لوگو آژانس توریستی قصران گشت

شرایط فعلی سفر به دبی و استانبول – مدتی است که تعدادی از کشورهای همسایه و برخی از ایرلاین‌ها به خاطر شیوع ویروس کرونا در پذیرش و جابجایی مسافران ایرانی محدودیت‌هایی ایجاد کرده‌اند. در این اطلاعیه، قصران گشت  به‌روزترین اخبار را در مورد دبی و استانبول ، ایرلاین‌ها مهم به اطلاع شما می‌رساند:

شرایط فعلی سفر به دبی 

انجام تست کرونا PCR برای کلیه مسافران که دارای ویزای توریستی، بیزینس و اقامت معتبر هستند الزامی‌ست و تاکید می‌شود که گواهی لازم را از مراکز درمانی زیر تهیه کنید:

 • بیمارستان عرفان نیایش (تهران)
 • آزمایشگاه پاتولوژی ایران (تهران)
 • آزمایشگاه کاویان (تهران)
 • آزمایشگاه نوبل (اصفهان)
 • آزمایشگاه یاران (اصفهان)
 • مرکز پیوند اعضای بیمارستان ابوعلی سینا (شیراز)

درضمن در زمان ورود به کشور امارات نباید از زمان صدور گواهی تست منفی PCR بیش از 96 ساعت گذشته باشد. همچنین داشتن اصل گواهی تست منفی کرونا و ارائه کپی این گواهی به مسئول پذیرش فرودگاه و تکمیل فرم خود اظهاری و داشتن بیمه‌نامه مسافرتی معتبر نیز الزامی است.

شرایط فعلی سفر به دبی و استانبول

تذکر: با توجه به شرایط پذیرش که از قبل اعلام شده، وجود هر نوع مغایرت (در هر مرحله از سفر) و یا عدم تایید مدارک توسط امارات باعث ممانعت از ورود مسافر، عدم استرداد وجه بلیط و بازگشت مسافر به ایران خواهد شد که عواقب ناشی از آن به عهده آژانس صادرکننده بلیط و مسافر است.

‎هر مسافری که به دبی پرواز می‌کند باید فرم اظهارنامه سلامت و فرم اظهارنامه قرنطینه را پر کند. هر دو فرم باید پرینت و تکمیل شوند و در هنگام ورود به فرودگاه دبی، به کارمندان اداره بهداشت دبی تحویل داده شوند.

لینک دانلود فرم اظهارنامه سلامت     

 ‎لینک اظهارنامه قرنطینه

شرایط کنونی سفر به ترکیه

شرایط فعلی سفر به دبی و استانبول – پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” از تهران به مقصد استانبول که در پی شیوع ویروس کرونا متوقف شده بود، با دریافت مجوز از سازمان هواپیمایی ترکیه از روز ۲۳ تیرماه سال جاری مجدداً برقرار خواهد شد.

پرواز تهران به مقصد استانبول در روزهای دوشنبه و جمعه هر هفته از فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) انجام خواهد شد.

این پرواز در ساعت ۹ و ۲۵ دقیقه با شماره پرواز ۷۱۹ در روزهای دوشنبه و جمعه تهران را به مقصد استانبول ترک خواهد کرد. همچنین بازگشت این پرواز در روزهای یاد شده در ساعت ۱۲ و ۴۰ دقیقه به وقت محلی با شماره پرواز ۷۱۸ از فرودگاه استانبول به مقصد فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) انجام خواهد شد.

برای سفر به ترکیه باید یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

 • داشتن تابعیت کشور ترکیه
 • داشتن اقامت دائم ترکیه
 • داشتن ویزای کاری معتبر ترکیه

همچنین اسامی مسافران برای دریافت تاییدیه به وزارت بهداشت ترکیه ارسال خواهد شد. در صورت عدم تایید مسافر توسط وزارت بهداشت ترکیه، از ورود مسافر ممانعت به عمل خواهد آمد.

توجه:

پروازهای هواپیمایی امارات از تاریخ 27 تیر 1399 برقرار خواهد شد. دقت داشته باشید که دفتر هواپیمایی امارات در تهران از پذیرش مراجعه‌کننده‌های حضوری خودداری می‌کند.

2 دیدگاه برای ”شرایط فعلی سفر به دبی و استانبول

  1. سلام وقت بخیر
   در حال حاضر امکان سفر توریستی نیست در صورتی که اقامت داشته باشید می توانید سفر کنید
   لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید
   02188697080

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *