جاذبه های گردشگری قبرس – قبرس کشوری جزیره ای واقع در دریای مدیترانه است. پایتخت و مهمترین شهر این کشور نیکوزیا میباشد. قبرس در جنوب کشور ترکیه قرار دارد و از غرب با سوریه و از جنوب غربی با یونان هم مرز است. پس از جزایر سیسیل و ساردینا جزیره قبرس سومین جزیره بزرگ و پرجمعیت  در دریای مدیترانه است.

بخش شمالی قبرس ترک نشین و بخش جنوبی آن که به بخش اروپایی معروف است ساکنانی یونانی دارد. هر دو زبان یونانی و ترکی زبان های رسمی کشور قبرس هستند. در سال 1974 جزیره قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شد. بخش شمالی قبرس تنها توسط کشور ترکیه به عنوان کشوری مستقل شناخته شده است و بخش جنوبی یا اروپایی آن عضو اتحادیه اروپا است.

قبرس یکی مناطق گردشگر پذیر دریای مدیترانه است و سالانه افراد بسیاری برای بازدید از این کشور به قبرس سفر می کنند و خواهان اخذ ویزای قبرس و تور قبرس هستند. قبل از سفر به قبرس بهتر است با جاذبه های گردشگری قبرس آشنا شده و با برنامه ریزی اقدام به اخذ تور قبرس نمایید.

جاذبه های گردشگری قبرس

جاذبه های گردشگری قبرس

جزیره قبرس دارای دیدنی های تاریخی بسیاری است، که بازدید از هر کدام میتواند خاطره ای به یادماندنی در ذهنتان ثبت کند.

1.قلعه سنت هیلاریون

قلعه سنت هیلاریون یکی از جاذبه های گردشگری قبرس است که در نزدیکی شهر گیرنه قرار دارد. پیشینه این قلعه به قرن یازده بازمی گردد. افرادی که به مکان های تاریخی علاقه مند هستند قطعا دیدار این قلعه برایشان جذاب خواهد بود. اگر به بالای قلعه سنت هیلاریون بروید نمایی از تمام شهر در پیش چشم شماست.

2.شهر باستانی کوریون

یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری قبرس جنوبی شهر باستانی کوریون است که با نمایی رو به دریای مدیترانه، دل هر گردشگری را از آن خود میکند. فقط کافیست بر فراز تپه های این شهر باستانی بایستید تا منظره ای شگفت انگیز از دریای مدیترانه را نظاره گر باشید. در 18 کیلومتری سواحل لیماسول این شهر باستانی قرار گرفته است. بناهای باستانی بی نظیر، خانه گلادیاتورها، خانه آشیل، انواع مختلف کلیساها، از مکان های دیدنی این شهر تاریخی در قبرس جنوبی است.

جاذبه های گردشگری قبرس

3.شبه جزیره کارپاس

شبه جزیره کارپاس با سواحل طلایی اش و تپه های ناهموار در شمال شرقی قبرس واقع شده است و یکی از جاذبه های گردشگری قبرس است. روستاهای باستانی و عجیب این جزیره گردشگران بسیاری را برای بازدید از این منطقه جذب خودش می کند. تپه های این جزیره محل مناسبی برای پیاده روی و قدم زدن و  لذت بردون از این منطقه است. سواحل این شبه جزیره بکر محل مناسبی برای ساعت ها نشستن و تماشای دریا است.

4.لارناکا

سومین شهر بزرگ قبرس جنوبی لارناکا است که همه زیبایی ها و جاذبه های گردشگری را یکجا دارد. لارنکا که یکی از جاذبه های گردشگری قبرس است، بسیار جذاب و دیدنی است. روستای لفکارا، قنات کاماراس و کلیسای سنت لازاروس و دریاچه نمک همگی در در این شهر زیبا قرار دارند. در فصل بهار به قبرس و این شهر سفر کنید و  به دیدن دریاچه نمک که میزبان فلامینگوهای زیبا میباشد بروید.

5.قلعه کلوسی

قلعه کلوسی در قبرس جنوبی واقع شده است، این قلعه سه طبقه قلعه ای نظامی بوده و در قرون وسطی ساخته شده است. فقط کافیست از پله های این قلعه بالا رفته و منظره ی جذاب از تاکستان ها  و باغ هایی که در اطراف این قلعه قرار دارد را مشاهده کنید. این قلعه در پشت دریای مدیترانه قرار دارد و آب و هوایی بی نظیر را در آنجا تجربه خواهید کرد.

جاذبه های گردشگری قبرس

6.ساحل نیسی

یکی از سواحل معروف و جاذبه های گردشگری قبرس سواحل نیسی هستند. ساحل نیسی توسط حرکت شن ها و به مرور زمان به دو بخش کم عمق و عمیق تقسیم شده اند که منظره ای شگفت انگیز به این ساحل داده اند. در سواحل کافه ها و رستوران های ساحلی زیادی برای گردشگران ساخته شده است که حتی اگر ساعت ها در ساحل بنشینید و از منظره دریا و آب و هوای مطبوع این منطقه خسته نخواهید شد. لذت تفریحات شبانه این ساحل را از دست ندهید.

اگر در شب به رستوران های ساحلی این منطقه سر بزنید شاهد موسیقی زنده و برنامه های سرگرم کننده خواهید بود. انواع ورزش های آبی، محل های اقامت و اسکان، غواصی و غذاهای محلی در ساحل نیسی منتظر شما هستند.

7.لیماسول

دومین شهربزرگ در قبرس جنوبی لیماسول است. اگر به دنبال یک ساحل آفتابی و ماسه ای هستید لیماسول انتخاب خوبی برای شما خواهد بود. برنامه های شبانه ی خیابان ساریپولو و مراکز خرید در خیابان انکسارتیسیاس را در سفر به قبرس فراموش نکنید.

سفربه قبرس تجربه ای بی نظیر برای افرادی است که اهل سفر و گردشگری هستند. اخذ تور قبرس بهترین گزینه برای سفر به این کشور است. برای دریافت ویزای قبرس وبهره بردن از جاذبه های گردشگری قبرس و یا تور قبرس و یا تور ترکیه با کارشناسان قصران گشت تماس بگیرید.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *