زیباترین و جذابترین شهرهای اسپانیا  – کشور زیبا و تاریخی اسپانیا همیشه در لیست مقاصد گردشگری عاشقان اروپا قرار داشته است. کشور جشنواره هاو کارناوال های معروف دنیا و البته فوتبال!

ترکیب آفتاب و ساحل و ماسه های درخشان اسپانیا را به کشوری جذاب درحوزه شینگن تبدیل کرده است. چه از این بهتر که با اخذ ویزای شینگن اسپانیا بتوانید به سایر کشورهای این حوزه سفر کرده و بهترین خاطرات را برای خود رقم بزنید. اما شاید انتخاب اینکه به کدام شهر سفر کنید برایتان کمی سخت باشد. در این نوشته به معرفی و بررسی زیباترین و جذابترین شهرهای اسپانیا می پردازیم. با قصران گشت همراه باشید.

زیباترین و جذابترین شهرهای اسپانیا 

1. مادرید

یکی از زیباترین و جذابترین شهرهای اسپانیا مادرید است. اگر می خواهید اسپانیا را بشناسید به شهر مادرید سفر کنید. شهر تاریخ و فوتبال و موسیقی! تاریخ و مدرنیته یکجا در پایتخت اسپانیا جمع شده است. مطمئنا عکس های چشم گیری از یک میدان بزرگ مستطیل شکل را بارها دیده اید، بله این میدان جایی نیست جز میدان بزرگ پلازا مایوردر شهر مادرید. اطراف این میدان مستطیلی را ساختمان های یکدست قرمز فرا گرفته است. انواع رستوران و کافه و مغازه های سنتی در این میدان دیده می شوند. در طی سالها اتفاقات مهم اسپانیا در میدان پلازا مادرید برگزار میشده است.

مراسمی مانند گاوبازی، مراسم مربوط به کریسمس و حتی فوتبال. از دیگر مکان های جذاب و دیدنی در پایتخت می توان به کاخ سلطنتی، خیابان گران ویا، موزه پرادو، کلیسای جامع آلمودنا، باغ ساباتینی و موزه هنری رینا سوفیا اشاره کرد.

زیباترین و جذابترین شهرهای اسپانیا 

2. والنسیا

یکی دیگر از زیباترین و جذابترین شهرهای اسپانیا والنسیا می باشد. سومین شهربزرگ اسپانیا و جایگاه غذاهای سنتی، مکان های فرهنگی و ترکیب سنت و مدرنیته شهر والنسیا است. هر آنچه که یک شهر برای جذاب بودن باید داشته باشد را این شهر یکجا در خود گنجانده است.

والنسیا با قرار گرفتن در کنار رودخانه توریا و بخش غربی مدیترانه یکی از زیباترین سواحل دنیا را برای گردشگران فراهم کرده است. معماری این شهر فوق العاده و منحصر به فرد است. ترکیب تاریخ و مدرنیته را یکجا در والنسیا می توانید ببینید. مغازه های کوچک و سنتی و در کنار مال های بزرگ و اروپایی امکان انتخاب را برای همه افراد فراهم کرده است. کلیسای جامع شهر والنسیا به تنهایی موزه ای منحصر به فرد است.

زیباترین و جذابترین شهرهای اسپانیا 

3. بارسلونا

زمانی که وارد شهر بارسلونا می شوید نیازی نیست آدرس موزه های این شهر را بپرسید، فقط کافیست در خیابان های این شهر قدم بزنید تا سنت و تاریخ را قدم به قدم لمس کنید. بارسلونا با دارا بودن چیزی حدود 160 کیلومتر خط ساحلی بهشتی زیبا برای عاشقان اسپانیاست. کلیسای سانتا ماریا دلمار، خیابان رامبلا، پارک گوئل، بار گوتیک و صدها مکان دیدنی و تاریخی در بارسلونا منتظر شما هستند.

فقط کافیست پس از اخذ ویزای توریستی اسپانیا و تهیه بلیط هواپیما پرواز مستقیم به کشوراسپانیا و فرودگاه بین المللی ال پرات داشته باشید.

زیباترین و جذابترین شهرهای اسپانیا 

4. زاراگوزا

پنجمین شهر وسیع اسپانیا زاراگوزاست. زاراگوزا هم مانند سایر شهرهای اسپانیا میزبان کلیساهای تاریخی بسیاری است. سانتا انگراسیا و دل سالوادور از معروفترین و قدیمی ترین کلیساهای این شهر هستند. موزه هنر، سالن تئاتر، انواع بناهای تاریخی و فرهنگی از جاذبه هایی است که در سفر به اسپانیا نباید از دست بدهید.

5. بیلبائو

واقع در شمال اسپانیا با شهر بیلبائو مواجه خواهید شد که مانند آن را در هیچ جای دنیا پیدا نخواهید کرد. اگر با قطار با این شهر دسترسی پیدا کنید در همان ابتدا محو ایستگاه قطار آباندو که به تنهایی مانند یک موزه است خواهید شد.

بیلیائو را می توان شهری خلوت و دنج به دور از هیاهوی شهری که در مادرید میبینید، دانست. زمانی که در خیابان های این شهر قدم می زنید از دیدن کافه ها و رستوران های محلی که جایی برای تجمعات و خوش و بش ساکنان این شهر است به ذوق خواهید آمد.

مردمان بیلبائو بسیارمهمان نواز و اهل معاشرت هستند به همین دلیل در روزهای تعطیل کافه های این شهر را مملوء از جمعیتی می بینید که برای دیدن یکدیگر دور هم جمع شده اند و شاید برای پیدا کردن یک صندلی خالی در آنجا باید ساعتی را منتظر بمانید!

همانند سایر زیباترین و جذابترین شهرهای اسپانیا، بیلبائو نیز جایگاه مکان های تاریخی و کلیساهای متعدد است. در سفر به اسپانیا بازدید از شهر رویایی بیلبائو را از دست ندهید.

زیباترین و جذابترین شهرهای اسپانیا 

6. مالاگا

یکی از قدیمی ترین بندرهای دریای مدیترانه مالاگا است. سواحل مالاگا شهرتی جهانی دارند و هرساله میزبان گردشگران و توریست های زیادی از سرتاسر دنیا هست. فقط کافیست ویزای شینگن اسپانیا را دریافت کرده و سری به این شهر ساحلی زیبا بزنید تا خاطره سفر به اسپانیا را برای همیشه در ذهن داشته باشید.

سرگرمی و تفریحات ساحلی، پوشش گیاهی منحصر به فرد، غذاهای محلی و دلچسب، آب وهوای بی نظیر که در زمستان به کمتر از 12 درجه نمی رسد، همگی پکیجی کامل از یک مکان خاص و رویایی برای مشتاقان سفر به اروپا است.

 امیدواریم با معرفی چند شهر مهم اسپانیا شما را در انتخاب زیباترین و جذابترین شهرهای اسپانیا یاری کرده باشیم. برای اخذ ویزای اسپانیا، ویزای شینگن و تورهای اروپا می توانید با کارشناسان ما در قصران گشت در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *