شاخص تفلیس

تفلیس

تفلیس – تبلیسی بزرگترین شهر و پایتخت کشور گرجستان است. تفلیس در شرق اروپا واقع شده است و از لحاظ موقعیت استراتژیکی برای انجام پروژه های بازرگانی اروپا بسیار مهم تلقی می شود. در طول تاریخ تفلیس جایگاه مردمان گوناگون با فرهنگ ها و مذاهب مختلف بوده است، اما امروزه در زمره شهرهای مذهبی که اکثر مردم آن مسیحی ارتدوکس هستند می باشد.

جغرافیا و آب وهوا

تفلیس در 120 کیلومتری رشته کوه قفقاز و در 250 کیلومتری دریای سیاه قرار گرفته است. از زیبایی های این شهر قرار گرفتن آن در دو طرف رود متکواری که از ترکیه سرچشمه میگیرد می باشد. تصور کنید چه آب و هوای دلپذیری را در شهر تفلیس می توانید تجربه کنید.

علاوه بر آن 5 نهر کوهستانی که از آبراه های زیرزمینی می گذرند از دامنه های تفلیس عبور کرده و به رود کورا می پیوندند. اطراف شهر تفلیس پوشیده از تپه های سرسبز است و پوشش گیاهی زیبایی در این مناطق دیده می شود.

به طور کلی رشد شهر تفلیس در طول سواحل رودخانه ها بوده است. به مرور ساخت و ساز و شهرنشینی گسترش پیدا کرد، در مناطق جنوب شرقی شهر خیابان های قدیمی به شیوه سنتی متشکل از دو یا سه طبقه هنوز هم دیده می شود.

تفلیس آب و هوای نیمه گرمسیری مرطوب دارد و زمستان هایی سرد و تابستان هایی گرم را در این شهر شاهد هستیم. بارش ها اغلب در ماه های مهر و آبان صورت می گیرد و هوای بی نظیری را به ارمغان می آورد.

تفلیس

گردشگری

اخیرا تفلیس به دلیل نزدیکی مکانی و هزینه های سفر مناسب و عدم نیاز به اخذ ویزا برای ایرانیان به مقصدی برای سفر و گردشگری تبدیل شده است. در ادامه شما را با جاذبه های گردشگری این شهر آشنا می کنیم.

قلعه ناریکالا

یکی از بناهای تاریخی و مهم در شهر تفلیس قلعه ناریکالا می باشد. این قلعه که با نام قلعه مادر نیز شناخته می شود نماد دفاع و مقاومت در برابر حملات دشمن می باشد. قلعه ناریکالا دارای دو دیوار بلند است که در میان آن باغ های زیبایی به چشم می خورد.

پارک آبی جینو پارادایس

پارک آبی تفلیس که حدودا 20 هکتار مساحت دارد، پارکی چندمنظوره و منحصر به فرد است که گردشگران می توانند بهترین اوقات خود را در آنجا سپری کنند. سرسره ها آبی، استخرهای متنوع، انواع وسایل بازی آبی، کافه و رستوران های گوناگون از امکانات فوق العاده ای است که در این پارگ تدارک دیده شده است. همچنین این پارک آبی دارای استخرهای ایمن مخصوص کودکان است که می توانید با خیالی آسوده فرزند خود را برای بازی در آنجا قرار دهید.

پل صلح

در سال 2010 به سفارش شورای شهر سازه ای به نام پل صلح بر فراز رودخانه کورا ساخته شد، هدف از ساخت این پل اتصال بخش های قدیمی و جدید تفلیس بود. این پل 150 متر طول دارد و 6040 لامپ LED روی سقف آن نصب شده است و در شب جلوه ای زیبا به نمایش می گذارد.

تفلیس

خیابان روستاولی

یکی از مشهورترین خیابان های تفلیس روستاولی است که برگرفته از نام شاعر معروف گرجستانی است. طول این خیابان 1.5 کیلومتر است. از زیبایی های این خیابان، ساختمان های معروف و زیبای آن است. ساختمان پارلمان گرجستان، موزه کلیسای کلیسای ‏Kashveti  و موزه ‏Simon ‎Janashia ‎‏  که بخشی از موزه ملی گرجستان است در این خیابان نیز واقع شده است.

باغ ملی گیاه شناسی

این باغ 161 هکتاری واقع در تفلیس است و بیش از 4500 گونه جانوری و گیاهی را در خود جای داده است. قدمت این باغ به بیش از 3 قرن پیش می رسد. در سفر به گرجستان و شهر تفلیس حتما از این باغ گیاه شناسی دیدن فرمایید و عکس های یادگاری و به یاد ماندنی از سفر به گرجستان بگیرید.

از دیگر جاذبه های گردشگری تفلیس می توان به تله کابین تفلیس، کلیسای تسمیندا سامبا، مجموعه فانیکولار  و موزه ملی گرجستان اشاره کرد.

برای اخذ انواع تورهای اروپایی و تور گرجستان با کارشناسان ما در قصران گشت تماس بگیرید. 88697080