جاذبه های گردشگری کشور پرتغال و سفر به این کشور یکی از علاقه مندی های عاشقان سفر و اروپا است. پرتغال در منطقه شینگن واقع شده است و برای سفر به آن باید ویزای شینگن پرتغال دریافت کنید.

پرتغال یکی دیگر از کشورهای جنوب غربی اروپاست و پایتخت آن شهر لیسبون است، مردم در این کشور به زبان پرتغالی صحبت می کنند که از زیر شاخه های زبان رومی است. پرتغال همچنین عضو اتحادیه پولی اروپا یعنی یورو، عضو اتحادیه اروپا و ناتو نیز هست و به همین دلیل یکی از کشورهای مهم در اروپاست.

جاذبه های گردشگری پرتغال

پیش از سفر به پرتغال اطلاع از جاذبه های گردشگری این کشور می تواند در برنامه ریزی سفر به شما کمک زیادی کند. شهرهای تاریخی و جاذبه های گردشگری این کشور فراوان هستند، جاده ها و خیابان های این کشور به تنهایی به قدری شگفت انگیز هستند که حتی اگر به موزه ها و جاذبه های گردشگری پرتغال هم نروید باز هم سفری لذت بخش خواهید داشت.

شهر آمارانته

آمارانته از جاذبه های گردشگری پرتغال است که از شهر پورتور خیلی هم دور نیست و پر است از مکان های تاریخی و قدیمی. این شهر در ایالت نورته  و در کنار رودخانه تاممه قرار دارد. در این شهر مناطق سرسبز و دیدنی فراوان است فقط کافیست در کنار رودخانه قدم بزنید و برای همیشه شهر آمارنته را در ذهن بسپارید.

جاذبه های گردشگری پرتغال

شهر پورتو

پورتو دومین شهر مهم و در کنار لیسبون از شهرهای معروف پرتغال است.  در تمام گوشه کنارای پرتغال آثاری از تاریخ و تمدن مشاهده خواهید کرد. پورتو شهری ورزشی و فوتبال دوست است، پروتو که در شمال غربی پرتغال قرار گرفته تقریبا 3 میلیون نفر را در خود جای داده است.

کاخ دا بولسا در پورتو یکی از جاذبه های ارزشمند این شهر و کشور پرتغال است، طراحی باشکوه، سالن ها و اتاق های متعدد این کاخ را به بنایی بی نظیر در پورتو تبدیل کرده است.  اسکله ریبیرا، کلیسای جامع، موزه ملی سوارس دو ریس و برج کلریگوس از دیگر جاذبه های گردشگری شهر پورتو هستند.

جاذبه های گردشگری پرتغال

روستای مونسانتو

روستای قرون وسطایی مونسانتو یکه و تنها در جنوب شرقی پرتغال واقع شده و یکی از جاذبه های گردشگری پرتغال است. چیزی که این روستا را نسبت به سایر مناطق در پرتغال متمایز کرده این است که در میان تخته سنگ ها واقع شده است!

خانه ها در این روستا بر روی تخته سنگ ها و در میان آن ها ساخته شده اند. برای دسترسی به این روستا راهی سخت پیش رو دارید، اما اگر به صخره نوردی علاقه دارید قطعا سفری جذاب خواهید داشت.

جاذبه های گردشگری پرتغال

پل معلق 25 آوریل لیسبون

یکی از نمادهای شهر لیسبون پل 25 آوریل است که بر روی رودخانه تاگوس بنا شده و  شبیه به پل گولدن گیت در سانفرانسیسکو می باشد.این نماد نیز یکی از  جاذبه های گردشگری پرتغال است.طول این پل 2 کیلومتر است و در سال 1966 بنا شده است. در سفر به پرتغال حتما عبور از این پل معلق را تجربه کنید.

جاذبه های گردشگری پرتغال

هنر خیابانی پرتغال

هنر خیابانی و نقاشی روی دیوار از ویژگی های کشور پرتغال است و تقریبا در دیوارهای بیشتر شهرهای این کشور نقاشی روی دیوار را خواهید دید که به دیوارهای این شهر نمایی زیبا می دهد. در شهر آگویدا خیابانی بلند به چشم می خود که با استریت آرت آراسته شده است. رنگ ها و سرگرمی ها در این خیابان به قدری زیباست که از دیدن آن سیر نمی شوید.

سینترا

در فاصله 40 دقیقه ای از شهر لیسبون، شهری سرسبز به نام سینترا قرار دارد. حال و هوای این شهر به قدری زنده و شفت انگیز است که نمی توانید به زودی این شهر را ترک کنید. سینترا که یکی از جاذبه های گردشگری پرتغال است ، تپه های سرسبز، مغازه ها و کافه های خیابانی رنگارنگ، مردمی دوست داشتنی و مهربان دارد و سرزندگی مردم به گونه ای است که اصلا احساس غربت نمی کنید.

جاذبه های گردشگری پرتغال

قلعه سنت جورج

مشرف به شهر لیسبون و در بالای تپه ای، قلعه سنت جورج واقع شده است. سفر به این قلعه و تفریح و گردش در اطراف آن تجربه ای بی نظیر از سفر به پرتغال و تجربه جاذبه های گردشگری پرتغال است.

جاذبه های گردشگری پرتغال

موزه شرق

از دیگر جاذبه های گردشگری پرتغال ، موزه شرق است که واقع در پرتغال است و در دو طبقه ساخته شده است. جالب است که بدانید آثار ارزشمندی از کشورهای آسیایی نیز در این موزه دیده می شود. آثاری از کشورهای ژاپن، چین، میانمار و ماکائو.

East Museum e1678092841652

سفر به پرتغال و دریافت ویزای شینگن این کشور تجربه ای شگفت انگیز و بی نظیر از سفر به اروپاست. جاذبه های گردشگری پرتغال فراوانند که می توانید در سفر 90 روزه خود به حوزه شینگن از آنها بازید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *