ویزای مولتی انگلستان چیست؟ – ویزای مولتی به نوعی ویزا گفته می شود که فرد با دارا بودن آن می تواند تا انقضای تاریخ ویزا، چندین بار به کشوری که ویزای مولتی برای و صادر کرده است وارد و خارج شود.

یکی از کشورهایی که ویزای مولتی صادر می کند کشور انگلستان است. انگلستان دارای کالج های مطرحی در سرتاسر دنیا است و مشتاقان بسیاری برای ادامه تحصیل عزم انگلستان کرده و درخواست ویزای تحصیلی می کنند.

از دیگر ویزاهای کشور انگلستان ویزای کاری، ویزای توریستی، ویزای ازدواج و ویزای گلوبال تلنت است. دراین نوشتار شما را با ویزای مولتی انگلیس و چگونگی صدور و اخذ آن آشنا می کنیم . با ما همراه باشید.

ویزای مولتی انگلستان چیست؟

کشور انگستان یکی از مقاصدی است که همواره برای مشتاقان به مهاجرت جذابیت زیادی داشته و علاقه مندان، به روش های مختلف خواهان اخذ ویزای انگلستان هستند، با این وجود انگلیس شرایط سخت گیرانه ای را در جذب مهاجر درنظر گرفته و اخذ ویزای انگلیس امری ساده به نظر نمی رسد. یکی از ویزاهایی که دولت انگلیس به علاقه مندان اعطا می کند ویزای مولتی این کشور است.

ویزای مولتی انگلستان چیست؟

انواع ویزای مولتی انگلیس

ویزای مولتی انگلیس در مواردی مانند ویزای توریستی، ویزای تحصیلی و ویزای کاری صادر می شود که بیشترین درخواست برای ویزای توریستی انگلیس است. ویزای مولتی به دارنده آن این امکان را می دهد تا سقف 6 ماه و برای 90 روز در مقصد بمانند. متقاضی می تواند با چند بار ورود و خروج به انگلیس به مدت 90 روز در این کشور حضور داشته باشد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای مولتی انگلیس

اولین قدم و مدرک برای درخواست ویزای هر کشوری  به هر نوعی، داشتن پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار میباشد. سایر مدارک برای اخذ ویزای مولتی انگلیس عبارتند از:

سوابق شغلی و تحصیلی

اگر شاغل هستید و یا مشغول به تحصیل می باشید باید مدارک شغلی و تحصیلی خود را به صورت ترجمه شده آماده کنید. اگر صاحب شغل هستید باید مدارک مربوط به کسب و کار خود شامل جواز کسب و گواهی ثبت و اگر کامند هستید میبایست فیش های حقوقی و سابقه بیمه خود را تهیه کنید.

ویزای مولتی انگلستان چیست؟

اسناد ملکی و ازدواج

افراد متقاضی ویزای مولتی انگلیس باید اسناد ملکی، سند ازدواج و شناسنامه خود را نیز به صورت ترجمه شده آماده کنند.

حساب بانکی و تمکن مالی

برای دریافت ویزای انگلیس باید گردش حساب 3 تا 6 ماه گذشته خود را ازبانک دریافت کنید. به دلیل قوانین سخت گیرانه ی افسران مهاجرت انگلیس تعداد تراکنش های شما بسیار حائز اهمیت است. بنابراین از واریز مبالغ هنگفت و به صورت یکجا به حساب خود خودداری کنید.

دعوتنامه

یکی از مدارکی که ارائه آن می تواند اخذ ویزای انگلیس را تا حدودی برایتان تسهیل کند دارا بودن دعوتنامه است. دعوتنامه نشان دهنده هدف شما از سفر است و گویای این مطلب است که شما به چه منظور ی وارد انگلیس می شوید. مثلا به دعوت کارفرما و برای شرکت در نمایشگاه، یا برای بازدید از اقوام و به دعوت آنها وارد انگلیس می شوید.

از دیگر مدارکی که در روز مصاحبه باید همراه خود به سفارت ببرید رزرو بلیط، هتل و بیمه نامه مسافرتی است.

ویزای مولتی انگلیس در بازه های زمانی یکساله، دوساله و پنج ساله صارد می شود که با توجه به نظر افسر و درخواستتان به شما اعطا می شود.

ویزای مولتی انگلستان چیست؟

متقاضیان زیر 18 سال برای درخواست این ویزا به چه چیزی نیاز دارند؟ 

اگر فرد درخواست کننده ویزای مولتی انگلیس زیر 18 سال باشد برای دریافت این ویزا باید مدارک زیررا همراه داشته باشد:

  • اطلاعات تماس
  • آدرس محل اقامت
  • نام و مشخصات فردی که در انگلیس همراه با او اقامت خواهید داشت
  • رضایت نامه کتبی
  • اثبات رابطه شما با فردی که درانگلیس به او می پیوندید.

مدت زمان صدور ویزای انگلستان

همانطور که مطلع هستید کشور انگلستان درایران دارای سفارتخانه فعال نمی باشد و برای طی کردن مراحل اخذ ویزا و مصاحبه و بایومتریک باید به یکی از کشورهای ترکیه، ارمنستان و یا امارات سفر کنید و یا مراحل اخذ و پیکاپ ویزا را به یک شرکت معتبر که خدمات پیکاپ ویزا ارئه می دهد بسپارید. از لحظه درخواست صدور ویزا تا زمانی که ویزای شما صادر شود حدود 30 تا 40 روز زمان میبرد. بنابراین بهتر است حدود 3 ماه جلوتر روند درخواست ویزای خود را آغاز کنید.

هزینه دریافت ویزای مولتی انگلیس 

هزینه دریافت ویزای مولتی انگلیس مقدار ثابتی نیست و بسته به بسیاری از شرایط ممکن است تغییر کند. با این حال بهتر است پیش از اقدام برای دریافت ویزای مولتی انگلیس از میزان هزینه و نحوه دریافت آن اطلاع پیدا کنید. در حال حاضر هزینه دریافت ویزای مولتی انگلیس توسط شرکت قصران گشت 350 دلار میباشد.

 

ویزای مولتی انگلستان چیست؟

برخی امتیازات و قوانین ویزای مولتی انگلیس

پس از پایان اعتبار ویزای مولتی باید انگلستان را ترک کنید.

می توانید از دعوتنامه برای اخذ ویزای مولتی انگلیس استفاده کنید.

در طی دورانی که با ویزای مولتی در انگلستان به سر میبرید مجاز به اشتغال در این کشور نیستید.

در نظر داشته باشید که کشور انگلیس عضو حوزه شینگن نیست و برای سفر و مهاجرت به این کشور باید ویزای کشور انگلیس را دریافت کنید. در این مقاله به توضیح ویزای مولتی انگلستان چیست پرداختیم؟ اگر قصد دریافت ویزای مولتی انگلیس را دارید با کارشناسان ما در قصران گشت تماس بگیرید.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *