10 جاذبه گردشگری در کشور فرانسه

فرانسه کشوری قدمت دار و واقع در جنوب غربی اروپا می باشد، پایتخت سومین کشور پهناور اروپا پاریس می باشد و تنوع آب و هوایی در آن به خوبی مشاهده می شود. جمعیت فرانسه چیزی در حدود 69 میلیون نفر است و وسعت آن به قدری است که به سواحل دریای اطلس دسترسی دارد. مردم این کشور مسیحی کاتولیک هستند و به همین دلیل کلیساهای بسیاری در شهرهای این کشور وجود دارد که اکثرا مربوط به زمان های قدیم میباشند و جزو مکان های دیدنی این کشور محسوب می شوند.

مهمترین شهر و پایتخت فرانسه پاریس است که مرکز مهمترین مبادلات تجاری و اقتصادی فرانسه است. پاریس شهری زیبا و دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است که مهمترین آنها برج ایفل میباشد. به همین جهت سالانه گردشگران زیادی از سرتاسر دنیا برای بازدید از این بنای معروف جهانی وارد این شهر می شوند. در این مقاله به بررسی مکانهای دیدنی فرانسه می پردازیم. با قصران گشت همراه باشید.

برج ایفل – پاریس

گمان نمی کنم کسی در دنیا وجود داشته باشد و تا به حال اسم برج ایفل را نشنیده باشد!! اما خب اجازه بدهید کمی راجع به برج ایفل برای افرادی که اطلاعات کمی درباره این قد بلندِ پاریسی دارند بدهیم. برج ایفل با ارتفاع 324 متر تا مدت ها بلندترین سازه دنیا محسوب می شد و امروزه پربازدیدترین مکان و نماد کشور فرانسه است. وزن برج ایفل بیش تر از 10.000 تن است که 7 هزار تن آن  فولاد است.

این برج غول پیکر در میدان ” شان دو مارس” و در کنار رودخانه سن واقع شده است ؛ این دو زیبا در کنار هم تصویر رویایی به ارمغان آورده اند. 3 طبقه از برج ایفل امکان بازدید دارد.

نور پردازی ویژه ای برای برج ایفل در نظر گرفته اند که نسبت به مناسبات مختلف تغییر می کند، البته در شب چراغ های برج همیشه روشن است و نمایی جذاب به آن می دهد. اکثر افراد با هدف بازدید از برج ایفل به فرانسه سفر می کنند. به شما پیشنهاد می کنیم با تورهای پاریس 1400 بازدید از پاریس و برج ایفل ر از دست ندهید.

10 جاذبه گردشگری در کشور فرانسه

کلیسای نوتردام – پاریس

کلیسای هفتصد ساله ی نوتردام در جزیره سیته و در میان رود سن و درست در وسط پاریس قرار دارد. در جوار ساختمان کلیسا برج هایی دوقلو به چشم میخورد که هرکدام ارتفاعی در حدود 69 متر دارند. کلیسای نوتردام در قرن 14 ساخته شد و ناقوسی 13 تنی دارد که در مراسم و مناسبت های خاص به صدا در می آید.

اکثر کلیساهای کشور فرانسه منقوش به گل و داستان هایی از حضرت مسیح هستند. پنجره ها و دیوارهای کلیسای نوتردام نیز رنگی هستند و دارای نقاشی های زیبایی میباشند. انواع مجسمه های سنگی مربوط به زمان قدیم و حال در این کلیسا نیز دیده می شود .

10 جاذبه گردشگری در کشور فرانسه

کلیسای سکره کر – پاریس

یکی دیگر از کلیساها و البته جاذبه های کشور فرانسه کلیسای سکره کر واقع در پاریس و روی تپه مونتمارتر میباشد. این تپه از زمان­های دور مکانی برای عبادت بوده که در نهایت و در قرن 19 کلیسایی بر روی آن بنا نهادند. ساختمان این کلیسا شبیه به صلیب است و دارای یک گنبد مرکزی میباشد. در اطراف گنبد مرکزی 4 گنبد کوچکتر قرار دارد.

بنای این ساختمان سفید است و نسبت به کلیساهای دیگر جوانتر است و نقاشی های موجود در داخل بنا نسبت به سایر کلیساها فضای شادتری دارد. کلیسای سکره کوره نمایی رو به ایفل دارد اما فاصله این دو بنا تقریبا زیاد است.

10 جاذبه گردشگری در کشور فرانسه

کاخ ورسای – پاریس

بزرگترین کاخ سلطنتی جهان، کاخ ورسای معرفی شده است که در حومه ی پاریس و در ورسای واقع میباشد. لویی چهاردهم در زمان سلطنت خود تصمیم گرفت کاخی برای خود بنا کند به همین جهت دستور داد تا در دهکده ورسای کاخی ساخته شود به همین نام. تا قبل از این تاریخ کاخ لوور، کاخ سلطنتی فرانسه بود و تصمیمات و جلسات مهم در آن انجام می شد. کاخ ورسای دارای 7 تالار است که از منظومه های خورشیدی و خدایان رومی الهام گرفته شده است.

مانند تالار آپولون، تالار ونوس، تالار مارس و … این مجموعه کاخ دارای فضای سبز بسیار بزرگ است به طوری که بزرگترین فضای سبز متعلق به یک مجموعه به نام این کاخ در جهان ثبت شده است.

انواع حوض ها، آبراه ها، فواره ها و مجسمه های زیبا در این باغ دیده می شود. همچنین کاخ ورسای دارای سالن های متعدد است که به منظورهای خاصی طراحی شده اند. مهمترین و زیباترین آنها سالن و تالار آینه است. انواع لوسترهای سلطنتی، آینه ها ی بلند و قدی، سقف کاری های زیبا و چشم گیر در این کاخ و سالن به چشم می خورد.

10 جاذبه گردشگری در کشور فرانسه

موزه لوور – پاریس  

باید اذعان کنیم بیشتر زیبایی های کشور فرانسه در شهر پاریس واقع شده اند. موزه لوور بنایی تاریخی است که در کنار رود سن واقع شده است. موزه لوور از سال 1793 میلادی تا امروز به عنوان مکانی عمومی باز و فعال بوده است. آثار هنری و تاریخی فراوانی در این موزه به چشم می خورد. تابلوی معروف مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی نیز در این موزه نگهداری می شود. در پشت این مجموعه باغ زیبای تویلری قرار گرفته است. بد نیست بدانید از موزه لوور تا خیابان شانزلیزه فاصله زیادی ندارید و پس از بازید از این موزه می توانید سری به خیابان شانزلیزه بزنید.

10 جاذبه گردشگری در کشور فرانسه

موزه هنرهای زیبا – لیون

موزه هنرهای زیبا واقع در شهر لیون در سال 1803 احداث شد. این موزه پس از لوور بزرگترین موزه هنرهای زیبا در فرانسه است. موزه هنرهای زیبا واقع در شهر لیون فرانسه، دارای 70 اتاق است که گردآورننده آثاری از هنرمندان مشهور است.  انواع عتیقه جات، مجسمه ها، هنرهای تزئینی از زمان مصر باستان گرفته تا به اکنون در این موزه دیده می شود. اگر دلباخته هنر و نقاشی و آثار مشهور هنرمندان فرانسوی هستید بازدید از این موزه را از دست ندهید.

10 جاذبه گردشگری در کشور فرانسه

آکواریوم لیون

یکی از جاذبه های شهر لیون آکواریوم بزرگ این شهر است. این آکواریوم دارای  47 مخزن آب بوده و ۵ هزار ماهی و دیگر جانداران دریایی را از 300 گونه در خود جای داده است. 5 بخش آکواریوم لیون شامل: حیات وحشی بومی، آب‌های معتدل، آب‌های استوایی، دریاهای استوایی و گودال کوسه می باشد. هر ساله افراد زیادی که به حیات وحش زیر آب علاقه دارند برای بازدید از این آکواریوم به لیون وارد می شوند.

10 جاذبه گردشگری در کشور فرانسه

پارک تپه قلعه – نیس

نیس شهری ساحلی و در بخش جنوب شرقی کشور فرانسه واقع شده است. این شهر درست در پایین کوه های آلپ قرار دارد. اولین ساکنان این شهر یونانی ها بودند که بر روی تپه های این شهر ساکن بودند. به دلیل نزدیکی نیس به ایتالیا فرهنگ و معماری شهر ترکیبی از ایتالیا و فرانسه است و مردم این منطقه به این دو زبان صحبت می کنند.

یکی از اماکن زیبا و دیدنی در این شهر پارک تپه قلعه می باشد که در بخش شرقی نیس واقع شده است. اولین منطقه مسکونی شهر نیس تپه قلعه بوده که 2 هزار سال پیش یونانی ها در آن سکونت داشتند. در اوایل قرن 14 سربازان لویی چهاردهم این قلعه را محاصره و در نهایت نابود کردند. امروزه این منطقه یک پارک و تفرجگاه و مکانی سرسبز برای گشت و گذار و دیدار شناخته می شود و سالانه افراد زیادی برای بازدیداز این منطقه به اینجا وارد می شوند.

10 جاذبه گردشگری در کشور فرانسه

پارک دو لاتت دو – لیون

بزرگترین پارک شهری فرانسه و مکانی برای ورزش و استفاده از تفریحات و انواع بازی ها است. در بخشی از این پارک ، باغ جاردن بوتانیکو قرار دارد که گلخانه ای است مربوط به قرن 19 و انواع گیاه های گرمسیری، گیاهان گوشتخوار و انواع گیاهان موجود در جنگل های آمازون در آن دیده می شود.

10 جاذبه گردشگری در کشور فرانسه

دیگر دیدنی های فرانسه – پاریس

اگر با تور پاریس به این شهر سفر کردید بازدید از میدان هایی مانند میدان جمهوری، میدان باستیل و میدان کنکورد را به هیچ وجه از دست ندهید. همچنین خیابان های معروفی مانند شانزلیزه، محله لاتین پاریس و محله مون مارت را از قلم نیندازید. طاق پیروزی، پل الکساندر سوم پاریس، مسجد اعظم پاریس، باغ تویلری و پارک لوکزامبورگ از دیگر مناطق دیدنی هستند که در سفر به پاریس نباید از دست داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *