کشور وسیع کانادا مقصد بسیاری از ایرانیان و البته گردشگرانی دیگر از سرتاسر دنیا است و پیش از سفر به کانادا و اقدام برای دریافت ویزای کانادا  خوب است که درباره عادات و قوانین این کشور اطلاعاتی کسب کنید تا با آمادگی کافی وارد آن کشور شده و دچار مشکلی نشوید.

اگر شما هم قصد سفر به کانادا و دریافت ویزای کانادا را دارید پیش از سفر به این کشور نکاتی که قبل از سفر به کانادا باید بدانید را مطالعه کرده و با آمادگی کامل به این کشور سفر کنید.

سفر به کانادا

سفر به کانادا و نکات قبل از سفر

شرایط آب وهوایی کانادا به صورتی است که شاید باعث ایجاد دشواری هایی برای غیر شهروندان کانادا شود. همچنین سایر شرایط موجود در این کشور ممکن است برای افراد خارجی غیر قابل پیش بینی باشد. به همین جهت توصیه می شود پیش از سفر به کانادا نکاتی را در نظر داشته باشید.

1.شرایط آب و هوایی

دانستن شرایط آب و هوایی کانادا پیش از سفر به کانادا یکی از مهمترین نکاتی است که باید بدانید. در کانادا از ماه نوامبر تا فوریه بارش برف سنگینی را پیش رو خواهید داشت. اگر این زمان از سال را برای سفر به کانادا انتخاب کرده اید و با سرمای هوا مشکلی ندارید فراموش نکنید لباس مناسب زمستان آن هم از نوع فوق العاده سرد را همراه داشته باشید.

البته سفر در زمستان به کانادا امکان استفاده از تفریحات زمستانی را به شما می دهد فقط فراموش نکنید که  مجهز باشید.

2.امنیت در سفر

دریافت بیمه نامه مسافرتی یکی از ضروریات سفر به هر کشوری است به خصوص سفر به کانادا . با دارا بودن شرایط خاص آب و هوایی ممکن است در چند روز اول حضورتان در کانادا باعث ایجاد سرماخوردگی یا بیماری شود. بنابراین پیش از سفر به کانادا فراموش نکنید بیمه نامه مسافرتی کانادا دریافت کنید. ضمنا نسبت به مراکز درمانی در محدوده محل اقامت خود اطلاع کسب کنید تا در صورت نیاز دچار سردرگمی نشوید.

3.پروسه دریافت ویزا

روال صدور ویزا برای هر کشوری متفاوت است. برخی از کشورها ویزای فرودگاهی صادر می کنند، برخی ویزای الکترونیکی و برخی دیگر برای شهروندانی خاص با پاسپورتی مشخص نیاز به دریافت ویزا ندارند.

پروسه صدور ویزا از سوی کانادا تقریبا سخت گیرانه و دشوار است و شرایط نسبتا سختی را برای متقاضیان ورود به کشور و دریافت ویزا در نظر گرفته است. شرایط و مدارک صدور ویزای کانادا برای متقاضیان ورود به این کشور در وبسایت رسمی سازمان مهاجرت به کانادا ذکر شده است.  تمامی شرایط ذکر شده در وبسایت را به دقت مطالعه کنید تا احتمال ریجکت شدن ویزایتان کم شود.

سفر به کانادا

4.شماره های ضرروی

خطر و پیشامد مشکل در هر مکان و زمانی ممکن است اتفاق بیفتد. با وجود اینکه کانادا کشوری پیشرفته و مدرن است اما ممکن است در مواقع اضطراری پیدا کردن کمک برای فردی خارجی کمی دشوار باشد. بنابراین برای هر فردی که به کانادا یا هر کشوری دیگری سفر می کند ضروری است که شماره های اضطراری در زمان نیاز را بداند. برای مواقع اضطراری و کمک فوری با شماره 911 و برای مواقعی که چندان ضروری نیستند با شماره 311 تماس بگیرید.

5.جاده ها را بشناسید

پارک های ملی کانادا در سراسر جهان بسیار شناخته شده هستند. مسیرهای پیاد روی ، جاده هایی که در دل جنگل ایجاد شده اند همگی از دل شهرهای کانادا قرار دارند. بسیاری از افرادی که سفر به کانادا را انتخاب می کنند، مشتاق رانندگی در جاده های این کشور هستند. باید بگوییم در این جاده ها معمولا بروز حوادث و مواجه شدن ناگهانی با حیوانات اتفاق افتاده و منجر به بروز حادثه می شود. بنابراین پیش از از انتخاب مسیر بهتر است درباره ایمن بودن آن و شرایط جاده اطلاع کسب کرده و به علائم هشدار دهنده توجه کنید.

6.مراقب جیب برها باشید

حتی در امن ترین کشورها هم احتمال دزدی و سرقت است. به همین جهت به شما توصیه می کنیم مدارک شناسایی و پول نقد خود را در جای مناسبی بگذارید و تا حد ممکن همراه با خود نبرید. می توانید یک کپی از پاسپورت و یا کارت شناسایی همراه خود داشته باشید و اصل مدارکتان را در هتل باقی بگذارید. همچنین همراه داشتن کارت اعتباری گزینه مناسب تری از داشتن پول نقد است.

7.آدرس و شماره سفارت کشور خود در کانادا را بدانید

یکی دیگر از موارد مهم در سفر به کانادا دانستن و شناختن ادرس سفارت کشورتان در کانادا است. ممکن است با مشکلی مواجه شوید و نیاز به برقراری ارتباط با کشور و یا سفارت خود در کانادا داشته باشید. بنابراین پیش از سفر به کانادا از آدرس سفارت کشورتان در کانادا مطلع شوید.

8.محل اقامتتان را تعیین کنید

در فصل های پر متقاضی بهتر است پیش از سفر محل اقامت خود را رزرو کنید در غیر این صورت ممکن است با قیمت های بالا  و  یا خالی نبودن اتاق مواجه شوید. به همین جهت توصیه می کنیم قبل از سفر اقدام به رزرو هتل و اقامتگاه کنید تا دچار سردرگمی و مشکل نشوید.

سفر به کانادا

9.اسکی و ورزش های زمستانی

کانادا کشور  عاشقان برف است. در سفر به کانادا و در صورتی که به ورزش های زمستانی علاقه دارید مجهز بروید. پیش از رفتن به پیست اسکی از شرایط آب و هوا مطمئن شوید و در صورتی که تسلط کافی ندارید به مکان های نا امن نروید. نکات و و سایل ایمنی را رعایت کنید و لباس گرم بپوشید.

10.زبان بدانید

خوب است در سفر به هر کشوری کمی در رابطه با زبان آنجا بدانید. در سفر به کانادا دانستن چند کلمه ای به زبان فرانسه می تواند در برقراری ارتباط به شما کمک کند. به این ترتیب امکان برقراری ارتباط با مردم را خواهید داشت که این باعث خونگرمی و ایجاد ارتباط می شود.

در این نوشته به کاتی که پیش از سفر به کانادا باید بدانید اشاره کردیم. داشتن اطلاعاتی مختصر از هر کشوری پیش از سفر و حضر به آن از ضروریات است.

اگر قصد سفر به کانادا و دریافت ویزای این کشور را دارید می توانید از خدمات اخذ ویزای کانادا و پیکاپ ویزای کانادا در قصران گشت بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *