معرفی جاذبه‌های گردشگری کشور انگلیس:

انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی از دیرباز از محبوب‌ترین مناطق جهانگردی اروپا بوده‌اند. جذابیت این کشور ارتباط زیادی با مناظر متنوع و میراث فرهنگی غنی دارد. مکانهای گردشگری این کشور از قلعه‌ها که به خوبی حفظ شده ‌اند گرفته تا روستاها، بسیاری از گالری ها و موزه های هنری جهانی توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب می‌کند. یکی از لذتبخش‌ترین تعطیلات، آشنایی با جاذبه‌های سفر به انگلیس است. ماجراجویی و گشت گذار خود را با لیست زیر که بهترین مکان‌های گردشگری  کشور انگلستان را معرفی  می‌کند برنامه ریزی کنید و از بازدید مکان‌های زیبای این کشور لذت ببرید.

جاذبه های گردشگری لندن:

برنامه ریزی سفر به انگلستان بدون بازدید از شهر لندن امکان پذیر نیست. زیرا پایتخت بزرگ این کشور دارای جاذبه های فراوانی برای گذراندن تعطیلات به یادماندنی است. برای علاقه مندان به آشنایی بیشتر با تاریخ غنی انگلستان ، یکی از مهمترین کارهایی که در لندن انجام می‌شود، بازدید از برج لندن است. این کاخ و زندان قدیمی که در کنار Tower Bridge  وسواحل رودخانه تیمز واقع شده است ، دارای نکات برجسته ای از جمله نماد هزا ساله برج سفید، با نمایشگاه جالب  زره و سلاح و خانه جواهرات است.

بازدید از کاخ باکینگهام ،خانه سلطنتی لندن از زمان ملکه ویکتوریا .در تاریخ‌هایی از سال تورهای گشت و گذار داخل این کاخ برگزار می‌شود. ساختمان‌های پارلمان و بیگ بن از دیگر  بناهای پر بازدید است.

یکی دیگر از مناطق مورد بازدید در لندن ، کنزینگتون جنوبی که بهترین موزه های این شهر، از جمله موزه ویکتوریا و آلبرت و موزه تاریخ طبیعی و همچنین فروشگاه معروف هارودز در آن قرار دارند. همچنین از میدان ترافالگار و گالری ملی پرتره دیدن کنید.

جاذبه-گردشگری-لندن

ادینبورگ (Edinburgh)

ادینبورگ یکی از شهرهای زیبای انگلستان است که تاریخ غنی و مکان‌های زیبایی دارد. از قلعه‌های روی تپه گرفته تا خانه‌های شبیه خانه‌های دورن قصه‌ها در دهکده دین.

جاذبه-گردشگری-انگلیس-ادینبورگ

کاردیف (Cardiff)

یکی از جاذبه‌های گردشگری انگلیس کاردیف است. قلعه جادویی کارادیف به تنهایی ارزش سفر به این منطقه را دارد. این قلعه بی‌نظیر فضای داخلی و اثاثیه تزیینی بسیار زیبا دارد که آن را به یکی از پربازدیدترین مناطق و جاذبه های انگلیس تبدیل کرده است.

جاذبه-گردشگری-انگلیس-کاردیف

بلفاست (Belfast)

بلفاست در ایرلند شمالی، یکی دیگر از شهرهای انگلیس است که گردشگران غالبا از آن غافل می‌شوند. این شهر به علت داشتن آثار باستانی و تاریخ غنی و زندگی پر جنب و جوش شبانه معروف است.

جاذبه-گردشگری-انگلیس-بلفاست

جزیره آران (Isle of Arran)

این جزیره فوق‌العاده به اسکاتلند مینیاتوری معروف است زیرا همه چیز از زیبایی‌های طبیعی مثل آبشار، سنگ‌های مدور تا قلعه ها را در خود جای داده است.

جاذبه-گردشگری-جزیره-آران

قلعه کامب (Castle Combe)

یکی از زیباترین روستاها در کاست ورلدز(Cotswolds) قلعه کامب است  که دارای خانه‌های سنگی زیبا با اتاق‌های چای ، پل‌ها و هر چیزی که در کتاب داستان‌ها تصور شده است.

قلعه-کامب

کمبریج (Cambridge)

کمبریج یک شهرهای جذاب انگلیس است که در کنار رودخانه کام (Cam) واقع در شمال لندن واقع شده است. به عنوان خانه یکی از دانشگاه های برتر جهان ،تمام گزینه های فرهنگی و تفریحی را که ممکن است از یک دانشگاه کالج انتظار داشته باشید، دارد. هر ساله تورهایی به این دانشگاه درنظر گرفته می‌شود.

جاذبه‌-گردشگری-کمبریج

اکسفورد (Oxford)

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری انگلیس اکسفورد است. قدمت آکسفورد به  دوران ساکسون برمی گردد. امروز آن به عنوان قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان‌ شناخته می‌شود، که قدمت به قرن ۱۲ باز می‌گردد. این شهر جنوب شرقی انگلستان، مرکز شهرستان آکسفوردشایر است، همچنین دارای بقایای قلعه نورمن و کلیسای جامع مسیح که یک کلیسای کوچک کالج است و کلیسای جامع قرار گرفته در یکی از ساختمان است. از آنجا که دانش آموزان از سراسر جهان برای تحصیل به اینجا می‌آیند، آکسفورد شهر تنوع قومی فراوان است.

جاذبه‌-گردشگری-آکسفورد

استون هنج (Stoneheng)

استون‌هنج در جنوب انگلستان، یکی از بناهای بزرگ سنگی است که توسط مردم باستان در اروپا ساخته شده‌ است. سازندگان استون هنج، از سال ۳۱۰۰ پیش از میلاد، سنگهای این بنا را به شکل چند دایره تو در تو، در مکان فعلی آن کار گذاشتند. احتمالاً از این دایره‌های سنگی برای مشاهده حرکات خورشید، ماه و ستارگان که در آن زمان طی مراسم مذهبی مورد پرستش قرار می‌گرفتند، استفاده می‌شده‌ است. رمز و راز و تاریخ میراث موجود در این سنگ‌ها محسور کننده است.

جاذبه‌-گردشگری-استون-هنج

وینچستر (Winchester)

نه چندان دور از استون هنج ، وینچستر یکی دیگر از مکانهای مورد علاقه برای بازدید در انگلستان است. آن را نیز در طول تاریخ ، با یک کلیسای جامع و ویرانه های قلعه نشان از تاریخ دیرین آن دارد. این مکان همچنین برای یک پیاده روی در امتداد ساحل، چندین باغ و خیابان های زیبا مناسب است.

جاذبه‌-گردشگری-استون-وینچستر

ساحل ژوراسیک

 قدمت صخره های موجود در این ساحل به ۱۸۵ میلیون سال قبل می رسد. یعنی زمانی که قاره ها از هم جدا شدند. وجود موزه ها در هر منطقه از ساحل جذابیت توریستی این مکان را چندین برابر کرده است. در این موزه ها ویژگی های هر منطقه توضیح داده می شود. جالب است بدانید که charmouth  مناسب ترین و بهترین مکان برای پیدایش فسیل به شمار می رود.

جاذبه‌-گردشگری-ساحل-ژوراسیک

قلعه واوریک (Warwick Castle)

قلعه وارویک در ۱۰۶۸ توسط ویلیام فاتح احداث شده و بعد ها مورد بازسازی قرار گرفته است. طراحی و ساخت دو برج قلعه به قرن پانزدهم نسبت داده می شود که در آن ادوار به عنوان توپخانه به کار برده می شدند  قلعه وارویک به عنوان بزرگ ترین قلعه قرون وسطایی بریتانیا در منطقه رودخانه ایون در Warwickshire، واقع است. هم چنین نمایشگاه تاریخ زندگی از قرن دهم همه ساله نیم میلیون بازدید کننده را به خود جذب می‌کند.

جاذبه‌-گردشگری-قلعه-واوریک

پینسویک (Painswick)

پینسویک  هم یکی دیگر از روستاهای زیبا در Cotswolds بوده  که دارای باغ‌ها و خانه‌های شگفت انگیزی است.

جاذبه‌-گردشگری-پینسویک

آلنویک (Alnwick)

قلعه النویک به دلیل لوکیشن‌های زیبایش در فیلم‌‌های هری پاتر گرفته تا داونتون ابی شناخته شده است.

جاذبه‌-گردشگری-آلنویک

یورک (York)

یورک شهری با دیوار و دارای میراث غنی است که در آن رودخانه فوس با رود اووز ملاقات می کند. تعداد قابل توجهی جاذبه گردشگری در این شهر باستانی قرار دارد. یکی از مهم ترین این جاذبه‌ها  کلیسای یورک است. این کلیسای ساخته شده با سنگ مرمر مملو از آثار برجسته هنری است. یورک یکی از بزرگترین مناطق گردشگری پیاده در اروپا است ، به این معنی که گشت و گذار در آن بدون استفاده از ماشین سخت نیست.

جاذبه‌-گردشگری-یورک

کورنوال (Cornwall)

کورنوال واقع در غربی ترین نقطه انگلستان، شبه جزیره ای است که صخره هایی مشرف به دریا در ضلع شمالی آن و سواحل ماسه های طلایی دارد که مورد علاقه گردشگران است.

جاذبه‌-گردشگری-کورنوال

لیک دیستریکت ( Lake District)

لیک دیستریکت در کامبریا در شمال غربی انگلستان بزرگترین پارک ملی کشور است. منطقه کوهستانی برای پیاده‌ روی و کوه نوردی شناخته شده است. این یک مقصد توریستی محبوب است که بیش از ۱۵ میلیون بازدید کننده در سال را به خود جذب می‌کند. این پارک دارای مرتفع‌ترین کوه‌ در انگلستان یعنی Scafell Peak، و همچنین طولانی‌ترین دریاچه یعنی Windermere است.

جاذبه‌-گردشگری-لیک-دیستریکت

باث (Bath)

در دهه ۶۰ میلادی به علت داشتن چشمه‌های آب گرم در این منطقه حمام‌هایی ساخته شد.  علاوه بر مشهور بودن به خاطر چشمه‌های آب گرم، این شهر یک نمونه عالی از معماری جورجیایی است. این شهر امروزه دارای عرصه فرهنگی فعال، با تئاتر زنده و ناهار خوری خوب است. این شهر در جنوب غربی انگلیسی یک پایگاه خوب برای بازدید از استون هنج است.

جاذبه‌-گردشگری-باث

 

آژانس مسافرتی قصران گشت با ارائه خدماتی همچون برگزاری تور های مسافرتی مانند تور انگلیس و ارائه خدمات اخذ ویزا از جمله ویزای انگلیس، ویزای شینگن و پیکاپ ویزا در خدمت شما عزیزان است. چنانچه قصد سفر به انگلیس را دارید، جهت مشاوره رایگان با 88697080 تماس بگیرید.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *