Nicosia | نیکوزیا

قبرس کشوری واقع در شرق مدیترانه است. قبرس در جنوب ترکیه قرار دارد و مهمترین همسایگان آن سوریه، یونان و مصر هستند. پایتخت و مهمترین شهر این کشور نیکوزیا – Nicosia است.

با وجود اینکه قبرس کشوری ساحلی است اما نیکوزیا با دریا احاطه نشده است. مراکز مهم تجاری و اداری قبرس در این شهر واقع شده اند. نیکوزیا شهری مدرن است دانشگاه های بسیاری در این شهر قرار دارد و میزان تقاضا برای دریافت ویزای تحصیلی قبرس بسیار است.

شهر نیکوزیا

Nicosia | نیکوزیا در جنوب کشور قبرس واقع شده است. مساحت کلانشهر نیکوزیا 165. کیلومتر است که به 25 منطقه تقسیم شده است. پرجمعیت و شناخته شده ترین محله های این شهر هامت کوی، کایماکلی و ارتاکوی هستند. آب وهوای نیکوزیا گرم و نیمه خشک است و در طول سال در آن باران کم میبارد.

تابستان ها گرم و خشک و در زمستان ها هوا معتدل است اما با این وجود گاهی بارش باران را شاهد خواهید بود که به شکل تگرگ ریز و ترکیب باران و برف است.

Nicosia - شهر نیکوزیا

 

جمعیت و فرهنگ نیکوزیا

پر جمعیت ترین شهر قبرس شمالی نیکوزیا است. اغلب مردم در این شهر ترک هستند و درصد کمی به یونانی ها و انگلیسی ها تعلق دارد.

99 درصد مردم در این شهر سنی هستند. اکثر مردم به زبان ترکی در این شهر صحبت می کنند البته قشر تحصیل کرده و دانشجو به زبان انگلیسی نیز مسلط هستند. به طور کلی یکی از شرایط دریافت پذیرش از دانشگاه های قبرس تسلط به زبان انگلیسی است.

تاریخ این شهر به عصر برنز بازمیگردد و شهری تاریخی و قدیمی است. فرودگاه اصلی کشور قبر س در شهر لارناکا قرار دارد که فاصله آن تا نیکوزیا 30 دقیقه بیشتر نیست.

بهترین زمان سفر به Nicosia | نیکوزیا

آب و هوای نیکوزیا تقریبا در تمام سال معتدل است و در هر زمانی به این شهر سفر کنید تجربه ای خوب خواهید داشت. اما سفر در ماه های فروردین تا مهر بهترین زمان سفر به این شهر است. در فروردین شهر شکل زیبایی به خود میگیرد. البته باید گفت در این زمان از سال تقاضا برای دریافت ویزای قبرس و سفر به نیکوزیا بالا می رود و ممکن است با افزایش قیمت هتل و پرواز مواجه شوید.

بهترین هتل های شهر نیکوزیا

با افزایش تقاضا برای سفر به قبرس، خدمات رفاهی و اقامتی بسیاری برای مسافران و گردشگران تدارک دیده است. از هتل اپارتمان های معمولی تا هتل های 5 ستاره که انتخاب آنها بستگی به خودتان دارد. در ادامه تعدادی از اقامتگاه ها و هتل های نیکوزیا را معرفی می کنیم.

هیلتون هتل نیکوزیا

یکی از شعبات هتل هیلتون در نیکوزیا قرار دارد. این هتل 5 ستاره در مرکز نیکوزیا واقع شده و دارای تمام امکانات رفاهی برای مسافران است. مرکز تناسب اندام، استخر، سونا و انواع غذاهای محلی و بین المللی در این هتل سرو می شود.

کلاسیک هتل نیکوزیا قبرس

این هتل 4 ستاره در منطقه قدیمی شهر واقع شده است. به دلیل لوکیشن  مناسب هتل در شهر و دسترسی به تمام امکانات شهری این هتل از سوی افراد بسیاری جهت اقامت انتخاب می شود. هتل دارای 57 اتاق است که همگی به بهترین امکانات مجهز هستند.

مینی بار، تهویه مطبوع، تلویزیون، ماهواره ز امکانات اتاق های این هتل هستند. همچنین سالن ورزشی، استخر و مرکز زیبایی در هتل در اختیار مسافران قرار دارد.

Nicosia - شهر نیکوزیا

هتل کلئوپاترا

این هتل نیز در مرکز شهر قرار دارد و با اقامت در آن به تمام امکانات شهری دسترسی دارید. سالن ورزشی، استخر، رستوران و کافه و اتاق های مجهز و با امکانات از امتیازاتی است که در این هتل در اختیار مسافران قرار داده می شود.

جاذبه های نیکوزیا

جاذبه های گردشگری نیکوزیا کم نیستند به همین جهت پیش از سفر به این شهر بهتر است از جاذبه های این شهر مطلع شوید.

  • کلیسای ارمنیان
  • محله آراباهمت
  • کاخ درویش پاشا
  • حمام بیوک
  • موزه دکتر فاضل

و مکان های بسیاری دیگر در نیکوزیا وجود دارند که در سفر به قبرس و این شهر بازدید از آنها را نباید از دست بدهید. اگر قصد مهاجرت به قبرس و سفر به این کشور را دارید با کارشناسان ما در قصران گشت تماس بگیرید.