شرایط اخذ ویزای کانادا یا شینگن برای افرادی که همسر غیر ایرانی دارند

اخذ ویزای برای افرادی که همسر غیر ایرانی دارند – اخیرا و در طی سال های گذشته دریافت ویزا و اقامت دائمی برای افراد ایرانی از طریق ازدواج با یک فرد غیر ایرانی بسیار باب شده است. در این مقاله سعی داریم به بررسی و چگونگی این روند بپردازیم. با قصران گشت همراه باشید.

اخذ ویزای کانادا از طریق ازدواج

یکی از روش های اخذ اقامت کانادا، ازدواج است. در این روش فردی که شهروند کانادا نیست یا اقامت دائم این کشور را ندارد با فردی که دارای این امتیازات است ازدواج می کند؛ به این طریق که فرد مورد نظر در صورتیکه از نظر مالی توانایی ساپورت کردن خانواده خود را داشته باشد اقدام به اسپانسرشیپ شدن می کند و از این طریق امکان اخذ اقامت دائمی برای همسر ش را فراهم می کند.

شرایط اخذ ویزای کانادا یا شینگن برای افرادی که همسر غیر ایرانی دارند

افرادی که متقاضی اسپانسرشیپ شدن هستند می بایست مدارکی مبنی بر درآمد خالص خود در طی سالهای اخیر به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهند. اداره مهاجرت پس از بررسی های لازم و با توجه به میزانی که برای اسپانسرشیپ شدن در نظر گرفته است به فرد اعلام می کند که آیا شرایط لازم برای حامی مالی شدن را دارد یا خیر. در صورت دارا بودن شرایط لازمه فرد می تواند برای اخذ اقامت همسر خارجی خود اقدام نماید.

فرد متقاضی باید دارای شرایطی به شرح زیر باشد:

 • سوء پیشینه کیفری نداشته باشد
 • تمکن مالی کافی داشته باشد
 • سن او بالای 18 سال باشد
 • تابع کانادا بوده و یا اقامت دائم این کشور را داشته باشد
 • در طی 5 سال گذشته برای فرد دیگری درخواست اسپانسرشیپ نداده باشد.

توجه داشته باشید که ازدواج فرد باید حقیقی باشد. اداره مهاجرت کانادا تحقیقات گسترده و دقیقی درباره صحت ازدواج افراد انجام می دهد و در صورتیکه متوجه شوند ازدواج صوری بوده حتی اگر به فرد اقامت دائم تعلق گرفته باشد، اقامت او ابطال شده و ممکن است با فرد خاطی برخورد قضایی شود.

پس از تایید درخواست اخذ اقامت از طریق ازدواج، زوج باید تا دو سال با هم زندگی مشترک داشته باشند و در صورتیکه زودتر از 2 سال زندگی مشترک آنها به پایان برسد اقامت آنها باطل می شود.

شرایط اخذ ویزای کانادا یا شینگن برای افرادی که همسر غیر ایرانی دارند

شرایط دریافت تابعیت کانادا از طریق ازدواج

همسر شهروندان و یا افرادی که دارای اقامت دائم کانادا هستند بعد از ازدواج و در صورت داشتن شرایط زیر اقامت دائم کانادا را دریافت می کنند:

 • عدم دارا بودن سابقه کیفری
 • در طی 4 سال گذشته 3 سال به طور مداوم در کانادا زندگی کرده باشد
 • تسلط به زبان فرانسه یا انگلیسی
 • آشنایی نسبی با فرهنگ و قوانین اجتماعی کانادا
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ازدواج

برای اخذ اقامت از طریق ازدواج مدارکی دال بر مزدوج بودن و دارا بودن شرایط  می بایست ارائه دهید. از جمله:

 • کارت پایان خدمت
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • سند ازدواج
 • پاسپورت معتبر
 • مدارک شناسایی و شناسنامه
 • مدارکی دال بر استطاعت مالی
 • کارت اقامت دائم فرد اسپانسر

شرایط اخذ ویزای کانادا یا شینگن برای افرادی که همسر غیر ایرانی دارند

شرایط دریافت ویزای شینگن از طریق ازدواج  با همسر خارجی

همانطور که در مقالات قبل اشاره کردیم شینگن حوزه ای در اروپا است که 26 کشور عضو آن هستند و در صورت دارا بودن ویزای شینگن می توانید بدون نیاز به اخذ ویزایی دیگر در این 26 کشور تردد کنید. ویزای شینگن انواع مختلفی دارد؛ ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای کاری شینگن.

یکی از روش های اخذ ویزای شینگن، ازدواج با یک فرد غیر ایرانی که اقامت دائم یکی از کشورهای حوزه شینگن را دارد می باشد. هر کدام از کشورهای عضو حوزه شینگن شرایط متفاوتی را برای ازدواج فرد غیر اروپایی با فردی که دارای اقامت دائم این کشورها است در نظر گرفته اند؛ مثلا شرایط اخذ اقامت اروپا از طریق ازدواج برای کشور ایتالیا این گونه است:

فرد متقاضی دریافت اقامت دائم از کشور ایتالیا در ابتدا باید نزد سفارت ایتالیا در کشور خود درخواست خود را ثبت کند و فرم ها و مدارک مربوطه را آماده کرده و تحویل دهد. اما اگر هر دو نفر در کشور ایتالیا زندگی کنند برای ازدواج باید به سفارت ایتالیا مراجعه نمایند.

اگر فردی که ساکن کشور ایتالیا است با یک فرد ایتالیایی ازدواج کند بعد از 6 ماه می تواند شهروندی و سپس اقامت این کشور را کسب کند اما در صورتی که فرد در خارج از ایتالیا ساکن باشد 2 سال بعد از ازدواج قادر به دریافت اقامت و بعد از 3 سال می تواند شهروند ایتالیا شود.

شرایط اخذ ویزای کانادا یا شینگن برای افرادی که همسر غیر ایرانی دارند

به طور کلی در ازدواج با فردی غیر ایرانی باید درخواست تابعیت دهید و به خودی خود به شما تابعیت تعلق نمی گیرد. این مورد کاملا برعکس ایران است. در ایران درصورتیکه فردی غیر ایرانی با خانمی ایرانی ازدواج کند بدون نیاز به انجام کار و یا ثبت درخواست همسر غیر ایرانی تایعیت ایران را دریافت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *