دلایل ریجکت شدن ویزا انگلیس و نحوه اعتراض به آن

کشور پهناور و بزرگ انگلیس در منطقه بریتانیای کبیر واقع شده است. سطح کیفی زندگی و تحصیل در این کشور بسیار بالاست و می توان گفت یکی از بهترین ها در سرتاسر دنیا می باشد به همین جهت افراد زیادی از سرتاسر دنیا و حتی ایران برای اقامت و مهاجرت به این کشور سفر می کنند. با این حال قوانین پذیرش مهاجر در این کشور بسیار سخت گیرانه بوده و  اخذ ویزا انگلیس به هیچ عنوان کار آسانی نیست.

روش های مهاجرت به انگلیس و اخذ ویزای آن فراوان است و افراد برای دریافت ویزای انگلیس ، کاری، تحصیل و یا اقامت دائم به انگلیس سفر می کنند. همانطورکه اشاره شد کشور انگلیس به درخواست ویزای متقاضیان به راحتی پاسخ نمی دهد و ممکن است ویزای آنها را رد کند. اما دلایل رد شدن درخواست ویزا بسته به نوع آن متفاوت است. با قصران گشت همراه باشید تا دلایل رد شدن ویزای انگلیس را با هم بررسی کنیم.

 دلایل رد شدن ویزای انگلیس

دانستن نوع ویزا در بررسی اینکه چرا با درخواست ویزای متقاضی موافقت نشده است بسیار مهم است. برای مثال اگر متقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کرده باشد و با ویزای او موافقت نشده باشد ممکن است به دلیل ارائه ناکافی مدارک تحصیلی یا نداشتن تمکن مالی مناسب باشد. یکی از مدارکی که برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس درخواست میشود و برای دولت این کشور بسیار مهم است توانایی مالی کافی است زیرا فرد باید اثبات کند که از عهده مخارج زندگی در این کشور برمی آید و به قولی سربار کشور مقصد نیست.

در رد ویزای توریستی این احتمال وجود دارد که دعوتنامه ی معتبری به سفارت کشور انگلیس ارائه نداده باشید، یا سابقه سفر کافی نداشته باشید و یا آفیسر پرونده را از اینکه به کشور خود باز میگردید مطمئن نکرده اید. افسر پرونده باید مطمئن شود که شما صرفا جهت بازدید به این کشور سفر می کنید و پس از پایان مدت ویزا و سفر خود به کشورتان بازمیگرید.

اگر در روز مصاحبه آفیسر پرونده از این مسئله مطمئن نشود با ویزای شما موافقت نمی کند. دلایل و انگیزه سفر خود را به خوبی شرح دهید و هدف خود را به طور شفاف بیان کنید. در اخذ ویزا به خصوص ویزای توریستی نظر آفیسر پرونده بسیار مهم است پس سعی کنید پاسخ های قانع کننده به او ارائه دهید.

دلایل ریجکت شدن ویزا انگلیس و نحوه اعتراض به آن

برخی افراد به دلایل مختلف که یکی از آنها می تواند ناکافی بودن مدارک حقیقی باشد، مدارک جعلی و غیر واقعی ارائه می کنند. به شما توصیه می کنیم به هیچ عنوان اقدام به انجام همچین کاری نکنید. افسران سفارت انگلیس مدارک فرد متقاضی را با دقت بررسی می کنند؛ بنابراین اگر متوجه شوند که شما مدارک جعلی ارائه داده اید بدون فوت وقت ویزای شما را رد می کنند.

اما دلایل دیگری در رد شدن ویزای شما دخیل هستند، در زیر به آنها اشاره میکنیم:

 1. یکی و مهمترین دلایل رد شدن ویزای انگلیس نداشتن پاسپورت معتبر میباشد. برای دریافت ویزای توریستی اعتبار گذرنامه شما حداقل میبایست 1 سال و دارای یک صفحه خالی باشد. در غیر این صورت با درخواست ویزای شما موافقت نخواهد شد.
 2. درصورتی که فرد متقاضی ویزای انگلیس اقدام به ارائه اسناد جعلی و غیر واقعی کند افسر پرونده ویزای او را رد می کند.
 3. اگر هدف شما از سفر با نوع ویزایی که درخواست کرده اید مغایرت داشته باشد با درخواست ویزای شما موافقت نخواهد شد. برای مثال شما برای ویزای توریستی درخواست داده اید اما به منظور تحصیل به انگلیس سفر می کنید. این هم جزو موارد فریب افسر پرونده و مغایرت هدف سفر با نوع ویزای درخواست شده محسوب می شود و ویزای شما رد می شود.
 4. یکی از مدارکی که باید به سفارت انگلیس ارائه دهید عدم سوء پیشنه می باشد؛ کشور انگلیس برای امنیت شهروندان و کشورش ارزش بسیار زیادی قائل است و از ورود افرادی که دارای سوء پیشینه بوده و تهدیدی برای امنیت کشور حساب می شوند جلوگیری می کند، همچنین اگر فردی مرتکب جرمی باشد که مجازات آن بیشتر از 4 سال زندان باشد از ورود او به کشور انگلیس جلوگیری شده و با درخواست او موافقت نمی شود.
 5. مدت زمانی که فرد متقاضی می تواند در کشور انگلیس اقامت داشته باشد معمولا 6 ماه است که بسته به نوع ویزا این مدت می تواند متغیر باشد. اگرفرد متقاضی بعد از مدت تعیین شده در انگلیس بماند مشمول عدم رعایت قوانین ویزا در سفرهای قبلی شده و با درخواست او موافقت نمیشود.
 6. نداشتن برنامه ریزی برای سفر و عدم ارائه آن به اقسر پرونده یکی از دلایلی است که باعث می شود با درخواست ویزای شما موافقت نشود. بهتر است در روز مصاحبه رزرو بلیط هواپیما و محل اقامت خود در کشور انگلیس را به همراه داشته باشید و همراه با مدارک خود آنها را به افسر پرونده نشان دهید.
 7. اگرفرد متقاضی در گذشته موفق به اخذ ویزا از کشور انگلیس شده باشد اما از آن به دلایل موجه استفاده نکرده باشد، درخواست ویزای مجدد او ممکن است با مشکل مواجه شود.

دلایل ریجکت شدن ویزا انگلیس و نحوه اعتراض به آن

چطور می توانیم احتمال ریجکت شدن از سفارت انگلیس را کاهش دهیم؟

نکاتی که در زیر اشاره می کنیم تا حد زیادی احتمال رد شدن ویزای شما را کاهش می دهد. بهتر است قبل از اقدام به اخذ ویزا با مشاورین مجرب ما در قصران گشت تماس گرفته و اطلاعات کافی درباره مدارک و شرایط اخذ ویزای انگلیس دریافت کنید.

 1. بهتر است قبل از اینکه برای اخذ ویزای انگلیس پیش قدم شوید، برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید. همانطور که مطلع هستید ویزای شینگن بسیار معتبر بوده و وجود آن در پاسپورت شما اعتبار و ارزش آن را بالا میبرد و شما را فردی خوش سابقه در سفر نشان می دهد.
 2. تمام مدارکی که از شما خواسته شده است را به طور کامل و دقیق ارائه دهید. سند ملکی، پرینت حساب های بانکی، فیش های حقوقی، سابقه تامین اجتماعی از موارد مهمی هستند که در زمان ورود به سفارت انگلیس باسد همراه خود داشته باشید. سعی کنید سند ملکی به نام شما باشد. مدارک را ترجمه شده آماده کرده و در روز مصاحبه همراه خود ببرید.
 3. به اعتبار و انقضای پاسپورتتان توجه کنید. حداقل 1 سال اعتبار و وجود یک صفحه خالی در پاسپورت شما الزامیست.
 4. اگر به صورت توریستی سفر میکنید دعوتنامه معتبر ارائه دهید. اگر لازم است اسناد ملکی فردی که برای شما دعوتنامه فرستاده است را همراه خود داشته باشید تا آفیسر پرونده مطمئن شود که شما در انگلیس مکانی برای اسکان دارید.

اعتراض و برطرف کردن ریجکتی ویزای انگلیس

در نامه ای که سفارت انگلیس برای شما ایمیل می کند و شما را از ریجکت شدن درخواستتان مطلع می کند گاهی این مطلب که شما حق اعتراض به جواب ویزا را دارید قید می شود و شما می توانید نامه بازنگری و یا اعتراض به پاسخ ویزا ارسال کنید. در ویزاهای توریستی در صورتیکه افسر پرونده با درخواست شما موافقت نکند تقریبا کار تمام است و شما باید بار دیگر برای درخواست ویزا اقدام کنید. اما در سایر ویزاها شما می توانید به پاسخ سفارت اعتراض کرده و سعی در رفع نواقص پرونده نمایید.

ممکن است در نامه ای که برای شما ارسال می شود ذکر شود که شما حق اعتراض به رای را تا چند روز آینده خواهید داشت. (مثلا گفته می شود که تا 30 روز حق اعتراض به رای را دارید) و معمولا مدت زمان بررسی و بازنگری مجدد پرونده 2 تا 3 هفته و شاید تا چند ماه زمان ببرد. در نامه ی ارسالی به معرفی خود پرداخته، شماره پاسپورت خود را قید کنید و عنوان کنید که درخواست ویزای شما به چه دلایلی رد شده است و سپس توضیحات کافی در رفع آن موضوع بدهید.

اگر به دلیل نقص در مدارک با درخواست ویزای شما موافقت نشده است آنها رفع کرده و مدارک تکمیل شده خود را مجددا ارسال نمایید. اگر افسر پرونده از بازگشت شما به کشورتان مطمئن نبوده وبه همین دلیل با درخواست ویزایتان موافقت نکرده بهتر است با ارسال مدارک شغلی و ملکی و نامه تمکن مالی قوی از وابستگی خود به کشورتان اطلاع دهید. در هر صورت می بایست با توضیحات و ارائه مدارک جدید و کامل ابهامات پرونده را رفع کنید.

و نکته ی آخر اینکه اگر فگر میکنید نمی توانید نواقص پرونده خود را تکمیل کنید اقدام به اعتراض به پاسخ ویزا نکنید.

توصیه ما این است که وقت را هدر نداده و بار دیگر برای اخذ ویزای انگلیس اقدام کنید.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *