Panoramic-view-of-Manchester

منچستر یکی از شهر های انگلستان است که در قسمت شمال غربی این کشور در بریتانیا واقع شده است. منچستر همچنین از مراکز فوتبال در اروپا است که دو تیم مشهور منچستر یونایتد و منچستر سیتی ازین شهر است. این شهر از لحاظ جغرافیایی در شمال غربی انگلستان واقع شده است. یکی از مهمترین ویژگی های این شهر باشگاه های ورزشی است که در آن قرار دارد، تقریبا حدود ۲۶ باشگاه در این شهر وجود دارد. مساحت  این شهر در کشور انگلیس حدود ۱۱۵ کیلومترمربع است و جمعیتی که در آن زندگی می کنند مطابق با آمار سرشماری در سال ۲۰۱۶ انجام شده، ۵۳۱ هزار نفر در آن زندگی می کنند.

 

 

آب و هوای منچستر

منچستر مانند اکثر شهرهای انگلستان و بریتانیا، آب‌وهوای معتدل اقیانوسی، زمستان‌های خنک و تابستان‌های ملایم دارد. معمولاً در طول سال در منچستر باران‌های سبک می‌بارند و میزان رطوبت آن نسبتاً بالا است. علاوه بر این آب شیرین به‌طورکلی فراوان است. آب و هوای معتدل و مطبوع از دلایل مهم زندگی با کیفیت بالا در منچستر به شمار می‌روند.

معمولاً در این شهر برف نمی‌بارد، البته این شرایط در سال‌های اخیر به دلیل تأثیر گرمایش جهانی بر این شهر بوده است. هرچند در شمال و شمال شرقی شهر که محله پنینز در آنجا قرار داد، بارش برف ممکن است اتفاق بیافتد. این موضوع در ماه‌های زمستان، باعث اختلال در رفت و آمد در این ناحیه می‌شود. متوسط دمای هوای منچستر معمولاً بین ۲ الی ۲۱ درجه سانتیگراد است.

منچستر به علت موقعیت جغرافیایی خود در مرکز انگلستان، نقطه پایانی جبهه‌های هوای گرم و سردی است که سواحل انگلیس را هدف قرار می‌دهند. این شرایط به این معناست که انواع جبهه‌های هوایی سرد و گرم قبل از اینکه به منچستر و شهرک‌های اطراف آن برسند، قدرت خود را از دست می‌دهند. به همین دلیل آب و هوای ملایم و معتدل در این شهر وجود دارد که از دلایل اصلی جذابیت زندگی در منچستر است.

Manchester-england

تاریخچه 

در قرن هجدهم یک روستای کوچک و کم جمعیت بود که پس از انقلاب صنعتی و شورش های پی در پی که در این منطقه پیش امد و زنان و مردان بسیاری کشته شدند رشد کرد و توسعه یافت تا اینکه در قرن نوزدهم تبدیل به قطب صنعت ریسندگی شد.

فرهنگ و جاذبه‌های منچستر

منچستر در زمینه­ ی فرهنگ، بسیار غنی است.. این شهر زادگاه هنرمندان مستقل و تولید آثار نمایشی معروف جهان است. در این شهر در زمینه هنر، همه‌چیز از شاهکارهای کلاسیک گرفته تا انجمن‌ها و پویش‌های اجتماعی و تاریخ فوتبال در موزه‌ها و گالری‌ها به زیبایی به تصویر کشیده‌اند که بسیاری از آن‌ها رایگان هستند و شما می‌توانید به‌راحتی به بازدیدهای خود از این شهر ادامه دهید معروف است که منچستر، شهری پرجنب‌وجوش و پویاست و بازدیدکننده‌های سراسر اروپا و جهان را به دلیل جاذبه‌های بسیار زیاد و مراکز خرید و اماکن تفریحی، جذب می‌کند.
تاریخ صنعتی قوی شهر منچستر، میراثی صنعتی در این شهر به‌جای گذاشته است و اماکن تاریخی زیادی در این شهر مرتبط با این موضوع آماده بازدید هستند. همچنین منچستر به خاطر تیم‌های فوتبال مشهور بین‌المللی خود معروف است و دارای موزه ملی فوتبال و دو زمین لیگ برتر فوتبال می‌باشد: استادیوم شهر منچستر، خانه تیم منچستر سیتی و استادیوم الدترافورد خانه تیم منچستریونایتد.

مورخان به کمک شبیه‌سازی موفق شدند بخشی از دژ رومی ماموسیوم در شهر منچستر را به‌خوبی بازسازی کنند که اکنون در پارک میراث فرهنگی کاستل‌فیلد، به نمایش گذاشته‌شده است و اولین پارک میراث فرهنگی شهری در جهان است. همچنین، منچستر مکان یکی از مشهورترین موزه‌های امروز بریتانیا با نام IWM شمالی است که نمایشگاه‌های جذابی از مردم قدیمی و داستان‌های آن‌ها برگزار می‌کند و منجر به شناخت آن‌ها می‌شود.

در بیرون شهر، کارهای بیشتری می‌توان انجام داد و به اماکن تفریحی بیشتری می‌توان رفت. فاصله رانندگی از مرکز تا بیرون شهر و از کمربندی‌های این شهر کوتاه است و چشم‌اندازی عالی برای بازدیدکنندگان و ساکنین دارد. این به آن‌ها این امکان را می‌دهد که تفریح در هوای آزاد را تجربه کنند. تفریحاتی از قایقرانی و صعود از کوه گرفته تا اسب‌سواری و پیاده‌روی برای مردم این شهر مهیا شده است.

Manchester-england

 

 

قصران گشت با سال ها تجربه در اخذ ویزای انگلیس و همچنین برگزاری تور انگلیس و ارائه خدمات پیکاپ ویزای انگلیس در خدمت شما عزیزان است. چنانچه قصد سفر به کشور انگلیس را دارید جهت هرگونه مشاوره در خصوص دریافت ویزای انگلیس  با شماره  02188697080 تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان کارشناسان مجرب ما برخوردار شوید.

[mappress mapid=”34″]