صنعت توریسم کانادا – در هر کشوری یکی از روش های درآمدزایی آن، می تواند صنعت توریسم آن کشور باشد. در کشور کانادا موسسه و ارگان های بسیاری وجود دارند که در رونق صنعت توریسم کانادا تاثیر بسزایی دارند. ازجمله این موسسه ها و ارگان ها می توان به سازمان های بازاریابی بین المللی گردشگری، رسانه های ملی کانادا، هتل ها، موزه ها و مکان های تاریخی و دیدنی در کانادا و روزنامه ها اشاره کرد.

کشور کانادا در خصوص صنعت توریسم خود دارای شعار مختص به خود “از این کران تا آن کران” است. کانادا یکی از کشورهای شمالی قاره آمریکای شمالی است که سالانه بسیاری از گردشگران را به سمت خود جذب می کند. شایان ذکر است در تعطیلاتی مانند جشن سال نو و کریسمس در کانادا این کشور با افزایش تعداد گردشگران روبه رو می شود.

بدیهی است که مهاجران و گردشگران از طریق وسایل حمل و نقل مانند هواپیما، قطار، خودروی شخصی و حتی کشتی وارد کشور کانادا می شوند. در نتیجه ارگان حمل و نقل در این کشور تاثیر به سزایی در رشد صنعت توریسم کانادا دارد. پر واضح است عملکرد بسیار مناسب این ارگان از نظر امنیت روز به روز باعث افزایش چشمگیر تعداد دریافت کنندگان ویزای توریستی کانادا و گردشگران می شود.

canada-tourism

اثر صنعت توریسم بر اقتصاد کانادا

در سال 2019 با افزایش تقاضا جهت دریافت ویزای کانادا، برگزاری تور کانادا در سراسر جهان و همچنین به دنبال آن افزایش تقاضا برای ارائه خدمات گردشگری، می توان به طور تقریبی گفت حدود 740000 شغل در این کشور ایجاد شده است. در مقایسه با سال 2018 این میزان 1.2 درصد افزایش یافته است. به صورت جداگانه باید به مواردی چون رشد 4.2 درصدی در بخش حمل و نقل، رشد 4.1 درصدی در بخش خدمات مسافرتی، رشد 1.4 درصدی بخش اسکان و اقامت و همچنین رشد 1.3 درصدی بخش خدمات خوراکی نیز اشاره کرد.

شایان ذکر است صنعت توریسم کانادا باعث شده است 18.8 میلیارد دلار به اقتصاد کانادا تزریق شود. باید بیان شود از این 18.8 میلیارد دلار به مقدار 1.83 درصد آن تولد ناخالص داخلی کانادا را شامل می شود. با افزایش تولید ناخالص داخلی و نیز افزایش میزان اشتغال تاثیر صنعت توریسم را بر روی اقتصاد کانادا به خوبی بازگو می کند.

عوامل موثر بر رشد بخش های مختلف صنایع توریسم کانادا

 در هر کشوری عوامل متعددی وجود دارد که باعث بهبود و رشد صنعت توریسم آن کشور می شود. از جمله عواملی که باعث رشد صنعت توریسم در کانادا می شود عبارت اند از:

  • محیط امن و پذیرا: در سال های اخیر شاهد افزایش چشمگیر رفتار علیه بیگانگان مخصوصا گردشگران ذر برخی از کشورها بوده ایم. با این حال کانادا همچنان از گردشگران استقبال کرده و محیط امن و پذیرایی را برای آن ها فراهم می آورد.
  • جاذبه های طبیعی: کانادا به علت داشتن طبیعتی زیبا و چشمگیر تعداد بسیار زیادی جاذبه های گردشگری طبیعی دارد که گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می کند. طبیعتی چون کوه ها، دریاچه ها و شفق ها و حیوانات وحشی عواملی هستند که جاذبه های طبیعی کانادا را شگفت انگیز تر می کند. در چنین محیط های طبیعی و زیبایی فعالیت های بسیاری مانند پیاده روی، قایق رانی، دوچرخه سواری، اسکی، صخره نوردی، شکار و ماهیگیری را امکان پذیر می کند. موضوعی که گفتن آن خالی از لطف نیست، این است که می توان به تمامی این محیط های طبیعی، هم در نزدیکی شهر و هم در نقاط دورافتاده و خارج از شهر دسترسی داشت.
  • پیشنهادات فصلی: کانادا  جز آن دسته از کشورهاست که دارای چهار فصل مجزا است. در نتیجه می توان تجربه و فرصت های بسیار زیادی را جهت لذت بردن در طول سال فراهم کرد.
  • تنوع فرهنگی: داخل کشور کانادا سالیانه تعداد زیادی مراسم ها و رویداد های مختلف برگزار می شود که شامل جشن مردمان بومی کانادا، میراث انگلیسی و فرانسوی و رویدادهای چند فرهنگی امروز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *