با پاسپورت کانادا به چه کشورهایی می توان سفر کرد – سفر به کشورهای مختلف بدون اخذ ویزا، یکی از بهترین موقعیت هایی است که هر فردی می تواند دارای آن باشد. اعتبار پاسپورت برخی از کشورها به قدری است که بدون نیاز به اخذ ویزا می توانید به سایر کشورهایی که پاسپورت کشور مورد نظر را به عنوان مدرکی معتبر در نظر میگیرند سفر کنید.

در مقاله معتبرترین پاسپورت های دنیا مفصلا درباره اعتبار پاسپورت های کشورهای مختلف دنیا صحبت کردیم. البته میزان اعتبار و قدرت پاسپورت های مختلف دنیا هر ساله با توجه به شرایط اقتصادی و تجاری ممکن است تغییر پیدا کند. یکی از کشورهایی که از پاسپورت معتبری برخوردار است کشور کانادا است به طوری که با اخذ شهروندی و سپس دریافت پاسپورت این کشور می توانید به بیش از 171 کشور دنیا سفر کنید. کانادا کشوری است که در سال های اخیر پذیرای مهاجران بسیاری از سرتاسر دنیا و به خصوص ایران بوده است. کشور کانادا طرق مختلفی را برای پذیرش مهاجر در نظر گرفته که در ادامه مطلب به آن اشاره می کنیم. اما در این میان بیشترین تقاضا برای کسب ویزای توریستی و یا کاری کانادا مطرح می شود؛ که دریافت آن کار دشواری نیست. فقط کافی است واجد شرایط اخذ این ویزا باشید و مدارک کافی و معتبر برای دریافت ویزای مد نظر خود داشته باشید.

با پاسپورت کانادا به چه کشورهایی می توان سفر کرد

کشورهای بدون نیاز به اخذ ویزا با پاسپورت کانادا

وب سایت پاسپورت ایندکس هر ساله لیستی از اعتبار پاسپورت های دنیا منتشر می کند. بر طبق آخرین آماری که این وبسایت منتشر کرده است پاسپورت کانادا در رده 8 ام دنیا قرار دارد و با دارا بودن آن می توانید به 184 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا، یا از طریق ویزای الکترونیکی و یا فرودگاهی سفر کنید.

برای دریافت شهروندی و پاسپورت کانادا در ابتدا باید اقامت دائم یا PR کانادا را داشته باشید. برای دریافت اقامت دائم و پس از آن پاسپورت کانادا روش های مختلفی وجود دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

  • مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج با یک شهروند کانادایی
  • دریافت ویزای تحصیلی
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
  • دریافت ویزای کار کانادا
  • مهاجرت از طریق تولد فرزند در کانادا

پس از اینکه به یکی از طرق گفته شده موفق به اخذ شهروندی و پس از آن پاسپورت کانادا شدید می توانید به کشورهایی که نام می بریم بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنید.

در ادامه لیست کشورهایی که با پاسپورت کانادا و بدون نیاز به اخذ ویزا می توانید به آنها سفر کنید را ذکر می کنیم.

با پاسپورت کانادا به چه کشورهایی می توان سفر کرد

مدارک مورد نیاز برای سفر با پاسپورت کانادا

درست است که برای سفر به کشورهایی که دربالا ذکر شد با پاسپورت کانادایی نیاز به اخذ ویزا ندارید اما برای سفر به مدارکی نیاز دارید که عبارتند از:

ارائه تمکن مالی کافی برای سفر

متقاضی سفر با پاسپورت کانادا میبایست اثبات کند که دارای تمکن مالی کافی برای سفر می باشد و در مدت زمانی که در کشور مقصد به سر می برد با کمبود بودجه مواجه نمی شود.

همچنین فرد متقاضی باید دارای بیمه نامه معتبر بین المللی نیز باشد.

رزرو بلیط و هتل نیز یکی دیگر از مدارکی است که مسافر باید همراه خود داشته باشد و به محض ورود به کشور مقصد آن را به مسئولان مربوطه تحویل دهد.

کشورهای نیازمند ویزا با پاسپورت کانادا

جالب است بدانید در مقابل با پاسپورت کانادا به چه کشورهایی می توان سفر کرد برخی از کشورها هستند که از دارندگان پاسپورت کانادایی یرای ورود به کشور خود ویزا تقاضا می کنند.

از جمله این کشورها ایران است که برای ورود شهروندان کانادایی شرایط اخذ ویزا را در نظر گرفته است. از دیگر کشورهایی که شهروندان کانادا برای ورود به آنها می بایست ویزا دریافت کنند عبارتند از: چین، افغانستان، بحرین، کره شمالی، بنگلادش، سوریه، پاکستان و یمن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *