های داشتن اقامت دائم کشورهای اروپایی این است که:

  • میتوانید پاسپورت آن کشور را دریافت کنید.
  • می توانید به راحتی به کشورهای عضو منطقه شینگن رفت و آمد کنید.
  • از حقوق و مزایای شهروندی برخوردار خواهید شد.
  • کارت اقامت دائم آن کشور را دریافت میکنید که دارای مزایای بی شماری میباشد.

اگر قصد دریافت ویزای شینگن را دارید با کارشناسان مجرب ما در قصران گشت تماس بگیرید و برای تعطیلات نوروز تورهای نوروز 1401 را رزرو نمایید و بهاری رویایی را در کشورهای اروپایی تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *