تحصیل آنلاین در کانادا

کانادا کشوریست که مقصد بسیاری از متقاضیان تحصیل میباشد، سطح آموزشی بالا، کیفیت زندگی، میزان جرم و جنایت پایین، شاخص بهداشت و شهرهای تمیز همگی کانادا را به کشوری مطلوب برای تحصیل تبدیل کرده است. متقاضیان اخذ ویزای توریستی کانادا و یا ویزای تحصیلی کانادا در حال رشد هستند و خبر خوب این است که امکان دریافت اقامت دائم کانادا از این طریق نیز ممکن است.

با پیشرفت تکنولوژی روش های نوین جای خود را در سیستم آموزشی باز کرده و تحصیل آنلاین در کانادا در سال های اخیر محبوبیت ویژه ای در میان علاقه مندان پیدا کرده است. به همین جهت در این نوشته به چگونگی شرایط و اپلای برای تحصیل آنلاین در کانادا می پردازیم.

تحصیل آنلاین در کانادا

شرایط تحصیل آنلاین در کانادا

تحصیل آنلاین در کانادا یکی از روش هایی است که نظام آموزشی این کشور در اختیار علاقه مندان تحصیل در این کشور قرار داده است. اینکه چه روشی برای تحصیل در کانادا را انتخاب کنید کاملا بستگی به خودتان و گاهی شرایط سیاسی و اقتصادی دارد. برای مثال همه گیری ویروس کرونا تاثیر بسیاری در اجرای آموزش آنلاین نه تنها در کانادا بلکه در کشورهای بسیار دیگری داشته است. تحصیل آنلاین در کانادا قطعا دارای مزایا و معایبی است که در ادامه بیان خواهیم کرد.

شرایط تحصیل آنلاین در کانادا تفاوت چندانی با تحصیل حضوری ندارد؛ برای مثال شما باید دارای مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه مورد نظر خود باشید یا مدارک تحصیلی خواسته شده مانند ریز نمرات مقاطع گذشته را ارائه دهید.

برای تحصیل آنلاین در مدارس کانادا از 6 سالگی می توانید اقدام نمایید. تحصیل آنلاین برای تمام مقاطع تحصیلی در کانادا در دسترس است، البته ممکن است طی دوره تحصیل نیاز به حضور فیزیکی در مدارس باشد که به متقاضی اعلام می شود. در تحصیل آنلاین کلاس درس به صورت غیر حضوری و آنلاین است، در دوره های 3 تا 5 ساله دبیرستان پس از گذراندن دوره های مربوطه متقاضی برای تحصیل در دانشگاه های کانادا آماده می شود.

هزینه تحصیل آنلاین در کانادا

با توجه به شهر، مقطع تحصیلی و مدرسه مورد نظر هزینه تحصیل آنلاین در کانادا میتواند متفاوت باشد. به طور تقریبی و میانگین هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی 3000 تا 8000 دلار کاناداست. در مقطع دبیرستان با توجه به تعداد واحدها و مقطع 1000 تا 3000 دلار کانادا پیش بینی می شود. می توان گفت هزینه تحصیل به صورت غیر حضوری و آنلاین بسیار به صرفه تر از تحصیل حضوری است. برای مثال هزینه تحصیل پزشکی به صورت حضوری در دانشگاه های کانادا از 60 هزار دلار به بالا است.

تحصیل آنلاین در کانادا

تحصیل آنلاین در مدارس کانادا

یکی از روش های معتبر و تایید شده از سوی نظام آموزشی کانادا تحصیل آنلاین در مدارس این کشور است. در تحصیل آنلاین در مدارس کانادا مانند تحصیل حضوری، فضای جمعی دانش آموزی و مشارکت در مباحث اجرا می شود.

تحصیل آنلاین در مدارس کانادا شرایط ویژه ای را مطالبه نمی کند جز اینکه دانش آموز به زبان انگلیسی یا فرانسه مسلط باشد و شرایط سنی نیز رعایت شود. از سن 6 سالگی به بعد دانش آموز می تواند برای تحصیل آنلاین در کانادا اقدام نماید.

تحصیل آنلاین در دانشگاه های کانادا

تقریبا بیشتر دانشگاه های کانادا علاوه بر دوره های حضوری، دوره های آنلاین برای متقاضیان نیز برگزار می کنند و دوره ها و رشته های متنوعی نیز برای تحصیل آنلاین در اختیاز علاقه مندان قرار میگیرد.

موسسه CVU – UVC  موسسه ای است که به جهت آموزش مجازی و همکاری با برخی از دانشگاه های کانادا تاسیس شده است. دانشگاه های مانند مموریال، تامسون ریورز و رویال رودز از دانشگاه هایی هستند که در بخش تحصیل آنلاین با این موسسه همکاری میکنند.

برخی از رشته های پزشکی و مهندسی امکان تحصیل به صورت آنلاین و غیر حضوری را ندارند، به همین دلیل و محدودیت های موجود تنوع رشته های آنلاین از رشته های حضوری کمتر است. برخی از  رشته های دانشگاهی که به صورت غیر حضوری برگزار می شوند واحد های عملی نیز دارند و دانشجو موظف است برای گذراندن آنها به موسسات معتبر و مورد تایید مراجعه و ثبت نام کنند.

تحصیل آنلاین در کانادا

 

 

بهترین رشته ها برای تحصیل آنلاین در کانادا

به دلیل برخی محدودیت ها  همه رشته های تحصیلی را نمی توان به صورت مجازی فرا گرفت. یکی از این محدودیت ها واحد های عملی یا آزمایشگاهی است. بهترین رشته ها برای تحصیل آنلاین در کانادا رشته های علوم انسانی و مدیریت است. رشته هایی که به آنها اشاره می کنیم بهترین رشته ها برای تحصیل آنلاین در کانادا هستند زیرا بستر و امکانات لازم برای تدریس به صورت آنلاین و مجازی برای آنها فراهم شده است. رشته های مدیریت ( انواع مدیریت)، علوم تغذیه، روانشناسی، روابط عمومی، گردشگری و هتلداری، هنرهای زیبا و بصری و بیشتر رشته های علوم انسانی انتخاب مناسبی برای تحصیل به صورت مجازی در کانادا هستند.

بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل آنلاین

در اینکه دانشگاه های کانادا در لیست برترین دانشگاه های دنیا قرار دارند تردیدی نیست. در اغلب دانشگاه های کانادا امکان تحصیل به صورت حضوری و آنلاین در تمام مقاطع تحصیلی وجود دارد. بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل آنلاین عبارتند از:

دانشگاه تامسون ریوز

از آنجایی که پذیرش در این دانشگاه نیاز به مدرک زبان ندارد دانشگاه تامسون ریوز از محبوبیت زیای در میان دانشجویان بین المللی برخوردار است. نرخ پذیرش در این دانشگاه نسبت به سایر موسسات و دانشگاه ها بالاتر است. رشته هایی مانند مدیریت، علوم پایه، مطالعات عمومی، جهانگردی و … به صورت آنلاین در این دانشگاه تدریس می شوند.

دانشگاه مک گیل

رشته های فناوری و کامپیوتر، زبان های انگلیسی و فرانسه، مدیریت، علوم سیاسی و … در این دانشگاه به صورت آنلاین تدریس میشوند. دانشگاه مک گیل یکی از انتخاب های متقاضایان تحصیل آنلاین در کانادا است و علاقه مندان بسیاری دارد.

از دیگر دانشگاه های که از سمت متقاضیان تحصیل آنلاین در کانادا انتخاب می شود دانشگاه آتاباسکا، دانشگاه لیکهد، دنشگاه یورکویل و دانشگاه رویال است.

تحصیل آنلاین در کانادا

ویزای تحصیلی کانادا برای تحصیل آنلاین

مرحله اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای تحصیل آنلاین در دو مرحله انجام می شود. در مرحله اول مدارک شرایط متقاضی بررسی شده و تایید یا رد می شود. در صورتی که با درخواست ویزای تحصیلی کانادا موافقت شود نیازی به انجام بایومتریک نیست و دانشجو می تواند دوره های تحصیلی بلندمدت آنلاین که بیش از 8 ماه زمان میبرد را آغاز کند.

در مرحله دوم انگشت نگاری آغاز می شود، دانشجویانی که نیاز به ورود به کانادا دارند باید در مرحله دوم که مرحله انگشت نگاری است شرکت کنند. به عبارت دیگر انگشت نگاری از الزامات ورود به کانادا می باشد.

اخذ اقامت کانادا پس از پایان تحصیل آنلاین

کشور کانادا امکان اخذ اقامت کانادا پس از پایان تحصیل آنلاین را برای متقاضیان فراهم کرده است، تفاوتی ندارد که تحصیل شما به صورت حضوری باشد یا آنلاین در هر صورت برای اخذ اقامت دائم باید مدرک دانشگاهی خود را ارائه دهید. بسته به نوع تخصص و مدرک تحصیلیتان کارفرما با شما قرارداد می بندد. در صورت دارا بودن قرارداد کاری امکان تغییر ویزای تحصیلی به کاری کانادا امکان دارد. بعد از دریافت ویزای کاری و شروع به کار، کانادا به کارمندان دارای سابقه کار اقامت دائم و پس از آن و در صورت دارا بودن شرایط پاسپورت کانادا اعطا می کند.

مزایا و معایب مدرک آنلاین کانادا

تحصیل آنلاین چه در کانادا و چه در کشوری دیگر قطعا دارای مزایا و معایبی است، از مهمترین مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در دسترس بودن مطالب حتی خارج از ساعت کاری
 • کاهش هزینه ها
 • دیپلم کانادایی امکان اخذ پذیرش از دانشگاه های انتاریو را فراهم می کند
 • امکان کاهش هزینه های زندگی در کانادا
 • دسترسی آسان به آموزش
 • استقرار در کشور محل تولد
 • در آموزش آنلاین بسیاری از دانشگاه ها و موسسات آموزشی از متقاضی مدرک زبان آیلتس درخواست نمی کنند.

تحصیل آنلاین در کانادا

معایب آموزش مجازی

 • قطعا عدم حضور در کلاس درس و دوری از آموزش حضوری دارای معایبی نیز هست.
 • در آموزش آنلاین امکان پرسش و پاسخ و حضور مداوم و یا مفید در مباحث کلاس وجود ندارد.
 • ممکن است در حین کلاس درس دچار ضعف و یا قطعی اینترنت شوید و از مباحث کلاس جا بمانید.
 • عدم تمرکز و یا حواس پرتی ممکن است در آموزش آنلاین باعث اختلال در یادگیری شود.

چنانچه قصد دریافت ویزای توریستی کانادا، مهاجرت به کانادا و یا اقامت در کانادا را دارید با مجموعه قصران گشت تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *