آلمان یکی از کشورهای نام آشنا برای ایرانیان است و هر ساله افراد بسیاری برای سفر به این کشور و از طریق ویزای توریستی یا ویزای نمایشگاهی آلمان آن درخواست می دهند. برای سفر به آلمان باید ویزای توریستی این کشور را دریافت کنید. از انجایی که آلمان در حوزه شینگن قرار دارد، برای سفر به این کشور باید ویزای شنگن دریافت کنید. انواع ویزاهای دیگر مانند ویزای تحصیلی، ویزای کاری و ویزای نمایشگاهی آلمان از سوی این کشور برای متقاضیان صادر می شود. اگر قصد بازدید از نمایشگاه های این کشور را دارید باید ویزای نمایشگاهی آلمان دریافت کنید.

ویزای نمایشگاهی آلمان

آلمان یکی از کشورهای اروپایی است که میزبان تعداد زیادی نمایشگاه است، رتبه نخست در برگزاری نمایشگاه های بین المللی متعلق به آلمان است. در هر سال بیشتر از 150 نمایشگاه در این کشور برگزار می شود و متقاضیان و علاقه مندان بسیاری برای حضور در این نمایشگاه ها به آلمان سفر می کنند.

مراحل دریافت ویزای نمایشگاهی آلمان

برای حضور در نمایشگاه های آلمان دریافت ویزای نمایشگاهی آلمان است. بهتر است چندماه زودتر اقدام به دریافت وویزای نمایشگاهی آلمان نمایید زیرا ممکن است پروسه صدور ویزا کمی زمان ببرد. گام اول دریافت وقت سفارت است. قبل از دریافت وقت سفارت، مدارک خود را جمع آوری نمایید، دقت داشته باشید که تمامی مدارک کامل و بدون نقصی باشد چرا که در صورت تکمیل نبودن ممکن است با دریافت ویزای شما موافقت نشود و به اصطلاح ریجکت شوید.

ویزای نمایشگاهی آلمان

مدارک لازم برای دریافت ویزای نمایشگاهی آلمان

برای دریافت ویزای نمایشگاهی آلمان باید مدارک لازم را فراهم کنید. مهمترین مدارک برای دریافت ویزای نمایشگاهی آلمان مورد نیاز است موارد زیر هستند:
• اصل پاسپورت متقاضی با حداقل 3 ماه اعتبار
• اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی
• ارائه کارت نمایشگاه
• فرم تکمیل شده درخواست ویزای نمایشگاهی
• بلیط رفت و برگشت
• ترجمه مدارک متقاضی
• دعوتنامه نمایشگاهی آلمان
• ۲ قطعه عکس رنگی

دعوتنامه نمایشگاهی آلمان

دعوتنامه یکی از مدارکی است که دریافت ویزای نمایشگاهی را آسانتر می کند. برای حضور در نمایشگاه های آلمان باید از سوی مدیران نمایشگاه دعوتنامه دریافت کنید. در دعوتنامه با ذکر مشخصات از متقاضی درخواست می شود که برای حضور در نمایشگاه در تاریخ مشخص شده حاضر شوند. در اغلب موارد دعوتنامه از سوی مدیران نمایشگاه ارسال می شود اما خود فرد متقاضی هم می تواند با ارسال مشخصات خود از مدیران نمایشگاه درخواست کند برایش دعوتنامه صادر کنند.

بهترین زمان دریافت ویزای نمایشگاهی آلمان

بهتر است بین یک تا سه ماه پیش از آغاز نمایشگاه برای دریافت ویزای نمایشگاهی آلمان اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی و در اسرع وقت ویزای خود را دریافت کنید و از حضور در نمایشگاه جا نمانید.
با توجه به اینکه در روزهای نزدیک به تاریخ برگزاری نمایشگاه درخواست برای دریافت ویزا بیشتر می شود. پیشنهاد می کنیم چند ماه قبل از برگزاری نمایشگاه برای دریافت ویزا اقدام کنید. به خاطر داشته باشید که مدت زمان بین دریافت ویزا و برگزاری نمایشگاه مورد نظر نباید بیشتر از 9 ماه باشد.

مدت زمان اعتبار ویزای نمایشگاهی آلمان

معمولا ویزای نمایشگاهی آلمان که به جهت بازدید از نمایشگاه های بین المللی این کشور صادر می شود و اکثرا ۱۴ روز اعتبار دارد.
مدت زمان صدور ویزای نمایشگاهی آلمان در صورتی که مدارکتان بدون نقص باشد حدودا 10 تا 15 روز است. اما همانطور که گفته شد برای حضور به موقع در نمایشگاه بهتر است زودتر و به موقع اقدام نمایید.

ویزای نمایشگاهی آلمان

هزینه های دریافت ویزای نمایشگاهی آلمان

برای اخذ ویزا در هر مرحله ممکن ست از شما هزینه ای درخواست شود. بخشی از هزینه ها مربوط به پر کردن فرم ها و دریافت وقت سفارت برای مصاحبه می باشد که باید به صورت آنلاین پرداخت شود.
دقت داشته باشید تا زمانی که هزینه های درخواست شده را پرداخت نکنید اقدامی از سوی سفارت برای صدور ویزای نمایشگاهی برای شما انجام نمی شود. در نظر بگیرید در صورتی که با درخواست ویزای شما موافقت نشود هیچ هزینه ای برگشت داده نخواهد شد.
حضور در نمایشگاه های بین المللی آلمان
برای حضور در نمایشگاه های بین المللی آلمان می توانید از تورهای گروهی استفاده کنید. قصران گشت اقدام به برگزاری تورهای ویزای نمایشگاهی آلمان و تورهای نمایشگاهی که مخصوص ویزای نمایشگاهی یونان است کرده است. برای سفر به اروپا و دریافت ویزای شنگن بهترین گزینه دریافت تورهای در حال اجرا است.

مهمترین نمایشگاه های بین المللی آلمان

همانطور که گفته شد هر ساله نمایشگاه های بسیاری در آلمان برگزار می شود. از مهمترین آنها می توان به ویزای نمایشگاه خانه سازی، ساخت و ساز، نوسازی و صرفه جویی در انرژی، نمایشگاه جهانی فرش و کفپوش ، بزرگترین نمایشگاه سکه در جهان ، نمایشگاه معماری و ساختمان ، نمایشگاه بین المللی هنرهای معاصر ، نمایشگاه بین المللی هوانوردی عمومی ، نمایشگاه بین المللی تامین هوافضا ، اشاره کرد.
حضور در نمایشگاه های بین المللی آلمان فرصت مناسبی برای حضور و بازدید از به روزترین محصولات و خدمات است. همچنین اگر تولیدکننده هستید نمایشگاه های آلمان بهترین فرصت برای نمایش دادن محصولاتتان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *