قونیه

شهر قونیه واقع در استان قونیه و در ترکیه واقع شده است، بیشتر آوازه این شهر به دلیل وجود آرامگاه مولوی در آن است. قونیه را با نام ایکونیون  Iconıon نیز می شناسند. قونیه هفتمین شهر پرجمعیت ترکیه است و در جنوب منطقه آناتولی واقع شده و بیشتر مساحت آن از فلات و دشت تشکیل شده‌است.

قونیه دارای زمین هایی هموار با پوشش گیاهی و خاک مناسب برای کشاورزیست.

قونیه یکی از مقاصد مهم گردشگری در ترکیه است و افرادی که در سفر به ترکیه دنبال آرامش هستند می توانند قونیه را به جای استانبول انتخاب کنند. مردم این شهر با زبان ترکی صبت می کنند، پیش از سفر به این شهر تعدادی کلمه ترکی یاد بگیرید. قونیه شهری مذهبی است و اکثر بانوhن در این شهر حجاب دارند. پیش از سفر به قونیه با جاذبه های گردشگری این شهر آشنا شوید.

جاذبه های گردشگری قونیه

تپه علاء‌الدین

تپه‌ای مصنوعی است که به دستور علاءالدین کیقباد ساخته شد و در وسط شهر قونیه واقع شده است که جنبه ای تفریحی دارد. مسجد علاءالدین و بقایای یک کاخ قدیمی که در شمال تپه واقع شده اند بر جذابیت این تپه افزوده اند.

مسجد علاءالدین

از قدیمی ترین بقایای تاریخی دوران سلجوقیان مسجد علاءالدین است که بر روی تپه علاءالدین واقع شده است. در محوطه مسجد مزارهای افرادی که در تاریخ قونیه نقش مهمی داشتند واقع شده است.

قونیه

موزه آنتوگرافی

یکی دیگر از جاذبه های شهر قونیه موزه آنتوگرافی است که در آن اقسام لباس، سلاح و سکه‌های با ارزش برای بازدید عموم قرار داده شده است. همچنین در بخشی از این موزه نمایشگاهی از  قالی، قالیچه و گلیم وجود دارد.

تربت و مسجد شمس تبریزی

در قسمت شمالی مسجد شراف‌الدین و در داخل پارک شمس، مسجد شمس تبریزی قرار گرفته است. در داخل مسجد تربتی است که به عقیده ی افرادی این تربت جایگاه خود شمس تبریز است. مقبره شمس تبریزی یکی از مراکز مهم زیارت‌کنندگان و گردشگران است.

مسجد سلطان سلیم

مسجد سلطان سلیم در کنار موزه مولانا واقع شده است. ساخت این بنا در زمان شاهزادگی سلطان سلیم به پایان رسیده است. معماری این مسجد از زیباترین آثار کلاسیک عثمانی و جاذبه های دیدنی در قونیه است.

برای سفر به قونیه می توانید از خدمات تورهای ترکیه بهره ببرید و سفری به یادماندنی داشته باشید.