کشور کرواسی واقع در اروپای مرکزی و کشوری مدیترانه ای است که از غرب با اسلوونی، از شمال با مجارستان، از شرق با صربستان و از جنوب با بوسنی و هرزگوین همسایه است. این کشور همچنین دارای یک مرز دریایی با ایتالیا در دریای آدریاتیک است.

کرواسی شکل غیرمعمولی دارد و شبیه هیچ کشور دیگری در جهان نیست؛ شبیه به یک کروسان است! این شکل غیر معمول در نتیجه پنج قرن گسترش امپراتوری عثمانی (ترکیه) به سمت اروپای مرکزی است. کرواسی به تازگی به منطقه شینگن پیوسته است که این اتفاقی خوب در روابط این کشور محسوب می شود، به همین جهت دریافت اطلاعاتی درباره این کشور پیش از اخذ ویزای شینگن ضروری است.

همه چیز درباره کشور کرواسی

کشور کرواسی مساحتی به وسعت 56.691 کیلومتر مربع  دارد و 3.88 میلیون نفر جمعیت آن است.  طبق سرشماری 2021  جمعیت این کشور نسبت به سال 2011،  4.29 میلیون نفر کاهش یافته است.

تقریبا 90 درصد جمعیت این کشور کروات هستند و اکثریت آنها کاتولیک رومی می باشند. اقلیت های صرب، بوسنیایی، مجارستانی و ایتالیایی نیز در این کشور زندگی می کنند.

مراکز اصلی جمعیت در شهرهای زاگرب که پایتخت این کشور است، اوسیجک در شمال شرقی و شهرهای دیگری مانند دوبرونیک ، ماکارسکا ، پورک ، رووینج ، اوپاتیجا ، زادار و شیبنیک می باشد.

کرواسی دارای 5835 کیلومتر خط ساحلی شگفت انگیز است که 4057 کیلومتر آن به جزایر و صخره ها تعلق دارد.1244 جزیره در دریای آدریاتیک وجود دارد، اگرچه تنها حدود 50 جزیره دارای سکنه است.

کشور کرواسی

زبان و آب وهوای کشور کرواسی

زبان رسمی در ین کشور کرواتی است و الفبای آن 30 حرف دارد.

کرواسی دارای آب و هوای مدیترانه ای در امتداد سواحل آدریاتیک است، به این معنی که تابستان های گرم و خشک و زمستان های معتدل.

کشور کرواسی با تابش 2600  ساعت نور خورشید به طور متوسط ​​در سال یکی از آفتابی ترین خطوط ساحلی در اروپا را دارد.

تابستان ها در کرواسی آب و هوای قاره ای را شاهد هستیم؛ تابستان های گرم و زمستان های سرد و برفی.

فرهنگ و آداب و رسوم کرواسی

مردم کشور کرواسی  بسیار اهل خانواده هستند و به سالمندان احترام ویژه ای می گذارند. مثلا اگر در جمع تازه ای قرار بگیرید میزبان ابتدا با معرفی خانم ها به ویژه خانم های مسن تر شروع می کند.

حتی افراد خانواده هم یکدیگر را با احترام صدا می زنند و تا زمانی که با فردی خیلی احساس صمیمیت نکنند به او اجازه نمی دهند با نام کوچک خطابشان کند.

اغلب در معاشرت با یک غریبه به دست دادن و ارتباط چشمی بسنده می کنند اما نزدیکان خود را در لحظه دیدار می بوسند.

بهتر است هنگامی که در یک جمع کروات حاضر می شوید جنبه خود را بالا ببرید زیرا آنها خیلی اهل شوخی هستند و اصلا این کار را توهین تلقی نمی کنند.

اگر کسی را نمی شناسید و یا بار اول است که با او ملاقات می کنید او را VI به معنی شما صدا کنید.

لارم به ذکر است که فوتبال در میان مرم این کشور جایگاه ویژه ای دارد. تیم ملی فوتبال این کشور در نزد بهترین تیم های برتر در جهان قرار دارد.

کشور کرواسی

حقایق جالب درباره کرواسی

پیوستن کرواسی به منطقه شینگن بی دلیل نبوده است، قطعا حقایق و جاذبه هایی در این کشور وجود دارد که باعث جذب گردشگران بسیاری به کشور کرواسی و بازدید از آن خواهد شد.

 • کرواسی زمانی میزبان کوچکترین شهر دنیا به نام ” هوم” تنها با 17 نفر جمعیت بود. نام این شهر در گینس نیز ثبت شده است.
 • شاید جالب باشد اگر بدانید بخشی از فیلم بازی تاج و تخت در این کشور و در سواحل آن فیلمبرداری شده است.
 • کشور کرواسی دارای طبیعتی بی نظیر است، 8 پارک ملی و 11 پارک طبیعی در این کشور وجود دارد و که 10 درصد از وسعت این کشور را به خود اختصاص داده است.
 • تاریخ و فرهنگ در کرواسی به طور کامل مشهود است. کرواسی دارای بالاترین تعداد کالاهای دست ساز در میان کشورهای اروپایی است. صنایع دستی مانند اسباب بازی های چوبی و پشمی، انواع دست سازه های حکاکی شده، مجموعه ای از جشن های سنتی، جشن های غذا موسیقی همه و همه کرواسی را به کشوری دیدنی در منطقه شینگن تبدیل کرده است.
 • واحد پول کشور کرواسی از نام یک حیوان گرفته شده است! واحد پول این کشور کونا است و کونا نام یک حیوان کوچک پشمالو است که در کرواسی زندگی می کند.
 • به گفته آلفرد هیچکاک زیباترین غروب دنیا را در ساحل ZADAR – زادار می توانید ببینید. هیچکاک در سال 1964 از غروب این منطقه فیلمبرداری کرد و به شدت تحت تاثیر آن قرارگرفت.

کشور کرواسی

کشور کرواسی و ویزای شینگن

همانطور که گفته شد کرواسی به شینگن پیوسته است، به همین جهت برای سفر به این کشور باید ویزای شینگن کرواسی دریافت کنید.

مانند سایر ویزاهای شینگن ویزای کرواسی هم به ویزای کوتاه مدت و بلند مدت صادر میشود. اغلب افراد به منظور توریستی به این کشور سفر می کنند و باید ویزای توریستی شینگن دریافت کنند.

با دریافت ویزای توریستی کرواسی می توانید در مدت زمان 180 روز، 3 ماه را در کرواسی و یا سایر کشورهای عضو حوزه شینگن سفر کنید.

برای دریافت ویزای کرواسی باید دارای تمکن مالی خوبی باشد تا به این صورت اثبات کنید که میتوانید هزینه های سفر خود را تامین کنید. علاوه بر آن

 • پاسپورت معتبر
 • مدارک هویتی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • برنامه سفر
 • مدارک اقامتی و واچر هتل
 • بیمه مسافرتی
 • و سابقه سفر از ضروریات است.

از آنجایی که کشور کرواسی به تازگی به شینگن پیوسته است ممکن است در اعطای ویزا کمی سختگیر باشد به همین جهت پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام برای دریافت ویزا مدارک خود را تهیه کرده و از تکمیل آنها مطمئن شوید چرا که نقص در مدارک ممکن است منجر به رد درخواست و یا ریجکتی ویزای شما شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *