یکی از مقاصدی که از سوی ایرانیان بسیاری برای سفر و تفریح انتخاب می شود کشور امارات و به خصوص شهر دبی است بنابراین بای قوانین سفر به دبی را بدانید. پیشرفت های اخیر و ساخت و سازهای فراوان در شهر دبی در سال های اخیر باعث جذب گردشگران بسیاری شده است. اما باید بدانید که کشور امارات و شهر دبی دارای قوانین مخصوص به خود است که بهتر است قبل از سفر از قوانین سفر به دبی مطلع شوید.

قوانین سفر به دبی

قوانین سفر به دبی

قوانین زیر در فرودگاه مبدا برای همه مسافران به صورت زیر اعمال می شود:

افرادی که  واکسن کویید 19 دریافت کرده اند باید گواهی واکسیناسیون حاوی کد QR را ارائه دهند. با ارائه نتیجه کارت واکسن دیگر نیازی به نتیجه منفی آزمایش  PCR  برای COVID-19 در فرودگاه نیست.

افرادی که واکسینه نشده اند، می بایست یک گواهی معتبر و تست منفی از آزمایش PCR انجام شده در 48 ساعت قبل از ورود به امارات  ارائه دهند .

افراد زیر از ارائه کارت واکسن یا تست PCR معاف هستند:

  • همه اتباع امارات متحده عربی که از هر کشوری به دبی باز می گردند
  • اتباع غیر اماراتی که به همراه یکی از اعضای خانواده درجه یک اماراتی به دبی سفر می کنند.
  •  کارگران اماراتی که با یک حامی مالی اماراتی به این کشور سفر می کنند

 افراد زیر از انجام آزمایش کووید 19 معاف هستند:

  • کودکان زیر 12 سال
  • مسافران با ناتوانی متوسط ​​تا شدید.

 نکته:

  • ناتوانی متوسط ​​یا شدید شامل اختلالات عصبی و ناتوانی های ذهنی یا رشدی است. به عنوان مثال: آسیب حاد نخاعی، بیماری آلزایمر، تومورهای مغزی، آنوریسم مغزی، فلج مغزی، سندرم دان، صرع و تشنج.
  • مسافرانی که دارای اختلال بینایی یا  نقص شنوایی هستند یا از نظر جسمی دچار مشکل هستند، باید طبق الزامات، گواهی تست RT-PCR COVID-19 منفی داشته باشند.

شاید خواندن این مقاله هم شما را برای سفری بهتر کمک کند.

قوانین سفر به دبی از طریق ترانزیت

  • مسافران ترانزیت نیازی به ارائه گواهی آزمایش RT-PCR COVID-19 ندارند مگر اینکه مقصد نهایی از آنها تست PCR درخواست کرده باشد.
  • مسافرانی که Connect/Stopover  رزرو می‌کنند باید شرایط انجام تست برای ورود به دبی را در نظر بگیرند.

قوانین سفر به دبی

قوانین داخل شهر دبی

هنگام رفت و آمد در دبی همیشه کارت شناسایی یا پاسپورت خود را همراه داشته باشید.

در نوامبر 2020 اعلام شد که مصرف مشروبات الکلی در این شهر دیگر جرم نیست. البته قابل ذکر است که برای نوشیدن الکل باید حداقل 21 سال سن داشته باشید.

نوشیدن مشروبات الکلی در مکان های عمومی مجاز نیست و تنها در هتل یا خانه خود می توانید از مشروبات الکلی استفاده نمایید.

همچنین ورود الکل به دبی ممنوع نیست و همراه داشتن 4 لیتر الکل مجاز اعلام شده است.

شما با داشتن گواهینامه بین المللی می توانید در دبی رانندگی کنید و مشکلی از این نظر نیست. تابلوهای راهنما در سراسر شهر هم به زبان عربی و هم به زبان انگلیسی هستند، سعی کنید با یکی از این دو زبان آشنا باشید. در هنگام رانندگی در دبی سرعت مجاز را رعایت کنید چرا که با جریمه های سنگین مواجه خواهید شد.

در دبی بانوان هم مجاز به رانندگی هستند و محدودیتی از این لحاظ وجود ندارد. بانوان بالای 19سال می توانند گواهینامه دریافت کنند و حتی در سطح شهر رانندگان تاکسی خانم هم مشاهده می کنید.

در دبی بانوان باید به شکل موجهی لباس بپوشند و از پوشیدن لباس های باز به شدت خودداری کنند. در مکان های عمومی مانند فروشگاه ها، رستوران ها و حتی سواحل بانوان باید لباسی متناسب با پسند عموم بپوشند.

با وجود اینکه دبی میزبان برترین برندهای لباس است اما پوشیدن لباس های کوتاه و تنگ برای بانوان در ملاء عام ممنوع است.

صرف نظر تبعیت از قانون دبی شهر گرمیست باید به گونه ای لباس بپوشید که تحمل گرما برای شما آسان شود.

به خاطر داشته باشید که در دبی نمی توانید با دوست خود که هنوز با او ازدواج نکرده اید در یک هتل و در یک اتاق مشترک اقامت داشته باشید. در صورت تخلف از قانون ممکن است با جریمه حبس یا دیپورت مواجه شوید.

اگر در ماه رمضان به دبی سفر می کنید، باید بدانید که خوردن در ملاء عام، نوشیدن و سیگار کشیدن از روز تا غروب، زمانی که مسلمانان شهر روزه دارند، ممنوع است.  شما حتی نمی توانید در ماشین خود میان وعده بخورید یا حتی در مکان های عمومی آدامس بجوید.

 با این حال، می‌توانید در اتاق هتل یا رستوران‌هایی که جایی برای غذا خوردن را مهمانان فراهم کرده‌اند، غذا بخورید. کودکان و زنان باردار مجاز به غذا خوردن هستند، اما بهتر است در ملاء عام نباشد.

قوانین سفر به دبی

زیبایی ها و شگفتی های دبی به قدری زیاد است که انسان وسوسه می شود از همه مناظر عکس بگیرد. اما به خاطر داشته باشید که عکس برداری از افراد بدون اجازه آنها مجاز نیست. به خصوص اگر قصد عکس برداری از یک خانم را دارید.

به خاطر داشته باشید که در ملاء عام از ابراز احساسات به همسر یا پارتنر خود خودداری کنید. بوسیدن و در آغوش گرفتن در دبی در ملاء عام ممنوع است و جلوه خوبی ندارد.

دریافت تور دبی با قصران گشت پیشنهادی عالی برای ثبت خاطره ای بی نظیر از سفر به کشور امارات است.

 

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *