استراسبورگ

استراسبورگ شهری در فرانسه و مشرف به رودخانه راین است. استراسبورگ شهر مهمی است به گونه ای که مرکز قانونگذاری اروپا نام گذاری شده است. از اهمیت این شهر همین قدربگوییم که مرکز دادگاه حقوق بشر اروپا در این شهر قرار دارد. معماری این شهر بسیار چشم گیر است و شهرت جهانی دارد به طوری که به عنوان میراث فرهنگی جهانی ثبت شده است.

شهر استراسبورگ

استراسبورگ شهری فرهنگی است به طوی که مشهورترین رویدادهای فرهنگی مانند انواع کنسرت ها، تئاترها و فستیوال های رقص در این شهر برگزار می شود.

استراسبورگ را می توان یکی از شهرهای دانشجویی فرانسه نام برد، هر ساله حدود 10 هزار دانشجو جدید در این شهر شروع به تحصیل می کنند. تحصیلات تکمیلی در این شهر بسیار مطرح است و حدود 3000 دانشجوی فارسی زبان در استراسبورگ به تحصیل مشغول هستند.

استراسبورگ

 استراسبورگ شهری مناسب برای مهاجرت و تحصیل است  این به دلیل ویژگی های منحصر به فرد تاریخی و موقعیت جغرافیایی آن است.

به طور کلی استراسبورگ شهری مهم در منطقه است حضور نهادهای بین المللی مانند پارلمان اروپا اهمیت این شهر را دوچندان کرده است. مردم این هر به زبان فرانسوی صحبت می کنند و برای سفر به آن باید ویزای شنگن و ویزای فرانسه دریافت کنید.

آب و هوای استراسبورگ

تابستان های در این شهر گرم و زمستان هایی سرد و خشک دارد. بهترین زمان برای سفر به استراسبورگ از ماه ژوئن تا اواسط سپتامبر است، در نظر داشته باشید که در این فصل از سال قیمت بلیط و هتل ها به بالاترین حد خود می رسد. اما اگر با سرمای هوا مشکلی ندارید می توانید در فصل پاییز و زمستان به این شهر سفر کنید.

جاذبه های گردشگری در استراسبورگ

در سفر به استراسبورگ با جاذبه های ددینی فراوانی رو به رو خواهید شد که بهتر است پیش از سفر برنامه سفر دقیقی داشته باشید تا از سفری زمانبندی شده داشته باشید.

مانند اکثر شهرهای فرانسه کلیساها و موزه های این شهر بسیارند. کلیسای جامع نوتردام یکی از انهاست.

کلیسای نوتردام

یکی از بهترین نمونه های غربی در معماری کلیسایی، کلیسای جامع نوتردام است. این کلیسا که دارای یک برج باشکوه است، انواع سبک های معماری را در خود به نمایش گذاشته است. معماری این کلیسا از قرن 12 یعنی رمانسک تا قرن پانزدهم یعنی سبک گوتیک را در بر دارد. پنجره های شیشه ای این کلیسا نمایی زیبا را از خارج بنا به نمایش گذاشته است.

کلیسای سنت توماس

قدمت این کلیسا به قرن 6 میلادی باز می گردد. بازسازی این کلیسا بعد از اتش سوزی در قرن 12 انجام شد. 800 سال از عمر این کلیسا می گذرد اما همچنان سرپا در شهر استراسبورگ خودنمایی می کند. تالار اصلی کلیسا میزبان آرامگاه یک باروک است. انواع مناسبت های مذهبی در در روزهای یکشنبه و در داخل کلیسا برپا می شود.

استراسبورگ

موزه هنرهای زیبا استراسبورگ

موزه هنرهای زیبا دریک بنای مجلل متعلق به قرن 18 قرار دارد و مجموعه ای از آثار هنرمندان اسپانیایی، ایتالیایی و هلندی را در خود جای داده است. در طبقه همکف این بنا انواع وسایل سرامیکی، ساعت و چینی نگهداری می شود.

موزه آلزاسی

مجموعه ای از آثار مردمی و وسایل قدیمی در این موزه به نمایش درمی آید. هر کدام از اتاق های این موزه به وسایل زیبا ئ قدیمی ای مجهز است که بازدید از آن را در سفر به استراسبورگ از دست ندهید. در سفربه این شهر تورهایی برای بازدید از این موزه تدارک دیده شده است و علاقه مندان می توانند ار این فرصت استفاده کنند.

از دیگر دیدنی ها و جاذبه های دیدنی شهر استراسبورگ فرانسه می توان به پارک اورانژری، بازار کریسمس، موزه تاریخ و محله فرانسه کوچک اشاره کرد.

در سفر به این شهر فراموش نکنید به رستوران های محلی سر بزنید و غذاهایی مانند تارت فلامبه، تارت پیاز، کاسرول و شوکروت را تست کنید.