دلفی

دلفی

دلفی که قبلا پیتو نیز نامیده می‌شد  در شیب جنوب غربی کوه پارناسوس ، مشرف به دشت ساحلی به سمت جنوب و دره Phocis  قرار دارد. هم اکنون یک مکان باستان شناسی گسترده با یک شهر کوچک مدرن با همین نام در همین نزدیکی است. این شهر به دلیل داشتن تأثیر زیادی در دنیای باستان توسط یونسکو به عنوان یک میراث جهانی شناخته شده است، همانگونه که توسط آثار مختلفی که توسط بسیاری از شهرها مهم یونان باستان ساخته شده ، مشهود است و وحدت اساسی یونان را نشان می دهد.

 دلفی متعلق به خدای آپولو، به گونه ای سرزمین وحی به شمار می رفت.در دوران باستان مردم به این سرزمین مقدس می آمدند و از کاهنه در مورد مسائل مختلف از کشاورزی گرفته تا روابط سیاسی پرس و جو و مشاوره می کردند.ساختمان ها و خرابه های منحصر به فرد در شهر باستانی دلفی شامل معبد آپولو، خزانه آتن، تئاتر باستانی دلفی یونان، و میدان اسب دوانی که زمانی میزبان مسابقات جهانی بوده است.

این شهر باستانی که یونانیان آن را مرکز زمین می دانستند، حدود ۲ ساعت و نیم با آتن فاصله دارد در دامنه کوه پارناسوس قرار دارد.  شهر دلفی در یونان که از دیدنی های یونان به شمار می رود.

دلفی

معبد آپولو – دلفی 

تنها چیزی که از معبد آپولو باقی مانده فقط ستون ها و پای های آن هستند، سابق بر این معبد آپولو در این منطقه قرار داشته، به نظر می رسد آخرن بازساری این معبد به قرن چهارم پیش از میلاد باز میگردد.

در پشت ساختمان معبد دیواری باقی مانده از قن شش با نمایی از سنگ های چند ضلعی را مشاهده خواهید کرد. این ساختمان 90 متر طول دارد.

گنجینه آتن 

ساخت این گنجینه به 510 سال پیش از میلاد باز می گردد و بعدها چندبار بازسازی شده است. این گنجیمه محلی برای اهدای نذری های مردم به آپولو بوده است.

دلفی - گنجینه آتن 

موزه باستان شناسی 

در میان شهر دلفی و قسمت باستانی این شهر موزه باستان شناسی واقع شده است. انواع کتیبه ها، لوح های سنگی و مجسمه در 14 اتاق این موزه قرار دارند.

شهر دلفی یونان دیدنی های بسیاری دارد، سواحل شنی، انواع کافه های ساحلی و خیابانی و البته غذاهای دریایی تازه را می توانید تجربه کنید.

روغن زیتون و زیتون از سوغاتی هایی است که می توانید همراه با خود ببرید. همچنین انواع زیورآلات دست ساز و سنتی در مغازه های این شهر موجود است. برای سفر به شهر دلفی باید ویزای یونان دریافت کنید. همانطور که می دانید یونان در حوزه شنگن واقع شده است و دریافت ویزای شنگن ضروری است.