Nice-paris-visa

شهر نیس از نظر جغرافیایی در سواحل جنوب شرقی فرانسه یعنی دریای مدیترانه در کوه پایه های آلپ قرار گرفته است. یکی از بهترین فصل هایی که می توانید به این شهر سفر کنید، زمستان است که به دلیل نزدیکی به دریا هوای معتدل تر و مطلوب تری به سفر شما بدهد. بازار Cours Saleya با تعداد زیادی از غرفه ها و فروشگاه ها بهترین مکان برای خرید شما مسافران عزیز است. اگر خانوادگی به این شهر سفر کرده اید، حتماً به قلعه هیل سر بزنید تا از سرگرمی های آن جا مخصوصاً برای کودکان خود استفاده کنید. موزه ملی مارک شاگال نیز آثار به جا مانده از زندگی این هنرمند برای توریستان این منطقه به جای مانده است.

نیس

تاریخچه شهر نیس

شهر نیس توسط آب های آرام خلیج فرشتگان احاطه شده است. تاریخ کشف این شهر فرانسوی توسط انگلیسی ها به سال ۱۸۲۰ میلادی باز می گردد. در آن زمان انگلیسی ها از نیس به عنوان پایگاه زمستانی خود استفاده می کردند و امروزه این شهر یکی از پر بازدیدترین شهرهای فرانسه شناخته می شود.

نیس فرانسه به علت این که در مرکز سواحل مدیترانه ای جنوب شرقی واقع شده است، در واقع نقطه ی آغاز مناسبی برای لذت بردن از خط ساحلی کوت د زور می باشد. از نظر جاذبه ای، جاذبه های شهر نیس فرانسه بسیار زیاد است. در واقع هر چیزی که در این شهر می بینید می تواند یک جاذبه ی دیدنی باشد. از آرامش و محیط سراسر آرامش باغ های این شهر گرفته تا باغ های زیبا و دریای آبی روشن همگی از جاذبه های دیدنی این شهر ساحلی و زیبا هستند.

چیزی که درباره ی نوع طراحی این شهر جالب توجه است این است که قسمت های از این شهر زیبا، دارای سبک معماری شهری ایتالیایی است. البته عجیب هم نیست زیرا، نیس در نزدیکی ایتالیا قرار گرفته است و حتی بسیاری از مردم این شهر به زبان ایتالیایی نیز مسلط هستند!

بسیاری از غذاهای اصیل ایتالیایی در نزد مردم نیس شناخته شده و به محبوب‌ ترین غذای آن‌ ها تبدیل شده است. سالانه میلیون ها توریست از نیس بازدید می ‌کنند و همین میزان بالای گردشگر در این شهر باعث شده است تا هتل‌ های زیادی در این شهر ساخته شود.

این شهر  از جمله شهرهای گران فرانسه محسوب می ‌شود و از این رو در خرج کردن پول هایتان در این شهر باید مراقب باشید زیرا ممکن است به خودتان بیایید و ببینید که پول زیادی در جیب هایتان باقی نمانده است!

نیس

آب و هوا شهر نیس 

شهر نیس دارای آب و هوای مدیترانه ‌ای است. در واقع تابستان ‌های نیس معمولاً گرم و خشک است و زمستان ‌های معتدلی دارد که نسبت به مناطق اروپایی دیگر شرایط آب و هوایی بهتری دارد. بهترین فصل های این شهر بهار و پاییز است که دارای آب و هوایی مطلوبی است، اما فصل پاییز هوا رطوبت بیشتری دارد. شرایط حمل و نقل در نیس، به وسیله اتوبوس و تراموا انجام می شود که یکی از موثرترین روش ها برای جا به جایی های شهری است. البته از ترن های موجود در شهر که سریع ترین راه هست نیز می توانید استفاده کنید. در دفتر گردشگری این شهر، یک جدول زمانی و نقشه شهر برای راهنمای گردشگران تهیه شده است. همچنین امکان اجاره دوچرخه های شرکت Nice Allocation Rent برای گردشگران وجود دارد.

نیس

 

قصران گشت با سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای شینگن و همچنین برگزاری تور اروپا در خدمت شما عزیزان است. چنانچه قصد سفر به کشور فرانسه را دارید جهت هرگونه مشاوره در خصوص دریافت  ویزای شینگن با شماره  02188697080 تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان کارشناسان مجرب ما برخوردار شوید.

[mappress mapid=”31″]