مدیکال یا معاینه پزشکی برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا – با وجود دشواری های بسیاری که وجود دارد، اما سفر به کشور آمریکا و اخذ ویزای آمریکا رویای بسیاری از افراد است. ویزای آمریکا در انواع مختلفی مانند ویزای توریستی آمریکا، ویزای تحصیلی، ویزای کاری و سرمایه گذاری صادر می شود. ضمن اینکه علاقه مندان مهاجرت به آمریکا می توانند شانس خود را در بخت آزمایی لاتاری نیز امتحان کنند. از آنجایی که آمریکا در ایران دارای سفارتخانه فعال نیست، متقاضیان برای دریافت وقت و انجام انگشت نگاری باید به یکی از کشورهایی که دارای سفارت آمریکا است مراجعه کنند. بهترین کشورهایی که برای ایرانیان مناسب است ترکیه، ارمنستان و امارات می باشد.

ثبت نام لاتاری آمریکا ۲۰۲۴

تفاوتی نمی کند که از چه طریق قصد ورود به آمریکا را دارید همه متقاضیان سفر به آمریکا بدون در نظر گرفتن سن می بایست توسط یکی از پزشکان مورد تایید سفارت آمریکا قبل از ورود به این کشور معاینات پزشکی را انجام دهند. این مرحله بسیار مهمم است و در صورت عدم موفقیت در انجام آزمایشات پزشکب ممکن است امکان اخذ ویزای امریکا با مشکل مواجه شود.

مدیکال یا معاینه پزشکی برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا

مدیکال یا معاینه پزشکی برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا – همانطور که گفته شد حتی برندگان lottery نیز قبل از ورود به امریکا باید به انجام آزمایشات پزشکی مبادرت ورزند. مدیکال یا معاینات پزشکی برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا با هدف اطمینان از وضعیت سلامت متقاضیان انجام میشود.  برای دولت آمریکا بسیار مهم است که افرادی که وارد این کشور می شوند در سلامت کامل جسمی و ذهنی قرار داشته باشند. اما باید گفت این معاینات و رد شدن در آنها به ندرت اتفاق می افتد و جای نگرانی نیست.

مدیکال یا معاینه پزشکی

نحوه اخد نوبت مدیکال یا معاینه پزشکی

مدیکال یا معاینه پزشکی برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا – برای انجام مدیکال پزشکی آمریکا بهتر است یک ماه مانده به زمان مصاحبه که از طرف مرکز ملی ویزا امریکا ( NVC ) برای شما ارسال می شود  وقت مدیکال پزشکی آمریکا اخذ نمایید. قبل از دریافت وقت مدیکال یا معاینه پزشکی برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا باید به واحد واکسیناسیون انستیتو پاستور ایران در تهران و یا مراکز هلال احمر در شهر محل زندگی خود مراجعه نمونده و اقدام به تزریق واکسن های مورد نیاز برای سفارت آمریکا نمایند. در این مرحله باید با همراه داشتن اصل پاسپورت کارت واکسیناسیون بین المللی دریافت کنید چرا که پزشک سفارت آن را از شما درخواست خواهد کرد.

یک ماه مانده به وقت مصاحبه سفارت باید مدیکال یا معاینه پزشکی برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا را دریافت کنید. به خاطر داشته باشید که باید به پزشکانی که مورد تاییدسفارت آمریکا هستند مراجعه نمایید.

مدارک لازم جهت معاینه مدیکال یا معاینه پزشکی آمریکا

در روز مراجعه به مطب پزشک باید مدارک زیر را همراه داشته باشید، فراموش نکنید که همه مدارک خواسته شده را همراه ببرید زیرا نقص در پرونده ممکن است برای شما دردسر ساز شود.

 • پاسپورت معتبر
 • کارت بین المللی واکسن
 • شماره پرونده که توسط سفارت برای شما ارسال شده است
 • اگر دارای کیس یا مورد پزشکی خاصی هستید پرونده پزشکی خود را همراه داشته باشید
 • در صورت استفاده از عینک آن را همراه داشته باشید
 • کپی یا عکس قفسه سینه در صورت وجود
 • نامه دعوت به مصاحبه

مدیکال یا معاینه پزشکی برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا

تست های مدیکال

در روز تست مدیکال شرایط فیزیکی و روحی شما به طور کامل مورد بررسی قرار میگیرد و ملزم به انجام آزمایشاتی هستید. بعد از انجام تست ها و آزمایشات پزشکی برای شما تاییدیه یا عدم تاییدیه پزشکی صادر می شود. لیست آزمایشات به شرح زیر است:

تست سیفلیس

متقاضیان 15 سال به بالا ملزم به انجام تست سیفلیس هستند. در صورتیکه نتیجه تست مثبت باشد و در صورت عدم درمان متقاضی مجازبه دریافت ویزا نیست.

تست سوزاک

متقاضیان 15 سال به بالا باید تست سوزاک انجام دهند. این تست از طریق نمونه ادرار انجام میشود و باید درزمان مراجعه به مطب آمادگی داشته باشید. در صورت مثبت بودن تست و عدم درمان متقاضی واجد شرایط ورود به آمریکا نیست.

اشعه ایکس

افراد 15 سال به بالا میبایست عکس اشعه ایکس از قفسه سینه دریافت کنند. در ص.رتی که عکس قبلی از سینه دارید آن را همراه ببرید.

آزمایش سل

اگر عکس از قفسه سینه اثراتی از سل را نشان دهد از متقاضی آزمایش سل گرفته می شود و در صورت مثبت بودن تست و حاد بودن وضعیت و عدم درمان از ورود متقاضی به آمریکا جلوگیری می شود.

تست مواد مخدر

در آزمایش خون و ادراری که از متقاضی دریافت می شود بیماری های مربوط به خون و یا ابتلا به مواد مخدر شناسایی می شود.

سایر موارد

  • پزشک از شما سوالات عمومی و اختصاصی درباره وضعیت سلامتتان می پرسد.
  • انواع اختلالات جسمی یا روانی مورد بررسی قرار میگیرد.
  • پزشک در رابطه با تزریق واکسن های ضروری سوال می پرسد که میبایست تمامی آنها را تزریق کرده باشید.
  • تزریق واکسن کرونا مورد تایید سازمان بهداشت جهانی  الزامیست.
  • همچنین پزشک درباره داروهای که مصرف می کنید همچنین مصرف الکل سوالاتی نیز می پرسد.
  • خانم های باردار در صورت لزوم باید عکس رادیوگرافی سینه را انجام دهند. ممکن است متقاضی درخواست دهد که بعد از وضع حمل اقدام به انجام عکس برداری خواهد کرد، اما در هر صورت باید پیش از ورود به آمریکا انجام شود.

مدیکال یا معاینه پزشکی برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا

دلایل رد شدن در معاینه پزشکی

معمولا رد شدن در معاینات پزشکی کم پیش می آید اما غیر ممکن نیست. دلایل رد شدن در معاینه مدیکال موارد زیر می توانند باشند:

بیماری های روانی یا تهدید به خشونت و احساس ناامنی برای جامعه: ممکن است فرد متقاضی تهدیدی برای جامعه محسوب شود، یا سابقه تهدید به خشونت و ضرب  و شتم و سابقه کیفری داشته باشد و به بیماری روانی مبتلا باشد.

ناتوانی در کار: اگر متقاضی از لحاظ جسمی در وضع خوبی قرار نداشته باشد به طوری که قادر به کار کردن نباشد و از عهده هزینه های خود در آمریکا بر نیاید و هزینه ای برای کشور آمریکا تلقی شود ویزا شدن او با مشکل مواجه می شود یا رد می شود.

مصرف مواد مخدر یا الکل: اگر متقاضی به مواد مخدر یا الکل معتاد باشد، از او گواهی گرفته می شود که دوره درمان را طی کند. اگر در هنگام معاینه مدیکال متقاضی داروهای غیر مجاز یا الکل مصرف کرده باشد اجازه دریافت گرین کارت نخواهد داشت.

بیماری های واگیردار: سوزاک، جذام، سل، سیفلیس که قابل درمان نیست و واگیر دار می باشد باعث منع دریافت گرین کارت می شود.

دلایلی که منجر به رد شدن در معاینه پزشکی نمی شوند

 • اگر در زمان انجام معاینات سرماخورده باشید اختلالی در مثبت بودن نتایج تست شما ایجاد نمی شود.
 • سابقه ابتلا به یکی از بیماری های مسری را دارید اما درمان شده اید.
 • سابقه مصرف مواد مخدر دارید اما درمان شده اید.
 • در موارد بالا بهتر است پرونده پزشکی و گواهی پزشک مبنی بر درمان خود را همراه داشته باشید.

در صورت رد شدن در مدیکال یا معاینه پزشکی برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا چه باید بکنید؟

می توانید برای بخشش یا معافیت از عدم پذیرش از سوی دولت آمریکا درخواست بدهید.

خدمات شهروندی و مهاجرت ایالت متحده امریکا ( USCIS ) با مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها ( CDC  ) در مورد کیس متقاضی نسبت معافیت یا عدم معافیت مشورت می کند.

برای مثال متقاضی می تواند گواهی دهد که به محض ورود به آمریکا روند درمان خود را آغاز خواهد کرد.

در هر صورت به شما پیشنهاد می کنیم جهت دریافت وقت مدیکال یا معاینه پزشکی آمریکا، ویزای آمریکا و پیکاپ پاسپورت آمریکا با کارشناسان مجرب قصران گشت مشورت نمایید و از همراهی آنها در گام به گام روند اخذ ویزا بهره ببرید.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *