کشور فنلاند

فنلاند کشوری واقع در شمال اروپا، با جمعیتی حدود 5.4 میلیون نفر، واقع در حوزه شینگن است و برای سفر به آن باید ویزای شینگن فنلاند دریافت کنید.

پایتخت و مهم ترین شهر آن هلسینگی است و مهمترین همسایگان آن کشور نروژ، روسیه و سوئد هستند. مردم در این کشور به زبان های فنلاندی و سوئدی صحبت می کنند و اغلب مردم دین مسیحی دارند.

همه چیز درباره کشور فنلاند

فنلاند واقع در اروپای شمالی پس از ایسلند شمالی ترین کشور دنیا است. فنلاند کشور سرسبزی است و 3 چهارم آن از جنگل پوشیده شده است. 10 درصد از مساحت این کشور را دریاچه پوشانده است و به همین جهت به فنلاند کشور 1000 دریاچه می گویند.

کشاورزی در کشور فنلاند به دلیل خاک حاصلخیز رونق زیادی دارد به طوری که 2.7 درصد از تولید ناخالص داخلی حاصل از کشاورزی است.

جغرافیای فنلاند

فنلاند از نظر مساحت رتبه 8 در اروپا را دارد. 1 میلیون نفر از مردم فنلاند در پایتخت این کشور یعنی هلسینکی زندگی می کنند. یک سوم از مساحت قنلاند در بالای نوار شمالگان قرار دارد. در شمالی ترین منطقه در کشور فنلاند در تابستان 73 روز تماما روز است و خورشید غروب نمی کند و هوا روشن ست.

در زمستان هم 51 روز تماما شب است و خورشید طلوع نمی کند، البته به این دلایل و شرایط تقریبا سخت در این ناحیه از کشور جمعیت زیادی در آن زندگی نمی کند، زمستان های کشور فنلاند سخت و سرد است.

به طور کلی کشور فنلاند کشوری پست و مسطح است، بزرگترین دریاچه در این کشور و یکی از معروفترین دریاچه ها در دنیا دریاچه سایما نام دارد.

فنلاند

جمعیت و فرهنگ در کشور فنلاند

تراکم جمعیت در فنلاند بسیار کم است به طوری که در هر کیلومتر مربع 18 نفر ساکن هستند به همین جهت فنلاند یکی از کم تراکم ترین کشورهای دنیا است. اغلب مردم در این کشور به زبان فنلاندی صحبت می کنند. فنلاند در لیست شادترین کشورهای دنیا قرار دارد و امید به این زندگی در این کشور بالاست. 52.31 سال برای زنان و در مردان 75.15 سال است.

اغلب مردم در فنلاند تحصیل کرده هستند و دانشگاه های این کشور امکان تحصیل را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است.

سیستم بهداشت و درمان در کشور فنلاند نیز دارای رتبه بالا در سطح جهانی است. اغلب هزینه های درمان در فنلاند رایگان است و مردم هزینه زیادی برای درمان و دارو پرداخت نمی کنند.

فضای دارویی و داروخانه ای در این کشور رشد و حمایت زیادی از مردم می کند و نیازی به پرداخت هزینه های بالای درمان ندارند.

مردم در این کشور با دست دادن و در آغوش گرفتن کودکان با یکدیگر سلام و احوالپرسی می کنند. روبوسی در کشور فنلاند خیلی مرسوم نیست.

مهمترین شهرهای کشور فنلاند

ساوولینا

یکی از شهرهای تاریخی و قدیمی در فنلاند است، با قدم زدن به در این شهر کلیساهای قدیمی و دریاچه های طبیعی بسیاری مشاهده می کند.

هانکو

در هانکو اغلب مردم دوزبانه هستند و بیشتر به زبان سوئدی صحبت می کنند. به نظر می رسد تعداد مهاجران سوئدی به این شهر بیشتر از سایر شهرها است.

لاپرنتا

این شهر در کنار چهارمین دریاچه بزگ اروپا قرار دارد. بناها و ساختمان های بلند بسیاری در این شهر قرار دارد و نمایی زیبا به شهر داده است. در سفر به فنلاند و دریافت ویزای فنلاند از شهر ساوولینا حتما دیدن نمایید.

تامپره

مرکز صنعتی کشور فنلاند شهر تامپره است. زمستان ها در این شهر بسیار سرد ست پس اگر قصد بازدید از این شهر را دارید حتما لباس گرم با خود حمل کنید.

فنلاند

جاذبه های گردشگری کشور فنلاند

خوب است که پیش از سفر به فنلاند از جاذبه های دیدنی این کشور مطلع شوید. دیدنی های این کشور کم نیستند می توانید با سفری برنامه ریزی شده از بیشتر جاذبه های گردشگری این کشور مطلع شوید.

فینیش لیک لند

55 هزار دریاچه در کنار هم منطقه ای به نام فینیش لیک لند را ایجاد کرده اند. وسیع ترین دریاچه سایما نام دارد که منطقه ای گردشگری در ناحیه حساب می شود. انواع ورزش ها و تفریحات آبی در این منطقه وجود دارد که اوقاتی عالی برای گردشگران فراهم می کند.

مجمع الجزایر آلند

واقع در کشور فنلاند و در میانه دریای بالتیک قرار دارد. بهترین زمان برای بازدید از این منطقه فصل بهار است که طبیعتی بی نظیر را در این ناحیه شاهد هستید. همچنین یک موزه تاریخی زیبا نیز در مجمع الجزایر آلند قرار دارد که به بهمیت این منطقه می افزاید.

ویزای فنلاند

از انجایی که فنلاند در منطقه شینگن واقع شده است برای سفر به این کشور باید ویزای شینگن دریافت کنید. ویزای فنلاند در انواع ویزای توریستی، ویزای تحصیلی و ویزای کاری صادر می شود. درصد بیشتری از ویزا به ویزای توریستی فنلاند تعلق دارد. برای دریافت ویزای فنلاند باید مدارک مورد نیاز را فراهم کرده و ترجمه کنید. کارگزاری VFS در ایران مسئول رسیدگی به پرونده متقاضیان سفر به این کشور است.

کافیست از وی اف اس وقت دریافت کنید و با در دست داشتن مارک در روز تعیین شده به این کارگزاری مراجعه نمایید.

  • پاسپورت معتبر
  • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
  • رسید پرداخت هزینه ها
  • ترجمه و اصل مدارک شناسایی و هویتی
  • اصل و ترجمه اسناد ملکی
  • رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت
  • تمکن مالی
  • دعوتنامه در صورت وجود
  • و بیمه مسافرتی

از مهمترین مدارکی است که برای دریافت ویزای کشور فنلاند می بایست همراه داشته باشید.

یکی از مهمترین مدارکی که برای دریافت ویزای فنلاند به آن احتیاج دارید تمکن مالی است. زیرا به این طریق به سفارت و این کشور ثابت می کنید که توانایی مالی کافی برای تامین هزینه های سفر خود را دارید.

در صورت عدم اطمینان آفیسر بررسی کننده پرونده از عدم توانایی مالی شما ممکن است با درخواست ویزای شما موافقت نشود و به اصطلاح ریجکت شوید.