مصاحبه برندگان لاتاری

سوالات متداول در مصاحبه برندگان لاتاری – همانطور که در مقالات قبل اشاره شد لاتاری شانسی است که دولت امریکا هر ساله در اختیار افراد قرار می دهد تا به این وسیله راهی برای ورود به امریکا و اقامت در آن داشته باشند. قبولی در لاتاری ربطی به ملیت و تحصیلات و هیچ مورد دیگری ندارد و تنها شانس است و شانس.

جهت مشاهده  زمان اعلام نتایج لاتاری 2023  به لینک مراجعه کنید. تاریخ  اعلام نتایج را در وبسایت رسمی لاتاری dvprogram.state.gov چک کنید. اما در صورت برنده شدن چه باید کرد؟ چه سوالاتی در مصاحبه مطرح می شود؟ این سوال و دغدغه ی بسیاری از افردی است که در لاتاری شرکت کرده اند. در این مقاله به مراحل پس از قبولی در لاتاری اشاره میکنیم. با قصران گشت همراه باشید.

برندگان لاتاری

بر اساس قانون ملیت و مهاجرت امریکا به هر کشور 7% از کل ویزاهای موجود تعلق میگیرد. قبول شدن در قرعه کشی لاتاری به معنی ویزا شدن نیست. ویزا به افردی تعلق میگیرد که دارای شرایط آن هستند. بنابراین برندگان نهایی لاتاری آنهایی هستند که تمام مراحل اداری بعد از اعلام نتایج را به درستی طی کرده و واجد شرایط اخذ ویزا باشند.

سوالات متداول در مصاحبه برندگان لاتاری

تکمیل فرم DS 260

سوالات متداول در مصاحبه برندگان لاتاری – بعد از اعلام نتایج لاتاری و قبولی در آن اولین گام پر کردن فرم DS – 260 می باشد که میبایست به صورت آنلاین آن را پر کنید. در این فرم از شما سوالاتی درباره مسائل هویتی و شخصی، کاری و تحصیلی پرسیده  میشود که می بایست به دقت به آنها پاسخ دهید. این بخش بسیار مهم است و ممکن است با اشتباه پاسخ دادن به آنها از ادامه روند مصاحبه و ویزا شدن باز بمانید. پس در پاسخ دادن به سوالات کاملا دقت نمایید یا از افراد کارشناس و مجرب کمک بگیرید. این فرم به زبان انگلیسی می باشد اگر به زبان انگلیسی مسلط نیستید حتما از کمک افراد دیگر استفاده کنید.

ورود به سفارت برای انجام مصاحبه لاتاری

سوالات متداول در مصاحبه برندگان لاتاری – برای انجام مصاحبه باید به یکی از سفارتخانه های امریکا در یکی از کشورهای ارمنستان، امارات و ترکیه و یا هر کشور دیگری که تصمیم دارید سفر کنید. زمان سفر خود را با توجه به روز مصاحبه تنظیم کنید و سعی کنید یک روز جلوتر به مقصد برسید.

در روز مصاحبه کمی زودتر و بین 30 تا 40 دقیقه جلوتر از وقت مصاحبه در محل حاضر باشید. سعی کنید شب قبل را به خوبی استراحت کرده باشید و در روز مصاحبه سر حال باشید.

بعد از ورود به سفارت در ابتدا باید تمامی مدارکی را که از شما خواسته شده است را به آفیسر تحویل دهید.

انجام مصاحبه شامل هزینه است که در محل باید آن را به صورت نقد پرداخت کنید.

 سپس برای انگشت نگاری و پس از آن برای مصاحبه هدایت می شوید. از شما سوال می شود که مایل هستید به چه زبانی مصاحبه انجام دهید. در کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان افسر فارسی زبان مستقر هست که در صورت تمایل با شما به زبان فارسی مصاحبه انجام میشود.

سوالات متداول در مصاحبه برندگان لاتاری

به طور قطع نمی توان گفت چه سوالاتی از شما پرسیده می شود اما معمولا سوالاتی که در زیر به آنها اشاره میکنیم مطرح می شوند:

در ابتدا و پس از سلام و احوالپرسی معمولی از شما می خواهند که کمی درباره خودتان بگویید.

درباره اطلاعات شغلی و تحصیلی شما پرسیده می شود. به دقت به سوالات گوش فرا دهید و به آنها پاسخ دهید.

اگر درباره روابط خانوادگی شما و افرادی که در پرونده همراهتان هستند سوالی پرسیده شده به همگی آنها کامل و بادقت پاسخ دهید.

از آقایان درباره وضعیت نظام وظیفه سوال پرسیده میشود. اگر اقوامی در امریکا دارید افسر مربوطه راجع به آنها ممکن است سوالاتی را مطرح کند. به دقت درباره نسبت خود با آنها توضیح دهید.

ممکن است درباره برنامه تان پس ازسفر به امریکا سوالاتی مطرح شود و اینکه قصد اقامت در کدام ایالت را دارید. بهتر است از قبل برای تمام سوال های احتمالی، خود را آماده کرده باشید.

 

سوالات متداول در مصاحبه برندگان لاتاری

 

نکاتی که در روز مصاحبه باید در نظر داشته باشید

سعی کنید آرام و خونسرد باشید و با دقت به سوالات پاسخ دهید.

در صورتیکه به زبان انگلیسی مسلط هستید درخواست مصاحبه به زبان انگلیسی را بدهید. خونسردی خود را حفظ کرده و شمرده و با اطلاعات دقیق به همه سوالات جواب دهید.

آراسته و با پوششی مناسب برای مصاحبه حاضر باشید.

از زیاده گویی بپرهیزید و فقط به پاسخ سوال اکتفا کنید. اینطور نیست که اگر پاسخ طولانی به سوال دهید شانس بیشتری برای پذیرفته شدن داشته باشید.

با رویی گشاده و با اعتماد به نفس با آفیسر ارتباط برقرار کنید. نه خیلی جدی و خشک باشید و نه بیش از حد شوخ.

مدارک مورد نیاز در روز مصاحبه

  • پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
  • 2 قطعه عکس رنگی
  • پرینت تایید فرم DS – 260
  • برگ رسید ثبت نام
  • اصل و کپی شناسنامه فرد متقاضی و تمامی همراهان
  • در صورت تاهل، کپی و ترجمه سند ازدواج (یا اصل و ترجمه گواهی طلاق)
  • گواهی عدم سوء پیشینه

در این مقاله سوالات متداول در مصاحبه برندگان لاتاری  را برای شما شرح دادیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر و انجام امور مربوط به روز مصاحبه با کارشناسان ما در قصران گشت 02188697080 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.