دلفی:

دلفی که قبلا پیتو نیز نامیده می‌شد  در شیب جنوب غربی کوه پارناسوس ، مشرف به دشت ساحلی به سمت جنوب و دره Phocis  قرار دارد. هم اکنون یک مکان باستان شناسی گسترده با یک شهر کوچک مدرن با همین نام در همین نزدیکی است. این شهر به دلیل داشتن تأثیر زیادی در دنیای باستان توسط یونسکو به عنوان یک میراث جهانی شناخته شده است ، همانگونه که توسط آثار مختلفی که توسط بسیاری از شهرها مهم یونان باستان ساخته شده ، مشهود است و وحدت اساسی یونان را نشان می دهد.

 دلفی متعلق به خدای آپولو، به گونه ای سرزمین وحی به شمار می رفت.. در دوران باستان مردم به این سرزمین مقدس می آمدند و از کاهنه در مورد مسائل مختلف از کشاورزی گرفته تا روابط سیاسی پرس و جو و مشاوره می کردند.ساختمان ها و خرابه های منحصر به فرد در شهر باستانی دلفی شامل معبد آپولو، خزانه آتن، تئاتر باستانی دلفی یونان، و میدان اسب دوانی که زمانی میزبان مسابقات جهانی بوده است.

این شهر باستانی که یونانیان آن را مرکز زمین می دانستند ، حدود ۲ ساعت و نیم با آتن فاصله دارد در دامنه کوه پارناسوس قرار دارد . شهر دلفی در یونان که از دیدنی های یونان به شمار می رود.

 

هر ساله تورهای جذابی به کشور یونان توسط آژانس قصران گشت برگزار می‌شود که میتوانید از لینک مشاهده نمایید.

 

دلفی

 

 

[osm_map_v3 map_center= “38.7637,23.6124” zoom=”6″ width=”95%” height=”450″ map_border=”thin solid ” post_markers=”1″ type=”” control=”” ]