تسالونیکی

تسالونیکی

تسالونیکی دومین شهر بزرگ یونان بعد از آتن می باشد که از دریای اژه در شمال این کشور به راحتی قابل مشاهده است. از جاذبه های این شهر می توان به کلیساهای بیزانس یونسکو، بناهای تاریخی رومی، برج سفید قرن ۱۵ در کنار دریا و موزه زیبا و شگفت انگیز بیزانس اشاره کرد. این شهر با توجه به نزدیکی دو کشور بلغارستان و ترکیه، حدود ۳۱۶ سال پیش از مسیح، مرکز فرهنگ ها و ادیان مختلف بوده است.

تسالونیکی

تاریخچه تسالونیکی

در سفر به تسالونیکی بناهای تاریخی بسیاری را خواهید دید، چرا که این شهر یکی ز شهرهای تاریخی یونان است. در هر قسمت از شهر نشانه های بسیاری از تاریخ و تمدن و حکومت های گذشته در این شهر دیده می شود.

یکی از پاشاهان مقدونی در دوران باستان این شهر را پایه گذاری کرده است و در زمان حکومت بیزانسی ها دومین شهر بزرگ و مرفه یونان بوده است. درسال 1430 عثمانی ها این شهر را فتح کرده اما دوباره به یونان بازگشت.

آب و هوای تسالونیکی 

تسالونیکی شهری با آب و هوای گرمسیری و مرطوب است، حتی در زمستان نیز هوا معتدل و خشک است. تیر گرمترین هوا در طول سال است. میزان بارش باران در این شهر زیاد نیست، چیزی در حدود 450 میلی لیتر. تقریبا تمام فصل های سال برای دریافت تور یونان و سفر به تسالونیکی مناسب است، اما بهتر است در فصل پاییز ویزای یونان دریافت کنید تا گرمای هوا شما را خیلی اذیت نکند.

تسالونیکی

جاذبه های دیدنی تسالونیکی 

به طور کلی در سفر به این شهر با جاذبه های تاریخی زیادی مواجه خواهید شد. فراموش نکنید از

  • کلیسای آگیوس دیمیتریوس
  • موزه فرهنگ بیزانس
  • ساختمان روتاندا
  • موزه یهودیان
  • پارک آبی واترلند

دیدن نمایید.