کشور ژاپن یا جزیره ژاپن کشوری واقع در آسیای شرقی و شمال غرب اقیانوس آرام است. از دیگر همسایگان ژاپن، کره شمالی، کره جنوبی، روسیه و دریای ژاپن می‌باشد. ژاپن به عنوان یکی از قدرت های برتر اقتصای دنیا و آسیا شناخته شده است.

این کشور جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی دارد. آثار تاریخی، ساختمان‌های زیبا، طبیعتی بکر با پوشش گیاهی متنوع و… همگی دست به دست هم می‌دهند تا هر بیننده‌ای را مجذوب خود کنند. به خصوص اگر پاییز در ژاپن باشید، اصلا دوست ندارید این سفر به پایان برسد. برای سفر به ژاپن، خرید بهترین تور ژاپن و داشتن راهنما برای انتخاب بهترین تور با توجه به شرایط، بسیار ضروری است. پس توصیه می کنیم قبل از هر چیز، این مطلب را مطالعه نمایید.

کشور ژاپن متشکل از بیش از 4000 جزیره است که مهمترین و شناخته شده ترین آن ها، شیکوکو، هوکایدو، هونشو، و کیوشو هستند. به همین جهت ژاپن بیشتر از اینکه یک کشور شناخته شده باشد، یک جزیره است.

اغلب مناطق و سرزمین های ژاپن متشکل از کوه و جنگل است. می توانیم بگوییم موقعیت جغرافیایی ژاپن در وضعیت خطرناکی قرار دارد زیرا شکل قرارگیری پوسته های زمین در کنار یکدیگر به گونه ای است که اغلب در کنار هم حرکت می کنند و باعث ایجاد زمین لرزه های متعددی می شوند. علاوه بر زمین لرزه، ژاپن آتشفشان های زیادی را در طول سال تجربه می کند که باعث خلق مناظر شگفت انگیزی در ژاپن می شود.

کشور ژاپن

مساحت و جمعیت کشور ژاپن

جمعیت ژاپن نزدیک به 127 میلیون نفر است. البته در سال های اخیر، نرخ رشد جمعیت رو به کاهش رفته و روند کاهش نرخ جمعیت ادامه دار بوده است.

مساحت ژاپن بیش از 377.915 کیلومتر مربع است و بیشتر جمعیت در 4 جزیره بزرگ ژاپن سکونت دارند.

بزرگترین شهرهای ژاپن، توکیو، یوکوهاما، اوساکا، ناگویا و ساپورو هستند که بیش از 2 میلیون نفر در آن ها زندگی می کنند.

آب و هوای کشور ژاپن

ژاپن دارای آب و هوای متنوعی است. منطقه هوکایدو که شمالی ترین منطقه شمالی این کشور می‌باشد، اقلیم قاره ای مرطوب دارد. تابستان ها در این ناحیه گاهی گرم و گاهی خنک و زمستان ها طولانی و سرد است. باران به ندرت در این منطقه می بارد اما زمستان ها سرد و برفی است.

در منطقه دریای ژاپن، وزش بادهای زمستانی شمالی باعث بارش برف های سنگین می شود. بهتر است تور ژاپن را در فصل بهار و تابستان ثبت نام کنید تا آب و هوایی ملایم را تجربه کنید.

اقلیم ژاپن در ارتفاعات، قاره ای مرطوب است و تابستان ها و زمستان ها در این منطقه، بسیار متفاوت می باشد. حتی دمای روز و شب نیز تا حد زیادی با یکدیگر متفاوت هستند.

به طور کلی از اردیبهشت تا تیر ماه، ژاپن مرطوب است که عامل آن “پدیده­ فصل بارندگی” است. با تغییر فصل از بهار به تابستان، میزان باران افزایش و دما کاهش پیدا می کند که این باعث افزایش رطوبت در کشور می شود.

کشور ژاپن

فرهنگ و زبان مردم کشور ژاپن

ژاپنی ها به غذا خوردن علاقه زیادی دارند و در هر موقع از روز می توانید به راحت ترین شکل ممکن غذا بخورید. مردم ژاپن برای سال های بسیار زیادی گیاه خوار بودند اما به یکبار این تابو را شکستند و مانند غربی ها، گوشت را در غذاهای خود قرار دادند. ولی آن ها هرگز نتوانستند عادت کفش پوشیدن غربی ها در خانه را تحمل کنند.

باز هم باید بگوییم که برخلاف غربی ها که در هنگام پیاده روی عادت به خوردن و آشامیدن دارند، در ژاپن این کار اصلا پسندیده نیست.

تقریبا همه مردم ژاپن، به زبان ژاپنی صحبت می کنند که کاملا مختص ژاپن است و با زبان کره ای تفاوت زیادی دارد. اما شباهت هایی نیز به زبان چینی دارد.

در برخی از شهرها مانند توکیو که شرکت های بین المللی در آن وجو دارد، به زبان انگلیسی نیز صحبت می شود.

دین و حکومت در ژاپن

حکومت در ژاپن بر جمهوری و بر پایه امپراطوری است. امپراطور ژاپن جایگاه نخست و قدرت برتر در کشور است اما هیچ قدرت اجرایی ندارد. سیستم اداره این کشور بر پایه دموکراسی و توسط پارلمان اداره می شود. مردم ژاپن اغلب پیرو دین شینتو و بودیسم هستند و برای عبادت به زیارتگاه ها و معابد می روند.

دعا و پایبندی به دین به گونه ای است که اغلب مردم در خانه هایشان، محراب های کوچکی برپا کرده اند. البته در سال های اخیر مسیحیت نیز در این کشور حضور پیدا کرده است و طرفداران زیادی دارد و مانعی برای مسیحیان وجود ندارد.

کشور ژاپن

توکیو پایتخت کشور ژاپن

توکیو پرجمعیت ترین، مهمترین شهر و پایتخت ژاپن است. توکیو در سال های خیلی دور به نام “ادو” شناخته می شد و یک شهر کوچک قلعه ای بود.

امپراطور “میجی” در سال 1868 پایتخت را از کیوتو به ادو منتقل کرد و از آن به بعد توکیو به شهر مهمی در ژاپن تبدیل شد.

امروزه توکیو شهری پرجمعیت، در عین حال بسیار مهم نه تنها در ژاپن بلکه در تمام دنیا شناخته می شود. میزان مهاجرت به توکیو از شهرهای دیگر ژاپن و حتی کشورهای دیگر در سال های اخیر رشد زیادی داشته است. انواع سرگرمی ها، رستوران های بین المللی، ابزار سرگرمی و ورزشی و حتی جشنواره های سالانه در توکیو برگزار می شود که سفر به این شهر را جذاب تر می کند.

اقتصاد کشور ژاپن

ژاپن خود را به عنوان یکی از برترین اقتصادهای دنیا به اثبات رسانده است و نمونه ای بی نظیر برای کشورهای در حال توسعه است. ژاپن، سبقت از اقتصاد ایالات متحده را در دستور کار قرار داده و تا حد بسیار زیادی هم موفق بوده است.

این کشور پشتیبانی و حمایت از نیروی کار را در اولویت قرار داده و نیروهای تحصیل کرده در ژاپن تا حد زیادی از امنیت شغلی برخوردار هستند که همین مسئله باعث افزایش بازدهی نتیجه کار شده است.

اقتصاد ژاپن پایبند بر بازار آزاد است. کایرتسو نقش مهمی در موفقیت اقتصادی ژاپن داشته است. در کایرتسو، انسجام میان بخش خصوصی و دولتی، تولید کننده، تامین کننده و توزیع کننده، در دستور کار قرار می گیرد.

در ژاپن اقتصاد، سیاست و اجتماع کالا به هم پیوسته هستند و این اتحاد باعث اشتغال‌زایی و توزیع مناسب شغل و درآمد میان مردم این کشور شده است. کارخانه های تولید ماشین و لوازم برقی در ژاپن فراوان هستند و با صادرات محصولات خود، درآمد بسیاری را برای کشور فراهم می کنند.

جاذبه های دیدنی کشور ژاپن

البته که ژاپن کشوری سرشار از شلوغی و جمعیت است اما جاذبه های دیدنی و طبیعی در این کشور نیز به وفور یافت می شود.

کوه آساهی

آساهی با ارتفاعی نزدیک به 2290 متر، بلندترین کوهستان جزیره هوکایدو است و به عنوان مقصدی برای کوهنوردان و علاقه مندان به طبیعت شناخته شده است.

آنسن

چشمه های آب گرم در ژاپن نامحدود و فراوان هستند و گنجینه های ملی این کشور به حساب می آیند. آب درمانی و چشمه های آب گرم در میان مردم ژاپنی، علاقه‌مندان بسیاری دارد و هر ساله گردشگران زیادی با دریافت ویزای ژاپن برای آب درمانی و حضور در طبیعت به این کشور سفر می کنند.

کوه فوجی

یکی از شناخته شده ترین جاذبه های گردشگری و نماد کشور ژاپن، کوه فوجی است. این کوه با ارتفاع حدودی 3776 متر بلندترین کوه ژاپن می‌باشد و معابد بسیاری در آن ساخته شده است. به همین جهت افرد زیادی برای عبادت و یا بازدید از این کوه به ژاپن سفر می کنند.

آبشار شیرایتو

در کنار کوه فوجی، آبشار معروف شیرایتو قرار دارد و به عنوان یکی از مکان های مقدس و جاذبه های گردشگری ژاپن شناخته می شود. همچنین این آبشار در یونسکو نیز به ثبت جهانی رسیده است.

بنر تماس قصران گشت

7 دیدگاه برای ”ژاپن | کشور ژاپن

  1. ژاپن کشوری عالی هست هر جای ژاپن برویم انگار کشوری
    هست که غذا های عالی دارد و گوشی های عجیب و غریب هستند
    که دو طرف هست و شیرینی های عالی دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *