آلانیا

یکی از شهرهای توریستی و مهم در کشورترکیه شهر آلانیاست. آلانیا در 135 کیلومتری شهر آنتالیا قرار دارد و به سواحل مدیترانه مشرف است.

آلانیا انتخاب ایرانی های بسیاری برای تفریح و سفر است. آب و هوای بی نظیر و جاذبه های گردشگری این شهر منحصر به فرد است و آن را از سایر شهرهای ترکی متمایز می کند.

شهر آلانیا

آلانیا شهری قدیمی و تاریخی واقع در جنوب ترکیه است. این شهر دارای موقعیت بسیار خوبی است و با فرم شبه جزیره ای خود موقعیتی بسیار خوب در کشور ترکیه را از آن خود کرده است.

در اکثر مناطق آثار تاریخی که مربوط به زمان های گذشته می باشد دیده میشود. البته اغلب بناهای تاریخی دراین شهر در اطراف قلعه آلانیا قرار دارد.

بیشترین اهمیت شهر متعلق به دوران سلجوقیان است و اکثر بناهای تاریخی و باستانی مانند برج سرخ و قلعه آلانیا که از آن دوران باقی مانده است.

آلانیا

 

آب و هوای آلانیا

در شهر آلانیا هوای به شدت گرم یا شدیدا سردی را تجربه نخواهید کرد. در هر فصلی از سال اقدام به دریافت تور ترکیه و شهر آلانیا کنید سفری خوب خوش را خواهید داشت.

به طور کلی این شهر آب و هوای معتدلی دارد اما بهترین زمان برای سفر به این شهر را می توان بهار و تابستان دانست.

جاذبه های دیدنی آلانیا

قلعه آلانیا

قلع سرخ نماد شهر است. این قلعه از آجرهای قرمز رنگ ساخته شده و سابقا به عنوان دژی محکم در برابر اسکله و مقابل حملات دریایی به کار می رفته است.این قلعه در بر روی صخره ای قرار دارد که ارتفاع آن در بلندترین بخش آن به 250 متر می رسد. هر ساله مسافران بسیاری برای بازدید از این قلعه به ترکیه سفر می کنند.

سواحل کلئوپاترا آلانیا

یکی از زیباترین سواحل آلانیا، ساحل کلئوپاترا است که ساحل ان شن هایی با رنگ طلایی دارد و گردشگران زیادی را به تماشای خود فراخوانده است.

پارک آبی آلانیا

اکثر شهرهای ترکیه به پارک آبی مجهز هستند. پارک ابی آلانیا نیز در مرکز شهر قرار گرفته و داری چندین سرسره ابی است. ای پارک آبی دارای فضایی مخصوص کودکان است و خانواده ها می توانند با خیالی اسوده به تفریح بپردازند.

آلانیا

 

غار داملاتاش

غار داملاتاش درطی 10 الی 15 هزار سال شکل گرفته است  کشف آن به دلیل انفجار دینامیت و به طور کاملا اتفاقی رخ داد.

داخل غار قندیل های بزرگ و کوچکی دیده می شود که جذابیت این غار را دوچندن کرده است. به طور کلی کی از جاذبه های معروف و  شناخته شده در آلانیا غار داملاتاش است و افراد زیادی برای دیدن ای غار به ترکیه می آیند.

خانه و موزه آتاتورک

یکی از موزه های مشهور و مهم در این شهر موزه آتاتورک است. اتاتورک در سال 1935 به الانیا سفر کرد و مدتی را در این بنا گذراند. بعد از حضور او پس از گذشت سال ها این بنا و وسایل آتاتورک به عنوان موزه ای مهم در این شهر به شمار می رود.

غذاهای معروف آلانیا

تقریبا تمام غذاهای معروف ترکیه در این  شهر نیز طبخ و سرو می شود.

بورک یکی از معروف ترین و محبوب ترین غذاهای ترکیه است. بورک ها انواع مختلفی دارند و داخل آن را از مواد غذایی متفاوت بسته به ذائقه پر می کنند. این خوردنی را می توان در دسته شیرینی و غذا دسته بندی کرد.

کباب ترکی یکی دیگر از غذاهای محلی و خاص در ترکیه کباب است که با انواع گوشت پخته می شود. یکی از محبوبترین کباب های ترکی اسکندر کباب است و معمولا توریست ها تمایل زیادی برای تست این غذا دارند.

در سفر به آلانیا و دریافت تور ترکیه میتوانید با قصران گشت در تماس باشید.