هزینه های زندگی در کانادا – پیش از سفر به هر کشوری بهتر است در رابطه با هزینه های زندگی در آنجا اطلاعات کسب کنید. قطعا آغاز زندگی در کشوری دیگر مشکلات و هزینه های مربوط به خود را دارد که ممکن است با کشور خود تفاوت هایی داشته باشد. برای مثال در برخی از کشورها هزینه تحصیل بسیار بالاست این در حالی است که تحصیل در کشورهاdی دیگر رایگان است.

کشور کانادا جزو کشورهایی است که هزینه های زندگی در آن رو به بالا تلقی می شود. برای مهاجرت به کانادا و اقامت کانادا خوب است که قبل از سفر و اخذ ویزای کانادا در ر ابطه با هزینه های عادی زندگی از قبیل خورد و خوراک و اجاره مسکن اطلاعات کسب کنید تا میزان بودجه ای که برای زندگی در هر ماه نیاز دارید را برآورد کنید. در این مقاله اطلاعاتی کلی درباره هزینه های زندگی در کانادا در اختیارتان قرار می دهیم. با قصران گشت همراه باشید.

هزینه های زندگی در کانادا

اگر قصد دارید به کانادا مهاجرت کنید و از طرفی مایل نیستید با هزینه های سرسام آور برخی از استان های این کشور روبرو شوید بهتر است سری به ارزانترین و بهترین شهرهای کانادا برای زندگی بزنید و از هزینه های زندگی در کانادا مطلع شوید.

بسته به اینکه کدام  شهر را برای زندگی انتخاب می کنید و در کدام منطقه از شهر قصد سکونت دارید میزان هزینه های شما متفاوت خواهد بود.

هزینه های زندگی در کانادا

البته باید گفت هزینه زندگی در کانادا از کشورهای غربی مانند امریکا پایین تر است و هزینه اقامت از شهری به شهر دیگر نیز متفاوت میباشد. مهمترین هزینه هایی که برای زندگی در کانادا باید در نظر داشته باشدی موارد زیر هستند:

هزینه حمل ونقل در کانادا

روسیه پهناورترین کشور دنیاست و پس از آن کانادا. طبیعتا جا به جایی در کشوری وسیع نیازمند سیستم حمل و نقل قوی و کارآمد است. اغلب مردم کانادا از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده میکنند. هزینه حمل و نقل در این کشور کمی گران است که البته بستگی به شهری که در آن زندگی می کنید دارد. برای مثال کرایه مترو در شهر تورنتو حدودا 3.30 دلار است که می توانید نقد پرداخت کرده و یا بلیط تهیه کنید.

اجاره آپارتمان در کانادا

هزینه اجاره در مناطق شهری در مقایسه با مناطق کم جمعیت و حومه بیشتر است، از آنجایی که وضعیت اقامت به طور واضحی مشخص نیست و ممکن است فردی که ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کرده است نتواند اقامت دائم کانادا را دریافت کند اجاره منزل برای افرادی که قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارند گزینه ی بسیار مناسبتری در برابر خرید ملک است.

اداره مسکن کانادا اعلام کرده است که هزینه اجاره در مناطق شهری نسبت به مناطق کم جمعیت و در حال رشد بیشتر است. به طور میانگین اجاره بها در شهرهای مختلف کانادا به صورت جدول زیر است:

نام شهر یک خوابه دو خوابه
لندن 1020 1210
کبک 880 1110
رجینا 860 1080
ادمونتون 910 1200
ساسکاچوان 830 1010

 

هزینه مواد غذایی در کانادا طبق داده ها و آمار گلوبال نیوز شهروندان کانادا به طور میانگین ماهانه 200 دلار حدودا صرف خرید غذا می کنند.در استان هایی مانند کبک، لابرادور هزینه کمتر و در شهرهایی مانند آلبرتا و ساسکاچوان هزینه بیشتری برای غذا و مواد غذایی صرف می شود.البته اغلب کانادایی ها تمایل دارند یک وعده غذایی را در خارج از منزل صرف کنند. هزینه های زندگی در کانادا و علاوه بر آن هزینه غذا در یک رستوران ایتالیایی در یک منطقه شهری در ونکوور حدودا 100 دلار و درتورنتو 105 دلار هزینه بردار خواهد بود.

هزینه های زندگی در کانادا

اگر بخواهیم نگاهی جزئی تر به هزینه های مواد غذایی در کانادا بیندازیم به صورت زیر خواهد بود:

مواد غذایی قیمت
ا کیلو تخم مرغ 3.07 دلار
1 کیلو سیب زمینی 0.5 دلار
500 گرم نان 2.500 دلار
500 گرم ماکارونی 1.43 دلار

 

هزینه آب و گاز و برق در کانادا

در کنار هزینه های اجاره مسکن و حمل و نقل سایر هزینه های زندگی مانند آب، گاز و برق نیز میبایست در نظر گر فته شود. به خاطر داشته باشید که دولت کانادا افرادی را که مشترک پر مصرفی هستند را جریمه می کند. به طور میانگین خانه های کوچک با دو اتاق خواب هزینه آب و برق و گاز 50 تا 70 دلار است، میزان هزینه بستگی به مقدار مصرف دارد طبیعتا هر چه مصرف بیشتر باشد هزینه بالاتری باید پرداخت شود.

هزینه های زندگی در کانادا

هزینه مالیات در کانادا

انواع متنوعی از مالیات در کشور کانادا وجود دارد، مالیات بر درآمد که از حقوق کارمندان کسر میشود، مشاغل آزاد و مستقل مستقیما سهمیه مالیات خود را باید پرداخت کنند. مالیات بر ارزش افزوده نیز به اقلام مصرفی تعلق میگیرد. این میزان در هر استان متفاوت است.هزینه زندگی دانشجویی در کانادا دانشگاه های کانادا همواره در لیست برترین های دنیا قرار داشته اند، هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا علاوه بر مخارج تحصیل شامل موارد دیگری مانند اجاره مسکن، حمل و نقل، خورد و خوراک، دانشگاه و بیمه می شود.

دانشگاه های کانادا در میان سایر کشورهای انگلیسی زبان هزینه های کمتری را از دانشجو مطالبه می کنند. به طور میانگین هزینه یکسال تحصیلی در کانادا بین 20 تا 30 هزار دلار کانادا می باشد. به طور کلی هزینه های زندگی در کانادا بخش های مختلفی را در برمیگیرد که بسته به سبک زندگی هر فرد می تواند متفاوت باشد.مهاجرت و زندگی در کشوری دیگر مشکلات و دغدغه های خاص خود را دارد، کسب اطلاع درباره هر کاری پیش از اقدام می تواند کمک بزرگی به شما بکند.

اطلاع از هزینه های زندگی در کانادا قبل دریافت ویزای تحصیلی کانادا یا ویزای توریستی کانادا می تواند در روند تصمیم گیری برای سفر به این کشور بسیار مفید باشد.چنانچه برای دریافت ویزای کانادا اقدام کردید می توانید از خدمات پیکاپ ویزای کانادا که توسط قصران گشت برای مسافران ارجمند فراهم شده است بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *