Marseille-france

مارسی دومین شهر بزرگ فرانسه است که مرکز اصلی شهرهای تاریخی پرونس، رون و آلپ به شمار می رود. مارسی مرکز مهم تجاری اروپا و بنادر اصلی تجاری فرانسه است که به دریای مدیترانه متصل است.

اگر دوست دارید که با فرهنگ و مردم بومی این شهر آشنا شوید، حتماً به دلاپانیر سر بزنید؛ این محله های قدیمی که دیگر در فرانسه کمتر دیده می شود با خانه های رنگارنگ، گالریه های هنری محلی، رستوران های کوچک و خانه های قدیمی جلوه و زیبایی خاصی به این شهر داده است. اولین و تنها موزه ملی فرانسه با دیوراهایی از الگوی فلزی واقع در یک مکعب شیشه ای زیبا در سال 2013 در مارسی افتتاح شد.همچنین می‌توانید لذیذترین غذاهای دریایی را در این بندر امتحان کنید یا هر زمان از دیدن بناهای تاریخی و دیگر جاذبه های گردشگری مارسی خسته شدید می توانید برای گشت و گذار، قایقی کرایه کنید و یا در گوشه ‌ای دنج استراحت کنید و منظره‌ زیبای لنگرگاه را تماشا کنید.

Marseille France

تاریخچه شهر مارسی

تاریخ مارسی به 600 سال قبل از میلاد مسیح و زمانی که دریانوردان یونانی در بندر ویوکس ساکن شدند باز می گردد ، مدتی بعد بندر تجاری مهمی در شهر احداث گردید و مارسی به شهری مهم و استراتژیک و بزرگترین شهر مسکونی یونانیان مبدل شد ولی به دنبال ادعاهایی از جانب اهالی کلت و اتروسکان ها مبنی بر مالکیت شهر، اهالی مارسی به منظور در امان ماندن از گزند احتمالی از سوی این اقوام به امپراتوری روم پیوستند و نیز علی رغم تمام مشکلات طی سال های طولانی شهر مارسی هویت خود را به خوبی حفظ نمود و حتی تا مدتی پس از پیوستن به فرانسه در سال 1480 میلادی دارای هویتی مستقل بود ، در قرن هجده میلادی شهر مارسی به نقطه ای استراتژیک در دریای مدیترانه برای فرانسه از لحاظ نظامی تبدیل شد و به دنبال آن بر توان دفاعی آن به شدت افزوده شد، با وقوع انقلاب کبیر فرانسه پانصد نفر از شهروندان مارسی در حالی که سرود خاصی که پس از انقلاب به بخشی از سرود ملی فرانسه تبدیل شد را زمزمه می کردند به سمت پاریس روانه شدند. در قرن نوزده میلادی مارسی دوران اوج خود را از لحاظ صنعت و تولید سپری می نمود و با احداث کانال سوئز در سال 1869 میلادی تجارت دریایی از طریق مارسی رشد چشمگیری کرد و بسیاری از ساختمان های بزرگ و مهم شهر در زمان اوج مراودات تجاری با شمال آفریقا به دنبال احداث کانال سوئز احداث شده اند.

مارسی

آب و هوا شهر مارسی 

شهر مارسی، بندری است در حاشیه ی دریای مدیترانه؛ به همین دلیل دارای آب و هوایی مدیترانه ای است. فصل های بهار و پاییز دارای دمای معتدلی است و بهار خشک تری نسبت به پائیز دارد. زمستان های این شهر به هیچ وجه سرد و آزار دهنده نیستند و در گرم ترین روزهای فصل تابستان نیز، دمای هوای این شهر بندری، به بالای ۳۰ درجه نمی رسد. به همین دلیل محبوبیت این شهر زیبا دو چندادن شده است. میزان بارندگی این شهر متغیر می باشد و غیر قابل پیش بینی است. به شکل کلی، شهر مارسی دارای آب و هوای متعادلی است و به همین دلیل گردشگران زیادی در فصول مختلف سال به این شهر رویایی سفر می کنند تا از جاذبه های دیدنی مارسی لذت ببرند.

 پاییز این شهر خنک و ملایم است و معمولا میزان و زمان بارش باران در آن قابل پیش بینی نیست ، مجاورت با دریا و تپه ها باعث شده تا هوا در طول سفر به مارسی در زمستان ها هم معتدل باشد و به ندرت دمای آن به زیر 10 درجه می رسد ، با این وجود باد های میسترل باعث می شوند که بعضی از روزها سرمای سنگینی در انتظار شهر باشد

مارسی

[mappress mapid=”31″]