ویزای تقلبی کانادا

دریافت ویزای کانادا نیازمند مدارک و شرایط خاصی می باشد از این رو عده ای به روش ساده تری (از نظر خودشان) متوسل می شوند و سراغ افرادی می روند که ویزای تقلبی کانادا برای آنها صادر کند. اما به این موضوع توجه نمی کنند که در صورتی که مشخص شود این افراد از ویزای تقلبی کانادا استفاده کرده اند چه عواقب سنگینی برایشان در نظر گرفته می شود، که کمترین آن 5 سال ممانعت از ورود آنها به خاک کانادا می باشد.

تشخیص ویزای تقلبی کانادا از اصل

ویزای مولتی و یا ویزای سینگل کانادا برچسبی است که از طرف کنسولگری و سفارت این کشور به روی صفحه ای از پاسپورت شما چسبانده می شود. پس این برچسب یکی از اوراق دولتی کشور کانادا محسوب می شود و صدور و استفاده از آن تنها به دست مقامات این کشور است. بدیهی است که جعل اسناد دولتی جرم بوده و با مجازات همراه خواهد بود.

مشخصات برچسب ویزای کانادا و تشخیص ویزای اصلی و تقلبی آن

برچسب ویزای کانادا دو زبانه است که علاوه بر نام انگلیسی، ابتدای بخشی که مربوط به مشخصات هویتی و مشخصات پاسپورت می باشد مانند تاریخ صدور و تاریخ پایان به زبان فرانسه نوشته می شود. در بیشتر موارد افرادی که سعی در جعل ویزا کانادا دارند این حروف فرانسوی را به طور صحیح وارد نمی کنند که برای دارنده آن مشکل ساز می شود.

ویزای تقلبی کانادا

ممکن است افرادی که برچسب ویزای کانادا جعل می کنند نتوانند نوع فونت و سایزی که در برچسب ویزای اصلی استفاده شده است را به خوبی پیاده کنند و شک افسر پرونده را برانگیزانند.

اطلاعات دارنده ویزا به صورت واتر مارک در برچسب ویزا درج می شود.

در ویزای جعلی رنگ، فونت و نوع آن به شکل واضحی از ویزای اصلی متفاوت است.

همچنین هولوگرام ویزای جعلی نیز به طور مشخصی قابل تشخیص است.

عواقب و مجازات استفاده از ویزای جعلی کانادا

مجازاتی که برای استفاده از پاسپورت یا ویزای جعلی در نظر گرفته شده است به طور کلی 1 تا 3 سال حبس به صورت تعزیری است و در دسته جرایم علیه امنیت کشور محسوب می شود. ممکن است شما خوش شانس باشید و در داخل کشور خودتان توسط پلیس های فرودگاه گرفتار نشوید و در مهاجرت به کانادا موفق شوید اما افسران مرزی کانادا بدون شک متوجه جعلی بودن ویزای شما شده و شما را به کشور خودتان باز میگردانند.

جریمه ای که برای دارندگان ویزای تقلبی کانادا در نظر گرفته می شود حداقل 5 سال محرومیت از ورود به خاک کشور کانادا است و در صورتی که با پلیس مرزی همکاری نکنید مشمول جریمه نقدی نیز می شوید. ممکن است نام شما در بلک لیست قرار بگیرد زیرا پس از گذشت 5 سال همچنان سوابق شما پابرجاست و دریافت انواع ویزای کشورهای دیگر و یا پیک آپ ویزای کانادا را برایتان مشکل کند.

مدارک جعلی

گاهی افراد متوسل به ساخت مدارک جعلی هویتی و یا سایر مدارک ویزای کانادا  می شوند. ارائه اسناد هویتی جعلی، پاسپورت جعلی و یا ویزای جعلی همگی مصداق کلاهبرداری است و برای آنها مجازات در نظر گرفته می شود.

ویزای تقلبی کانادا

گاهی افراد بیشتر از زمان مجاز درج شده در ویزایشان در کانادا می مانند یا اقدام به جعل ویزای تحصیلی می کنند و گاها دیده شده به جعل مدارک تحصیلی  و یا مقالات دست می زنند. فهمیدن جعلی بودن این مدارک کار ساده ای است. مدارک تحصیلی و کارآموزی دارای بارکد، کد پیگیری و کانفرمیشین کد هستند که به راحتی می توان اصالت آنها را بررسی کرد.

گواهی ازدواج جعلی

همانطور که می دانید ازدواج با یک شهروند کانادایی شانس دریافت ویزا و اقامت را برای فرد دیگر بالاتر می برد. عده ای با استناد به این موضوع اقدام به ازدواج صوری با فردی که ساکن کانادا است می کنند. تشخیص صحت این ازدواج نیز کار پیچیده ای نیست. چنانچه افسر پرونده به ازدواج متقاضی شک کند با استفاده از تحقیقات محلی و سوال از افرادی که در محل سکونت معرفی شده زندگی می کنند و همچنین ده ها راه و روش دیگر به راحتی می توانند اصالت ازدواج را تشخیص دهند.

گواهی عدم سوء پیشینه جعلی

کانادا از ورود افرادی که دارای سوء پیشینه هستند جلوگیری می کند زیرا امنیت کشور و شهروندانش در اولویت قرار دارد. چنانچه فردی سابقه جرم داشته باشد و اقدام به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه جعلی نماید توسط دولت کانادا مجرم شناخته می شود و محکوم می شود.

همچنین نگفتن واقعیت در روز مصاحبه، یا پاسخ دادن به صورت خلاف واقع نیز نوعی کلاهبرداری محسوب شده و افسر پرونده شما را از دریافت ویزا محکوم میکند.

در هر صورت به شما پیشنهاد می شود به هیچ عنوان به سراغ دریافت ویزای تقلبی کانادا نرفته و برای دریافت ویزا کانادا روش های قانونی و تایید شده سفارت را پیش بگیرید.

برای اخذ انواع ویزای کانادا و یا پیکاپ ویزا با کارشناسان ما در قصران گشت تماس بگیرید.

3 دیدگاه برای ”ویزای تقلبی کانادا | بررسی اصالت ویزا و تشخیص ویزای کانادا

  1. سلام فردی قراره برامون ویزا بگیره ویزای آمریکا از کشور ترکیه، اگه ویزای آمریکا رو به سفارت آمریکا در استانبول نشون بدیم میتونن تشخیص بدن که اصل هست یا خیر؟

  2. سلام؛ امکانش هست که تصویر ویزای خودم را برایتان بفرستم و شما بررسی بفرمایید که اصل هست یا خیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *