گاهی شرایط زندگی در برخی کشورها به گونه ای است که امکان زندگی در آنجا دشوار می شود. دلایلی مانند جنگ و یا شرایط سیاسی حاکم ازطرف دولت ها و فشارهایی که بر مردم جامعه وارد می شود، ملت ها را وادار به زندگی درکشوری دیگر می کند، در این مواقع مردم آن کشور تصمیم به ترک کشور و زندگی در جایی دیگر می گیرند. کانادا یکی از کشورهایی است که برای افرادی که قصد سفر و اقامت در این کشور را دارند ویزای بشر دوستانه کانادا را صادر می کند.

در این نوشته به توضیح و چگونگی دریافت ویزای بشردوستانه کانادا می پردازیم.

ویزای بشر دوستانه کانادا

ویزای بشر دوستانه کانادا یا H&C یکی از انواع ویزاهای کانادا است که مقوله ای جدا از پناهندگی است، زیرا عده ای از افراد گمان می کنند ویزای بشر دوستانه همان پناهندگی است. ویزای بشر دوستانه کانادا برای افرادی صادر میشود که از نظر سیاسی در کشور خود در خطر هستند.

فرد متقاضی دریافت این ویزا در منطقه ای جنگ زده زندگی میکند و امنیت جانی ندارد و یا به دلایلی در کشور خود با تهدید جانی رو به روست.

Canadian humanitarian visa

شرایط دریافت ویزای بشر دوستانه کانادا

کشور کانادا هم مانند سایر کشورهایی که اقدام به اعطای این نوع از ویزا کرده اند دارای شرایطی برای صدور است. اما به طور کلی فرد با ارائه اسناد و مدارکی باید ثابت کند بازگشتش به کشور با عدم امنیت جانی وی همراه است و از این کشور درخواست کمک دارد.

فرد متقاضی دریافت ویزای بشر دوستانه کانادا ، باید دارای پاسپورت معتبر باشد، و مدارکی دال بر اینکه در کشور دچار مشکلاتی است ارائه دهد. درصورتی که در کشورش با آزار و اذیت مواجه شده باشد می بایست مدارکی برای اثبات ادعای خود ارائه دهد.

اغلب افرادی که برای ویزای بشردوستانه کانادا درخواست می دهند افرادی هستند که چندین سال در کانادا اقامت موقت داشته اند و دارای مهارت زبانی مناسب انگلیسی و یا فرانسه هستند. اگر چه آنها با عنوان فردی که اسکیل ورکر کانادا را دریافت کرده است در زمینه کاری فرد بسیار ماهر نیستند اما در هر صورت توانسته اند از حمایت دولت کانادا برخوردار شوند.

درخواست برای اخذ ویزای بشر دوستانه کانادا

برای درخواست دریافت ویزای H&Cکانادا:

  • باید فرم های مربوط به اخذ این نوع ویزا را از سایت مربوطه دریافت کرده و آنها را پر و تکمیل نمایید.
  • برای دریافت فرم ها باید به سایت Canada.ca  مراجعه نمایید.
  • بعد از دریافت فرم ها به تمامی سوالات موجود به دقت پاسخ دهید.
  • مدارک خواسته شده را ارسال کنید و منتظر پاسخ باشید.
  • مدت زمان بررسی پرونده شما 18 تا 24 ماه زمان میبرد.

نکات مربوط به دریافت ویزای بشر دوستانه کانادا

در صورتی که با درخواست متقاضی موافقت شود، نتیجه به وی اعلام شده و باید برای انجام معاینات پزشکی آماده شده و سپس کارت PR کانادا دریافت نماید.

برای درخواست H&C باید دلایل کافی ارائه دهید و دولت کانادا را متقاعد کنید که در کشور خود امنیت جانی ندارید

شانس دریافت این نوع از ویزا بسیار پایین است؛ چیزی در حدود 20 درصد!

به خاطر داشته باشید که اعطای این نوع ویزا کاملا به نظر افسر بستگی دارد و ممکن است به طور کاملا اختیاری پرونده شما را رد کند یا بپذیرد.

اگر در زمان درخواست ویزای بشردوستانه کانادا در این کشور هستید توصیه می کنیم تا زمان اعلام نتیجه در کانادا باقی بمانید. البته باید گفت فقط افرادی که در داخل کانادا هستند می توانند برای دریافت این نوع از ویزا درخواست دهند. فرد می تواد با دریافت ویزای توریستی کانادا و یا ویزای تحصیلی کانادا وارد این کشور شده و تا قبل از انقضای مدت ویزا برای دریافت ویزای H&C درخواست دهد.

ویزای بشر دوستانه کانادا

انواع ویزای کانادا

علاوه بر ویزای بشردوستانه ویزای کانادا در انواع مختلف دیگری مانند ویزای تحصیلی کانادا، ویزای کاری کانادا، ویزای ازدواج و از همه مهمتر ویزای توریستی کانادا که اقامتی کوتاه مدت و برای 6 ماه است صادر میشود.

بسته به هدف فرد از سفر یکی از انواع ویزا های کانادا برای او صادر میشود. برای امثال اگر قصد بازدید از کانادا و دیدار اقوام خود را دارید باید برای اخذ ویزای توریستی کانادا درخواست بدهید.

با توجه به نوع ویزایی که درخواست می کنید مدارک نیز متفاوت خواهد بود. به طبع مدارکی که برای ویزای تحصیلی کانادا از شما درخواست می شود با مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری کانادا متفاوت است.

برای دریافت وقت سفارت کانادا باید از طریق سایت و به صورت انلاین اقدام نمایید و بعد از آپلود مدارک وقت بایومتریک و انگشت نگاری دریافت نمایید.

بعد ازانگشت نگاری حدودا 3 تا 6 ماه زمان می برد تا تصمیم بر روی درخواست شما اعلام شود.

جهت دریافت ویزای کانادا و یا پیکاپ ویزای کانادا با قصران گشت در تماس باشید.

ghasrangasht call banner

1 دیدگاه برای ”ویزای بشر دوستانه کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *