مالدیو

مالدیو

کشور مالدیو، جزیره ای واقع در اقیانوس هند است. است. مالدیو در جنوب غربی هند قرار دارد و پایتخت آن ماله است. طبق آخرین سرشماری جمعیت این جزیره حدودا 539.000 نفر می باشد که نشان از بکر بودن و خلوتی این جزیره زیبا دارد. واحد پول مالدیو روفیه مالدیو است و مردم در آنجا به  زبان دبوِهی صحبت می کنند.

مردم این جزیره قومیتی مالدیوی دارند و اصلیت هندوآریایی دارند که پیشینه آن به مردم سریلانکا و هند بر میگردد، اما رگه هایی از اعراب نیز در میان آنها وجود دارد. مالدیو از مستعمرات بریتانیا بوده و در سال 1965 از  امپراتوری بریتانیا مستقل و جدا شد.

از لحاظ جمعیت و مساحت مالدیو کوچکترین کشور قاره آسیا است و کم ارتفاع ترین کشور دنیا نام برده می شود! مالدیو منطقه ای مسطح است به گونه ای که بلندترین نقطه ­ی این جزیره 2.4 متر ارتفاع دارد. شهر ماله تنها 104 هزار نفر جمعیت دارد و در گذشته محل سکونت شاه و تاج گذاری و مراسمات بوده است.

مالدیو

جاذبه های دیدنی مالدیو

مالدیو به دلیل دارا بودن مجمع الجزایر زیاد گردشگران بسیاری را به خود جذب کرده است به همین جهت در طی سالهای گذشته دستخوش تغییرات زیادی شده و انواع امکانات رفاهی و مدرن در آنجا تدارک دیده شده است.

طبیعت و سواحل زیبا و یکدست مالدیو در تمام دنیا بی نظیر است. جزایر مرجانی، صخره های شگفت انگیز، آب های زلال و ورزش های آبی باعث جذب توریست های بسیار زیادی شده است. اما علاوه بر سواحل در داخل شهر نیز دیدنی های بسیاری وجود دارد که درسفر به مالدیو نباید آنها را از دست بدهید.

پل دوستی مالدیو و چین

پلی به نام دوستی در مالدیو وجود دارد که ماله را به جزیره هولهوله متصل می کند. این پل که به نام سینماله شناخته می شود 2 کیلومتر طول دارد و توسط یک شرکت چینی ساخته و در سال 2018 به بهره برداری رسید. به واسطه این پل روابط تجاری مالدیو و چین بسیار گسترده تر شد و عبور و مرور بین مردم دو جزیره در زمان بسیار کمی و با سرعت بیشتری انجام می شود.

مالدیو

زیر دریایی نهنگ – Whale Submarine

با سوار شدن بر این زیردریایی تجربه دیدار از زیر اقیانوس هند را به مدت 45 دقیقه خواهید داشت. با این تور زیر آبی می توانید انواع حیوانات زیر دریایی مانند لاک پشت های عظیم الجثه، ماهی های ریز و درشت گوناگون، کوسه های سفید و انواع حیوانات دریایی مختص اقیانوس هند را از نزدیک ببینید.

ماجدهی ماگو

اصلی ترین خیابان ماله ماجدهی ماگو است که در آن به انواع مغازه ها برای خرید دسترسی دارید. انواع دست سازه های محلی، لباس های سنتی مردم مالدیو و حتی انواع برندهای معروف دنیا را در این خیابان میتوانید مشاهده کنید. از پیاده روی در این خیابان و صرف غذا در رستوران های محلی ماله لذتی شگرف خواهید برد.

بنای یادبود سونامی

پس از سونامی عظیمی که در سال 2004 رخ داد این بنایی فولادی برای یادبود و بزرگداشت 74 شهروندی که در آن حادثه تلخ درگذشتند ساخته شد. 20 گوی فولادی در این سازه قرار دارند که نماد جزایر مالدیو هستند. این بنا نزدیک به ساحل است و در هنگام استفاد از تفریحات آبی و ساحلی می توانید از این بنا نیز دیدن نمایید.

ساحل Bioluminescent

ساحل Bioluminescent در جزیره وادهو قرار دارد. عجیب است اما در شب و هنگامی که در این سواحل قدم میزنید احساس می کنید آسمان زیر پای شماست!

در ساحل این جزیره پلانکتون های درخشان همراه با موج آب به ساحل می آیند و منظره ای نورانی را در ساحل ایجاد می کنند. شهرت اصلی این جزیره به خاطر ساحل زیبای درخشان در شباهنگام و کافه هایی است که در ساحل این جزیره قرا دارند. مطمئنا با منظره ای روبه رو می شوید که در تمام عمر در ذهنتان باقی می ماند.

مالدیو

سواحل جزیره ولیگاندو

جزیره ای کوچک که طبیعتی خیره کننده دارد و آرامشی وصف ناپذیر را برای گردشگران فراهم میکند. تالاب های موجود در این جزیره فرصتی برای غواصی برای علاقه مندان است. در کافه ها و رستوران های این جزیره غذاهای دریایی تازه و منحصربه فرد برای گردشگران سرو می شود. همچنین تورهای بازدید از روستاهای اطراف نیز برای گردشگران تدارک دیده شده است.

جزیره هوواهندو

سواحل این جزیره از شن های سفید رنگ پوشیده شده است و مقصدی عالی برای گذراندن ساعت ها در ساحل و دیدن زیبایی های این جزیره ی خوشرنگ است. جزیره هوواهندو به کلاب هایی که برای چه ها تدارک دیده است شهرت دارد و فرصتی است تا با خانواده و فرزندان خود به این منطقه زیبا و با خیالی آسوده سفر کنید. انواع تفریحات ساحلی مانند استخر، زمین والیبال ساحلی، اسپا و … و به صورت مدرن در این جزیره وجود دارد.

مالدیو

جزیره خورشید

جزیره نالاگوراید معروف به جزیره خورشید در” آتول آری” جنوبی واقع شده است. فضای سبز گل ها و نخل های استوایی، آب های آرام آبی باعث جذب گردشگران بسیاری به این جزیره شده است. انواع ورزش های آبی، مکان های پیاده روی و خلوت، رستوران های محلی و بازی های ساحلی از امکاناتی است که برای دوستداران مالدیو تدارک دیده شده است.

از دیگر جاذبه های مالدیو میتوان به جزیره آلیماتا، صخره های HP، اوتیمو گاندووارو، جزیره بیادو، جزیره کو  کوکو و جزیره مافوشی اشاره کرد.

بهترین زمان سفر به مالدیو

به طور کلی سفر به جزیره مالدیو در هر فصلی از سال به یادماندنی خواهد بود؛ اما بهترین آب وهوا برای سفر به مالدیو اواسط آبان تا اواسط اردیبهشت است.

در این موقع از سال بارش باران به کمترین میزان خود می رسد و برای گذران اوقات در ساحل بسیار مناسب است و بهترین زمان برای انجام تفریحات ساحلی مانند غواصی، قایق سواری و شنا میباشد. البته در نظر داشته باشید قیمت بلیط و اسکان و غذا در این مواقع از سال به دلیل تعداد زیاد گردشگر بالا می رود.

از اردیبهشت تا آبان فصل پربارش مالدیو است. با وجود بارش های شدید این مواقع از سال برای افرادی که به قصد موج سواری به مالدیو سفر می کنند بسیار مناسب است. اگر از باراش باران لذت میبرید و قصد سفری اقتصادی به مالدیو را دارید اردیبهشت تا آبان بهترین زمان سفر به این جزیره زیبا می باشد.