lyon

معرفی شهر لیون

شهر لیون در نزدیکی مرز سوئیس و در ۳۰۰ مایلی جنوب شهر پاریس قرار گرفته است. در واقع اهمیت جغرافیای لیون به دلیل این است که این شهر مرکز اصلی پاریس، جنوب فرانسه، کوه های آلپ سوئیس، ایتالیا و اسپانیا است.

لیون به عنوان سومین شهر بزرگ فرانسه می باشد که جمعیتی برابر ۵۰۰۰۰۰ را داراست. اگر دوست دارید که در سفر خود غذاها و طعم های جدید را امتحان کنید، پس حتماً باید به این شهر سفر کنید؛ زیرا این شهر به عنوان پایتخت آشپزی های مشهور فرانسه شناخته می شود. همچنین از جاذبه های گردشگری این شهر می توان به موزه های هنرهای زیبا (Musée des Beaux Arts) که مشهورترین موزه پس از لوور در فرانسه گفته می شود، اشاره کرد.

کشور فرانسه جز کشورهای حوزه شینگن بوده و جهت سفر به این کشور و شهر میلان و استفاده از تور فرانسه نیاز به دریافت ویزای شینگن است. قصران گشت با سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزا در خدمت هموطنان عزیز است.

تاریخچه ی شهر لیون 

شهر لیون شهریست واقع در خاور مرکزی فرانسه. شهر لیون از آن دسته از شهرهای جهان است که دارای تاریخچه ای غنی بوده و دارای معماری های زیبا و حیرت آوری است که نشان دهنده معماری های ابتدایی ساخت یک شهر در جهان است. نکته قبل ذکر این است که این شهر با معماری های منحصر به فرد و تاریخی خود در یونسکو به ثبت رسیده است. شهر لیون در ابتدا به وسیله رومیان باستان ساخته شده است.

در اواخر قرن 15 شهر لیون به علت وجود بازارهای بزرگ و همچنین وجود صنعت ابریشم دارای شهر شد. تاریخچه این شهر را باید در تپه ها فورویرر و در بقایای شهر باستانی لاگدوموم (به معنای شهر روشنایی) جستجو کرد. شهر لیون بر اساس رسم و رسومی که در میان مردمانش بود هر روزه اکثر نقاط شهر به وسیله چراغ روشن نگه داشته می شد. معماری شهر لیون بیش از هر شهر دیگر در فرانسه بازتاب کننده عصر رنسانس است. در این شهر گذرگاه سر پوشیده ای وجود دارد که قدمت آن به زمان رنسانس برمیگردد و از آن زمان ساخته شده و تاکنون پا برجاست. این گذرگاه در جنگ جهانی دوم به عنوان پناهگاه سربازان فرانسوی بود.

خالی از لطف نیست که به صنعت ابریشم این شهر نیز اشاره شود که برای قرن ها جز اصلی ترین و حیاتی ترین فعالیت بازرگانی و تجارتی این شهر بوده است. به همین دلیل شهر لیون به شهر ابریشم معروف است.

آب و هوای شهر لیون

برخلاف شمال کشور فرانسه که دارای زمستان‌ های سرد و تابستان‌ های غیر قابل پیش بینی می باشد، جنوب این کشور اقلیمی مدیترانه ‌ای است که شامل زمستان‌ های معتدل و تابستان ‌هایی گرم است. شهر لیون در بخش مرکز شرق این کشور قرار گرفته است که زمستان‌ هایی با دمای منفی دارد. فصل های بهار و پاییز در این شهر، فصل‌ های بسیار دلپذیری هستند، بهترین زمان برای سفر به شهر لیون، فصل بهار و پاییز است و در این مدت این شهر سالانه افراد زیادی از سراسر دنیا تصمیم به دریافت ویزای فرانسه گرفته و به این شهر سفر می کنند. این شهر در ماه‌ های جولای و آگوست با آب و هوای گرم، گردشگردان زیادی را در خود نمی بیند. در ماه سپتامبر شهر لیون، مرطوب ‌ترین ماه سال است و در هر زمانی امکان بارندگی وجود دارد. همچنین آب و هوای نیمه قاره ‌ای این شهر دارای زمستان ‌هایی سردی است.

 

lyon-city

 

 

مردم شناسی در لیون در فرانسه

زبان گفتاری مردم شهر لیون مانند دیگر مردم شهر فرانسه، فرانسوی است. نکته شیرین و یا شاید تلخ ماجرا آن جاست که مردمان شهر لیون به شدت روی زبان فرانسوی تعصب دارند و بسیار به آن متعهد هستند در نتیجه اگر زبان فرانسوی بلد نباشید و به فرانسه و این شهر سفر کنید ممکن است جهت برقراری ارتباط به مشکل بخورید. چرا که تمامی علائم و تابلو ها به زبان فرانسوی بوده و تمامی مردم به زبان فرانسوی صحبت می کنند. نکته جالب توجه دیگر خوشحالیه مردمان لیون است وقتی ببینند گردشگران و توریستان به زبان فرانسوی صحبت می کنند و در چنین موقعیتی به شدت با آن ها گرم گرفته و از آن ها استقبال می کنند.

شهر لیون، پایتخت آشپزی

پایتخت آشپزی جهان شهر لیون است. این شهر دارای رستوران های عالی و مجلل و همچنین سرآشپزهای حرفه ای و درجه یک است. بسیاری از افراد در سراسر دنیا تنها جهت تجربه یکبار چشیدن طعم غذاهای لیون تصمیم به سفر به این شهر، شهر پایتخت آشپزی میگیرند.

 

قصران گشت با سال ها تجربه در اخذ ویزای فرانسه و همچنین برگزاری تور فرانسه  در خدمت شما عزیزان است. چنانچه قصد سفر به کشور کانادا را دارید جهت هرگونه مشاوره در خصوص دریافت ویزای شینگن با شماره  02188697080 تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان کارشناسان مجرب ما برخوردار شوید.

[mappress mapid=”31″]