بهترین زمان سفر به اروپا

بهترین زمان سفر به اروپا بستگی به شما و هدف شما از سفر دارد، اینکه قصد سفر به کدام کشور را دارید و  با چه هدفی به اروپا سفر می کنید.

انتخاب زمان درست برای سفر تاثیر بسیار زیادی در کیفیت سفر شما و میزان لذت از سفر دارد. فرقی نمی کند اهل سفرهای لوکس باشید یا با یک کوله پشتی سفر کنید در هر صورت می بایست نکاتی را برای سفر به اروپا در نظر بگیرید. در این مقاله شما را با بهترین زمان سفر به اروپا و نکاتی مهم برای سفر به کشورهای این قاره سرسبز آشنا می کنیم.

بهترین زمان سفر به اروپا

قبل از سفر به اروپا میبایست پاسخ تعدادی سوال را برای خود مشخص کنید.

1. قصد دارید به کدام کشور سفر کنید؟

اگرچه ممکن است اروپا قاره ای کوچک به نظر برسد اما تنوع آب و هوایی در آن بسیار بالاست. به عنوان مثال در ماه دسامبر کشور فنلاند را سراسر یخبندان می بینید؛ این در حالی است در کشور قبرس هوایی کاملا معتدل و مدیترانه ای را شاهد هستید.

برای پیدا کردن بهترین زمان سفر به اروپا باید مشخص کنید که به کدام کشور قصد سفر دارید. بدین ترتیب و با کوچکتر کردن دامنه­ ی سوالات سفر، آسوده تر می توانید سفر کنید و زمان مناسب را پیدا کنید.

2. آب و هوا چقدر برای شما مهم است؟

برای تعداد بسیار زیادی از افراد دما و نوع آب وهوا بسیار مهم است. در ماه اکتبر در کشور پراگ هوا بسیار سرد است  و باران های بی وقفه کلافه کننده ممکن است برایتان آزار دهنده باشد و خاطره ای خوب از سفر به این کشور برایتان باقی نماند. اما درست در همین زمان  در اسپانیا و مادرید از هوای فوق العاده معتدل و مطلوب لذت خواهید برد.

باز هم همه چیز بستگی به علاقه و سبک سفر شما و آنچه که قصد دارید در سفر انجام دهید دارد.

بهترین زمان سفر به اروپا

 به عنوان مثال من ترجیح می دهم زمانی به اروپا سفر کنم که هوا گرم و معتدل باشد اما نه بسیار گرم و سوزان! سرما و برف شدید مانع از انجام تفریحات خارج از محل اقامت می شود، مسئله ای که در سفر برای من بسیار اهمیت دارد.

 از علائق من در سفر دیدن و گشت و گزار و کشف مکان ها و جاذبه های دیدنی هر کشور است. پس این طور که مشخص است من برای سفر میبایست بهار یا پاییز را انتخاب کنم اما شاید فصل زمستان و انجام فعالیت های زمستانی برای شما اولویت باشد که در این صورت بهترین زمان سفر به اروپا برایتان زمستان است.

3. آیا تحمل جمعیت زیاد و شلوغی را دارید؟

نکته مهم این است که  شما تنها فردی که قصد سفر به اروپا در بهترین زمان را دارد نیستید، درست همانند شما سالانه میلیونها گردشگر از سرتاسر دنیا قصد گردهم آیی در فستیوالی مشخص در کشوری خاص را دارند. تصور کنید با چه جمعیتی مواجه خواهید شد! برای مثال در فصل تابستان موج سفرها به کشور کانادا به شدت افزایش می یابد، پس اگر از شلوغی فراری هستید در تابستان به کانادا سفر نکنید.

به طور کلی شلوغترین زمان برای سفر به اروپا از ماه خرداد تا پایان مرداد است و بیشترین جمعیت را در ماه تیر در کشورهای اروپایی شاهد هستیم.

اگر چه بهترین زمان از لحاظ آب وهوایی برای سفر به اروپا از خرداد تا پایان مرداد است اما در نظر داشته باشید که جمعیت بسیار زیادی از گردشگران هم مانند شما قصد سفر در بهترین ماه های سال به اروپا را دارند پس منتظر مواجه شدن با جمعیت زیادی از گردشگران باشید.

بهترین زمان سفر به اروپا

4. چقدر می خواهید هزینه کنید؟

در فصل و ماه های محبوب برای سفر به اروپا قیمت هتل ها و اقامتگاه ها تا چند برابر بالا می رود. پس اگر اهل سفرهای اقتصادی هستید ماه های پرجمعیت و شلوغ را برای سفر به اروپا انتخاب نکنید.

به نظر می رسد ماه هایی که در بین زمان های پرمتقاضی و کم طرفدار برای سفر قرار دارند ترکیبی از بهترین قیمت ها و امکانات هستند. به عنوان مثال قیمت هتل ها و به طور کلی اجناس بعد از روز کارگر کاهش می یابند. همچنین در پایان تابستان و زمانی که تعطیلات تابستانی تمام میشود و گردشگران به خانه ها و کشورهای خود باز میگردند تا کودکان خود را به مدرسه بفرستند قیمت ها در کشورهای اروپایی به دلیل کاهش تعداد توریست کاهش می بابد.

بنابراین می توان گفت شهریور ماه یکی از بهترین زمان ها برای سفر به کشورهای اروپایی است زیرا هم دمای هوا و هم قیمت ها به مطلوبترین حالت خود می رسند.

از فروردین تا اواسط خرداد و از شهریو تا اواسط آبان را می توان ماه های کم مسافر به کشورهای اروپایی دانست. از امتیازات این اوقات از سال آب وهوای مطلوب، امتیاز بهره مندی از روزهای بلند و جمعیت کم می باشد.

بهترین زمان سفر به اروپا

5. آیا قصد شرکت در فستیوال یا رویداد خاصی را دارید؟

اگر قصد حضور در فستیوال و یا رویدادی خاص دارید میبایست در زمان خودش و در زمان درست به کشور مورد نظرتان سفر کنید. برای مثال اگر می خواهید جشن های کریسمس را نزدیک ببینید نمی توانید ماه جولای را برای سفر انتخاب کنید!!

برای سفر خود زمان بندی درستی داشته باشید تا از رویدادی که قصد شرکت در آن را دارید جا نمانید. بهتر است چند روز زودتر از زمان مورد نظر در مقصد حضور داشته باشید. بلیط و هتل خود را به موقع رزرو و خریداری نمایید و در نظر بگیرید که بسیاری دیگر مانند شما قصد بازدید از این رویداد را دارند و ممکن است با انبوه جمعیت مواجه شوید.

و سخن آخر اینکه انتخاب زمان سفر بستگی به شما، علائق و سبک سفرتان دارد و نمی توان زمانی دقیق برای دریافت تورهای اروپایی تعیین کرد.

2 دیدگاه برای ”بهترین زمان سفر به اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *