کشورهای بدون ویزا با پاسپورت انگلیس

 کشور انگلیس واقع در منطقه بریتانیا و یازدهمین کشور بزرگ اروپا  می باشد. زبان رایج در این کشور انگلیسی است و اکثر مردم به دین مسیحیت گرایش دارند. انگستان کشوری مستقل است که نه عضو اتحادیه اروپا است و نه عضو شینگن و پاسپورت آن از اعتبار بالایی برخوردار است که در مقاله قوی ترین پاسپورت های دنیا در سال 2024 به آن اشاره کردیم.

همانطور که گفته شد پاسپورت کشور انگلستان بسیار ارزشمند بوده و دارا ی قدرت زیادی میباشد به طوری که با دارا بودن آن می توانید به طور آزادانه به 187 کشور و بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنید. همچنین می توانید از مزایایی مانند تحصیل رایگان، کار در مشاغل دولتی، خرید ملک و سایر امتیازاتی که شهروندان انگلیس دارای آن هستند نیز بهره ببرید.

کشورهای بدون ویزا با پاسپورت انگلیس

ارزش پاسپورت انگلیس پس از برگزیت (خروج از اتحادیه اروپا)

کشورهای بدون ویزا با پاسپورت انگلیس – پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا از ارزش پاسپورت این کشور به هیچ وجه کاسته نشد و همچنان در رتبه هفتم جهان ایستاده است. ارزش پاسپورت انگلیس به حدی است که دارندگان آن می توانند به کشورهای بزرگی مانند کانادا، برخی کشورهای اروپایی و آمریکای جنوبی و بسیاری سفر کنند. برخی از کشورها با استفاده از ویزای الکترونیکی پذیرای دارندگان پاسپورت انگلیسی هستند، برخی دیگر خواهان ویزا در هنگام ورود و برخی دیگر بدون هیچ گونه ویزایی پذیرای شهروندان انگلیسی هستند.

لیست کشورهای بدون نیاز به اخذ ویزا با پاسپورت انگلیس

دارندگان گذرنامه انگلیس می­توانند بدون اخذ ویزا در بیشتر کشورهای دنیا رفت و آمد داشته باشند. برخی از کشورها که از شهروندگان انگلیس ویزا درخواست می کنند در لحظه ورود آنها به فرودگاه با دریافت هزینه کمی ویزای آنها را صادرمیکنند مانند کشور امارات.

در زیر لیست کشورهای لغو روادید با پاسپورت انگلیس را به شما معرفی می کنیم.

کشورهای لغو روادید با پاسپورت انگلستان

پاسپورت انگستان

کشورهای بدون ویزا با پاسپورت انگلیس – پاسپورت انگلیس در کنار پاسپورت کشورهایی مانند ژاپن، سنگاپور و آمریکا در رتبه ی بالایی قرار دارد و افرادی که دارای گذرنامه انگلیس هستند می توانند به 187 کشور بدون نیاز به اخذ روادید سفر کنند. دارندگان پاسپورت انگلیس برای سفربه اروپا باید گذرنامه ای با حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشند. با توجه به تغییرات هر ساله در قوانین اخذ ویزا و پاسپورت ممکن است قوانین کشورها دراخذ ویزا یا عدم آن از شهروندان انگلیسی تغییر کند.

کشورهای بدون ویزا با پاسپورت انگلیس

ورود به کشورهای آفریقایی با پاسپورت انگلیس

دارندگان پاسپورت انگلیس برای سفر به کشورهای مصر، غنا، سودان، نیجریه، مالی و الجزایر میبایست ویزا اخذ کنند که می توانند به صورت آنلاین و از طریق E – visa  این کار را انجام دهند. کشورهای مراکش و آفریقای جنوبی ورود افرادی را که پاسپورت انگلیسی دارند را آزاد و بدون نیاز به اخذ ویزا اعلام کرده اند. سایر کشورهای آفریقایی که با پاسپورت انگلیس و بدون اخذ ویزا می توان به آنها سفر کرد عبارتند از: تونس، سنگال، بوتوانا، موریتیوس.

 

قوانین سایر کشورها برای دارندگان پاسپورت انگلیس

مسافران انگلیسی که قصد سفر به ایران را دارند میبایست ویزا دریافت کنند و کشور ایران ورود بدون اخذ ویزا را برای شهروندان انگلیسی مجاز نمی داند. برای ورود به چین قبل از سفر باید اقدام به دریافت ویزا شود اما بازدید از هنگ کنگ، ماکائو و تایوان بدون اخذ ویزا آزاد است. شهروندان انگلیسی در هنگام ورود به امارات در بدو ورود ویزای توریستی با اعتبار 30 روزه می بایست دریافت کنند.

همچنین سفر به کشور به ترکیه با پاسپورت انگلیسی بدون اخذ روادید برای 90 روز امکان پذیر می باشد.شما می توانید جهت اخذ ویزای انگلیس با کارشناسان ما در این زمینه تماس بگیرید 02188697080

بنر تماس قصران گشت

1 دیدگاه برای ”کشورهای بدون ویزا با پاسپورت انگلیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *