guangzhou

گوانجو

گوانجو قطب تجاری و سومین شهر بزرگ چین در قسمت جنوبی آن قرار گرفته است. این شهر دارای نقاط دیدنی فراوانی مانند میراث فرهنگی، موزه ها و پارک های تفریحی برای گردشگران است. از جذاب ترین چشم اندازهای این شهر پارک سافاری، پارک کروکودیل ها، رودخانه مروارید و جزیره شامیان می باشد. مراکز تجاری عظیم و معروف در خیابان های قدیمی شهر در کنار ساختمان های مدرن و معماری به کار رفته از فرهنگی کانتونی جلوزه زیبایی به شهر داده است و آن را به عنوان پر رونق ترین شهرهای جهان تبدیل کرده است.

این شهر دارای تاریخ بیش از ۲۸۰۰ سال است. امپراطوری های مختلفی در این شهر وجود داشته اند و از این بندر به عنوان یکی از مسیرهای مهم تجاری دریایی استفاده می کردند. guangzhou مدت ها توسط پرتغالی ها، انگلیسی ها و ژاپنی ها تصرف شده بود. این شهر از دهه ۷۰ میلادی رشد و شکوفایی اقتصادی پیدا کرد و به یکی از قطب های اقتصادی چین تبدیل شد.

گوانجو

آب و هوای گوانجو:

گوانجو واقع در جنوب کشور چین دارای آب و هوای نیمه مرطوبی است. در تابستان رطوبت هوا بسیار بالا است و در زمستان نیز سرمای شدیدی حس نمی شود. در ماه ژانویه میانگین دما ۱۳ درجه سانتی گراد و در ماه جولای ۲۲ درجه سانتی گراد می باشد.

بهترین زمان سفر به این شهر پر هیاهو در فصل پاییز یعنی از ماه اکتبر تا ماه دسامبر است. در تابستان آب و هوای همیشه گرم و شرجی و در زمستان باران‌های زیاد مناسب سفر نمی باشد. با وجود گرم‌ بودن هوا، در فصل بهار به دلیل برگزاری فستیوال‌های پرهیجان، فصل شلوغی برای سفر به guangzhou به حساب میاد.

 

[mappress mapid=”148″]