تسالونیکی

تسالونیکی:

همان طور که گفتیم تسالونیکی دومین شهر بزرگ یونان بعد از آتن می باشد که از دریای اژه در شمال این کشور به راحتی قابل مشاهده است. از جاذبه های این شهر می توان به کلیساهای بیزانس یونسکو، بناهای تاریخی رومی، برج سفید قرن ۱۵ در کنار دریا و موزه زیبا و شگفت انگیز بیزانس اشاره کرد. این شهر با توجه به نزدیکی دو کشور بلغارستان و ترکیه، حدود ۳۱۶ سال پیش از مسیح، مرکز فرهنگ ها و ادیان مختلف بوده است.

آب و هوای تسالونیکی نیمه‌گرمسیری مرطوب به شمار می‌رود. تابستان‌هایی گرم و مرطوب، و زمستان‌هایی خشک دارد. گرمترین ماه سال در تسالونیکی، ماه جولای محسوب می‌شود. فرودگاه بین‌المللی سالونیک حدود ۱۳ کیلومتر از شهر فاصله دارد.

از محبوب‌ترین دیدنی‌های تسالونیکی می‌توان موزه جنگ مقدونیه، کلیسای آگیوس دیمیتریوس ،موزه باستان‌شناسی تسالونیکی، موزه فرهنگ بیزانس،بنای روتاندا، کلیسای آجیا سوفیا ، برج سفید تسالونیکی ، میدان ارسط ، موزه علوم و تکنولوژی نوسیس و موزه سینما را نام برد. همچنین هر ساله فستیوال‌های زیادی از جمله فستیوال سینما در این شهر برگزار می‌شود و توجه گردشگران به خصوص سینما دوستان  را به خود جلب می‌کند.

هر ساله تورهای جذابی به کشور یونان توسط آژانس قصران گشت برگزار می‌شود که میتوانید از لینک مشاهده نمایید.

تسالونیکی

 

[osm_map_v3 map_center= “38.7637,23.6124” zoom=”6″ width=”95%” height=”450″ map_border=”thin solid ” post_markers=”1″ type=”” control=”” ]