Categories: وبلاگ

آداب و رسوم در کشورهای مختلف

هر کشوری آداب و رسوم مختلف و مخصوص به خود را دارد که برخی از آنها ممکن است در سایر کشورها هم وجود داشته باشد و برخی دیگر نه نظر شما را به مقاله آداب و رسوم در کشورهای مختلف جلب می کنم. بعضی از این رسوم شاید به نظر شما عجیب باشد، اما یکی از رسومی است که مردم آن کشور به آن پایبند هستند.

خوب است که پیش از سفر به هر کشور از آداب و رسوم کشوری که قصد سفر به آن را دارید آشنا شوید تا در برخورد با آن تعجب نکنید، یا با رعایت آنها به رسوم مردم آن کشور احترام بگذارید.

در این نوشته به معرفی عجیب ترین رسوم در کشورهای مختلف دنیا می پردازیم، تا پایان این مطلب جالب همراهمان باشید.

آداب و رسوم در کشورهای مختلف

شکستن ظروف عروس و داماد  در آلمان – پولترابند

بیاید با کشور آلمان آغاز کنیم که به خودی خود کشور عجیب با رسومات عجیب تر است. به طور کلی رسم و رسوم ازدواج در آلمان کمی متفاوت است که یکی از عجیب ترین آنها پولترابند است. بر طبق این رسم که در بیشتر مناطق آلمان اجرا می شود روز قبل از جشن عروسی آشنایان و دوستان به خانه عروس و دامادِ بی نوا می روند و هر چیزی را که به دستشان می رسد را میشکنند!!

به نظر می رسد که این رسم به این خاطر است که زوج های جوان در ابتدای زندگی با اتفاقی نسبتا تلخ آشنا شوند و بعد از آن که تمام ریخت و پاش ها را جمع کردن تا پایان زندگی در نیکی و صلح باشند.

کانادایی های موهای خود را منجمد می کنند!

آداب و رسوم در کشورهای مختلف کانادا: کانادا را با سرمای سرسختش می شناسیم. اما به نظر می رسد مردم کانادا با سرما خیلی هم مشکل ندارند و در یوکن کانادا منتظر سردترین روز سال می مانند تا سرهایشان را در چشمه ها آب گرم فرو کنند تا موهایشان یخ بزنند.

این رسم در حالی انجام می شود که دمای هوا به منفی 30 درجه هم می رسد. اگر را دریافت کردید و به این کشور سفر کردید و مردمی را دید که در سرمای سخت زمستان با موهایی یخ زده در چشمه های آب گرم در حال شنا هستند تعجب نکنید.

پرش از روی نوزاد اسپانیا

آداب و رسوم در کشورهای مختلف -اسپانیا: یکی از کشورهای مطرح اروپایی و واقع در قاره اروپا و منطقه شینگن کشور اسپانیا است که برای سفر به آن باید دریافت کنید.

  • اسپانیا کشوری پیشرفته و مدرن در اروپاست، اما با ین حال هنوز هم سنت هایی عجیب در برخی مناطق آن برگزار می شود.
  • در منطقه کستریلو موریسا، مردم برای گرامی داشت نوزارد تازه متولد شده از روی آن می پرند!
  • اغلب مردم با به تن کردن لباسی که نماد شیطان است از روی نوزاد بخت برگشته می پرند.
  • به نظر می رسد این رسم با این هدف برگزار می شود که مردم می خواهند از همان ابتدا شومی و پلیدی را از نوزاد دور کنند.

ایتالیایی ها مهره شطرنج می شوند

آداب و رسوم در کشورهای مختلف ایتالیا: ایتالیا یکی دیگر از کشورهای اروپایی واقع در حوزه شینگن است که مردم در ماه سپتامبر و هر دو سال یکبار در منطقه ماروستیکا جشنی برگزارمی کنند که در آن نمایشی در زمینی بزرگ که به شکل تخته شطرنج است برگزار می شود و مهره های آن مردمی هستند که لباسی همانند مهرهای شطرنج  به تن می کنند.

مردم شهر ماروستیکا که در شمال ایتالیا واقع شده است بنابر افسانه ای قدیمی به جا مانده از قرن پانزدهم این بازی را انجام می دهند.

پارتیِ میمون ها در تایلند

آداب و رسوم در کشورهای مختلف -تایلند: به نظر می رسد که مردم تایلند احترام خاصی برای میمون ها قائل هستن به طوری که مردم منطقه لوپبری در تایلند برای میمون ها جشنی مفصل برگزار می کنند.

مردم این منطقه با برپایی میزی مفصل و پر از میوه میمون ها را به مهمانی دعوات می کنند تا خشنودی آنها باعث رقم خوردن سالی پر از شانس و نیکی برا ی آنها باشد.

پنیر غلتانی در انگلستان

آداب و رسوم در کشورهای مختلف انگلستان: در تپه کوپر انگلستان هر ساله جشنی برگزار می شود. شرکت کنندگان در این فستیوال از تپه ای بالا می روند و پنیری غلتان را از بالای تپه به پایین قل می دهند و به دنبال آن می دوند تا آن را بگیرند. هر فردی که زودتر به پنیر برسد و آن را بگیرد نفر اول است.

به تخته زدن روس ها

آداب و رسوم در کشورهای مختلف روسیه: البته ما ایرانیان هم این رسم را داریم و در مواقعی که می خواهیم چشم نظر را دور کنیم 3 بار به تخته می زنیم. در روسیه نیز همین رسم انجام می شود با این تفاوت که اول 3 بار به شانه سمت چپ زده می شود و بعد 3 بار به یک وسیله چوبی ضربه زده می شود.

نیوزلندی ها با بینی سلام و احوالپرسی می کنند

آداب و رسوم در کشورهای مختلف- نیوزلند: در نیوزلند مردم قوم مائوری در هنگام سلام و احوالپری با یکدیگر بینی و پیشانی خود را به یکدیگر فشارمی دهند. به عقیده انها بهره مند شدن از تنفس یکدیگر اقبال و خوش بختی به همراه می اورد.

قبل از عروسی در چین عروس ها گریه می کنند

آداب و رسوم در کشورهای مختلف چین: دختران قوم توجیا در چین یکماه قبل از عروسی خود هر شب باید یکساعت گریه کنند! علاه بر عروس، مادر و مادربزرگ هم به او می پیوندد. در روز عروسی هم یک آهنگ غم انگیز برای عروس گذاشته می شود تا درآنروز هم به همه نشان دهد که چقدرخوب بلد است گریه کند! عجیب است، مگر قرار نیست روز عروسی، بهترین روز هر دختری باشد؟!

هر کشوری دارای آداب و رسوم مختلف است که از نظر مردم آن کشور دارای دلیل و عقبه  ای است. در این نوشته با عجیب ترین رسوم در کشورهای مختلف دنیا آشنا شدیم. اطلاع از این رسوم تا حد زیادی به آشنایی شما با فرهنگ های مختلف کمک میکند.

vahid fatehi

Recent Posts

همه چیز درباره پیکاپ ویزا انگلیس

شاید شما یکی از متقاضیان ویزای انگلیس هستید که با هدف کسب و کار و…

3 هفته ago

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025احتمالا در قرعه کشی بزرگ لاتاری…

2 ماه ago

قوانین طلاق در کانادا

آیا طلاق در کانادا مشکلی برای شهروندی فرد ایجاد می‌کند؟ کسانی که با مهاجرت کرده‌اند،…

2 ماه ago

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا 2025

راهنمای بررسی برندگان گرین کارت آمریکا 2025 مراحل بعد از برنده شدن لاتاری آمریکا 2025…

2 ماه ago

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن چیست؟ - اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که سفر به…

3 ماه ago

ویزا کارت

نحوه دریافت ویزا کارتویزا کارت یک شرکت چند ملیتی خدمات مالی است، که دفتر مرکزی…

3 ماه ago