lebnon

بیروت پایتخت کشور لبنان و به عنوان شهری زیبا در خاورمیانه شناخته می شود. مدرنیته در شهر بیروت بسیار مشخص است به طوری که در شب ها حس می کنید به یک شهر اروپایی سفر کرده اید. به طور کلی تفریحات شبانه در این شهر محبوب و معروف هستند. جاذبه های دیدنی بیروت فراوانند به خصوص اینکه به دیدن شهری تاریخی و قدیمی و البته ساحلی می روید.

شهر بیروت

شهر یا بندر بیروت از بنادر شرق دریای مدیترانه است. با توجه به منطقه ای که بیروت در آن قرار دارد آب و هوای آن تقرdبا در تمام فصول سال مطلوب و مناسب برای سفر است. البته از ماه جولای تا سپتامبر آب و هوایی شرجی را تجربه خواهید کرد. در زمستان هوا آنچنان سرد نمی شود ما ریزش باران دور از انتظار نیست.

به طور کلی بهترین زمان سفر به بیروت بهار و پاییز است.

بیروت

گردشگری در بیروت

مردم در کشور لبنان به زبان عربی صحبت می کنند اما اغلب مغازه دارها و افرادی که کارهای خدمات و فروش انجام می دهند به زبان انگلیسی مسلط هستند.

در سفر به بیروت حتما از پاساژها و مراکز خرید لوکس دیدن فرمایید. مال ها و پاساژهای متنوعی در این شهر وجو دارد و تنوع برندهای مطرح جهان را در آنها مشاهده خواهید کرد.

یکی از مکان هایی که در سفر به بیروت نباید بازدید از آن را از دست بدهید خیابان اشرفیه است. خیابان اشرفیه با حال و هوایی که دارد محلی برای پیاده روی در عصرهای پاییزی است. نزدیکی این خیابان به موزه ملی بیروت نیز بر اهمیت آن افزوده است.

غار جمعیتا

دو غار سنگ آهکی غار جمعیتا را ایجاد کرده اند، این دو غار به هم متصل هستند. غار جمیعتا در مجموع 9 کیلومتر مساحت دارد. غار بالایی 2130 متر و غار پایینی 6200 متر است.

مسجد محمد امین

در مرکز شهر بیروت و نزدیک به میدان شهدا مسجد محمدامین واقع شده است. این مسجد توسط نخست وزیر سابق لبنان ساخته شد و هم اکنون به یکی از مقاصد گردشگری این شهر تبدیل شده است.

منطقه حریصا

در ارتفاعات کوه و درست رو به روی دریای مدیترانه منطقه گرشگری حریصا قرار دارد. مقبره بانوی مذهبی لبنان در این منطقه قرار دارد. در این منطقه چند کلیسا هم وجود دارد. با قرار گرفتن بر روی تپه های این منطقه منظره ای شگفت انگیز از دریای مدیترانه پیش روی شما خواهد بود.

بیروت - منطقه حریصا

غذاهای لبنانی

حتما شما هم آوازه غذاهای لبنانی را شنیده اید در سفر به لبنان لذت چشیدن طعم غذاهای لبنانی را از دست ندهید. از معروفترین غذاهایی که در رستوران های این شهر سرو می شود کنافه، کوفته، فلافل و باباقانوش است. فلافل یکی از غذاهایی است که انواعی از آن در ایران نیز طبخ می شود. کنافه نیز نوعی شیرینی رشته ای است که با شهد غلیظ و پسته پوشانده می شود.

نکته های زیر را در سفر به بیروت فراموش نکنید

در بخش قدیمی شهر میتوانید اقامتگاه هایی با قیمت مناسب پیدا کنید

برای گردش در سرتاسر شهر بهتر است از اتوبوس و وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

بیروت یکی از شهرهای مناسب برای خرید و گردشگری است. در سفر به این شهر با انواع مراکز خرید سنتی و یا مدرن مواجه خواهید شد

عید فطر در شهر بیروت بسیار با شکوه برگزار می شود. اگر قصد دریافت تور لبنان را دارید سفر خود را طوری تنظیم کنید که در این مناسبت در بیروت باشید و لذت دیدن آتش بازی و سایر مراسم مذهبی را از دست ندهید.

در سفر به بیروت مقداری پول نقد همراه داشته باشید و دانستن مقداری زبان عربی نیز در برقراری ارتباط بسیار کمک خواهد کرد.

برای سفر به بیروت اخذ تورهای لبنان قصران گشت را به شما پیشنهاد می کنیم.